Reacties (45)
Voor een test van een nieuw toetsenbord of muis, harde schijf, videokaart of cpu koeler kunnen de meeste tweakers sowieso wel terecht bij een van de simpelere hardwaresites waar er meer dan genoeg van zijn op het internet. HTPC hebben waarschijnlijk ook wel aardig wat mensen interesse in, alhoewel het mijzelf weinig boeit. Ik heb geen HTPC en zal de komende tijd er ook geen hebben aangezien mijn tv gewoon is aangesloten op mijn vaste pc.
Maar mocht Tweakers besluiten om bijv. cpu koelers te reviewen, dan hebben ze qua testresultaten wel aardig wat in te halen om op een niveau te komen zoals bijv. Madshrimps of Silentpcreview.
[Reactie gewijzigd door Xeanor op 28 juli 2024 02:54]
Misschien ook wat meer algemene artikelen over dit soort onderwerpen misschien? Hoe krijgen bijvoorbeeld games als crysis het voor elkaar subsurface scattering en ambient occlusion realtime te renderen.. of meer van dit soort vragen. die vind je bijna nergens anders op internet (maar wel in research papers)
Een review/artikel over het bouwen van een HTPC is zeker interessant. Maar dan kom je een probleem tegen en heb je liever een forum.
Een review/artikel over SLI geeft alleen het resultaat aan 'het kan < 2x zo veel als een enkele'. Een artikel wat je er extra/wél mee kan, zal maar eenmalig hoeven. Misschien met een update over een paar jaar.
Daarom heb ik ook gekozen voor 'upcoming technologie'. Dan krijg je weet wat je over een tijd met de beschikbare producten kan en of je daarop moet/wil wachten. En je hebt bij sommige onderwerpen ook andere producten mee.
[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 28 juli 2024 02:54]
ik gebruik mijn pc' voor dingen waar ik gpu's nauwelijks voor gebruik daarom draaien er hier ook 2 7600gt's (die ik toevallig heel goedkoop kon vinden)...
ik zou dan ook veel liever weer eens wat technisch zijn, maar dan wel veel meer naar de practijk gericht. laten we het OC'en bijv weer eens terug halen naar het middensegment
waar je een 80euro kostende processor probeerd te gebruiken voor zaken waar je eigenlijk een 200+ euro cpu voor zou moeten kiezen.
harddisks, en ssd's (ook de 2 4 8 en 16gb modellen, - niet dure intel meuk van zowat duizend dollar, maar die simpelere dingetjes, met een 50 euro kostend raid kaartje... om te zien hoeveel het scheeld als je windows (of linux) op zo'n ding, of meerdere in raid zet..
enof het buitenboord gooien van temp en swap (naar een gewone hdd) - veel zal helpen
maar ook aandacht voor de wat professionelere tweaker (ook wel sys-admins genoemt), met leuke artikelen die HUN werk leuker en interessanter maken...
laten we met z'n allen de Tim kuikentjes, en de Riaa(g) lekker naar nu.nl / internet verweizen. - zodat wij hier kunnen tweakeren... zoals ze dat ooit deden, deels nog voor ik op deze site kwam... en deels toen ik hier net kwam...
1. Koop een moederbord met Onboard HDMI / 8.1 Geluid over HDMI + BluRay decoder chipset. (bv. IIntel DG45)
2. Zoek een kleine case om alles in te stoppen.
Doe mij maar een in-depth artikel over voedingen. Maar dan wel van Fortron of SeaSonic spul, niet van die Antec en ThermalTake budget crap.
1. Dat doe je dus al fout !! Een redelijk systeem of Atom/VIA achtig iets met ATI of nVidia kaart is een must.
2. Weet je wel hoeveel crap er is tussen de kwaliteits behuizingen ??
3. Antec laat Seasonic hun spullen heel vaak maken net als de andere 80-90% van de "voedings fabrikanten". Thermaltake weet ik niet precies, maar dat is echt geen budget crap !!
Enigzins nadenken/inlezen over bepaalde dingen VOORDAT je iets zomaar roept is geen overbodige luxe
Zelf zou ik meerdere dingen willen kiezen :
1. RAID Controllers.
2. SSD's
3. HTPC's
4. NAS zowel kant en klaar als DIY opties.
5. CPU koelers en fans combinaties + kleine aftakking case fans/chipset koelers/enz... (Chipset koelers op RAID Controllers ? Ik noem maar wat
6. In-depth over zowel huidige als nieuwe technologie.
Kijk, jullie zijn het dus al weer niet met elkaar eens, dat is een goede reden waarom een in-depth artikel met goede vergelijkingen tussen verschillende hardware en wat het effect is op de setup, hier niet zou misstaan.1. Dat doe je dus al fout !! Een redelijk systeem of Atom/VIA achtig iets met ATI of nVidia kaart is een must.
Een uitgebreid artikel over wat er nou allemaal te krigen is op NAS gebied zou ik zelf ook een goed idee vinden (vooral omdat ik binnenkort zelf zo'n ding nodig heb als ik ga verhuizen).
2. een behuizing is een behuizing. Een "kwaliteits" behuizing voegt 0,0 toe aan de performance van je systeem (OK, airflow). Dit gaat meer over design en individuele voorkeuren.
3. Budget crap is een relatief begrip; Mijn budget ligt misschien hoger dan het jouwe waardoor jij mid-end met low-end gaat verwarren? Voor de ene is een Audi een dure auto, een Ferrari-rijder denkt er waarschijnlijk anders over.
Ik post dus niet "zomaar". Had jij even google gebruikt was deze post niet nodig geweest.
[Reactie gewijzigd door pingkiller op 28 juli 2024 02:54]
de revieuws over produkten zijn van Tweakers tot op heden toch niet (het) best, dan zoek ik liever op internet naar wat gerenomeerde sites om tot een oordeel te komen.
ik moet bekennen dat ik ook op nieuwe tech hebt geklikt. vind dat toch het meest interessants. En ik ben duidelijk niet te enigste.
Ik vind dat tweakers het netjes en goed doet.
Ik kijk nu al uit naar de artikelen.
Heeft Tweakers wel reviews over technieken gehad dan? Het is toch altijd geweest in combinatie met een stukje hardware. Kan me bijvoorbeeld ncq techniek herinneren in combinatie met een nieuwe sata schijf of raid controller. Maar goed, zou mooi zijn als het toegevoegd word, maar niet te saai worden hoor of een copietje van wikipedia zijn.
Vergelijkingstabellen en grafieken blijven heerlijk.
Volgens mij hebben we de vi vs emacs war nou toch ondertussen wel eens gehad...bv verschillende tekst-editors
Wie interesseert zich tegenwoordig nou nog voor basic OS programma's als file-managers?
Verder is zo'n artikel natuurlijk veel te OS-specifiek, en gezien de grote variatie aan OS-voorkeuren is dat nogal beperkend voor een site als tweakers.net. Er zit hier een redelijk grote concentratie aan linux- en mac-gebruikers.
In-depth-artikelen over komende technologieën (!)
Reden:
Altijd interessant om alvast verder te kijken dat al het bestaande spul waar al genoeg (p)reviews over gemaakt zijn.
Interessant hiervoor lijken me de onderwerpen:
- Windows 7
- [liUSB 3
- Symbian ^2 en verder
- Chrome OS (zover mogelijk natuurlijk)
- DX11 (ook al scheelt hij minder veel dan tussen DX9 en DX10)
[Reactie gewijzigd door GenomDalar1983 op 28 juli 2024 02:54]
Heb m verder niet gelezen, windows boeit me niet, maar het leek me redelijk in-depth want er waren op z'n minst 2 delen...
[Reactie gewijzigd door kozue op 28 juli 2024 02:54]
JAREN geleden had tweakers af en toe eens een review; haalde slashdot omdat het echt goed was... Tegenwoordig zien we regelmatig wat, en het is niets waard. Het komt te laat, het heeft geen diepgang, en of mist gewoon waar het om gaat.
Bestudeer Anandtech eens... Het ene na het andere diepgaande artikel, zeer veel kritiek naar fabrikanten (zie SSD verhaal.... terwijl anand de boel net afgefikt heeft, komt tweakers met een of ander lovend verhaal over de disks die bij anand net door de mangel gehaald zijn)
Ik wil weer reviews ala de oude storage reviews, de dingen die geslashdot worden omdat het de moeite waard is om het naar het Engels te vertalen (Itanium destijds), databasereviews aangevuld met degelijke reviews van leuk speelgoed. Maargoed, tegenwoordig zijn het de gamereviews die hier de klok slaan.
Ik heb dan ook mijn startpagina tegenwoordig op Anandtech staan. Sorry jongens, de PW is _uitermate_ goed en het forum is leuk. Maar de reviews zijn slap en de nieuwsitems zijn ook niet meer je van het, met name die van Arnoud hangen van slappe geruchten aan elkaar. Wat ik op het punt van de nieuwsberichten mis: een kritische houding.
Dan kun je ook ingaan op de technologie en het hoe en waarom die kaart precies sneller is. Dat vind ik altijd erg leuk om te zien. Ook krijgt een fabrikant nog een beetje lof voor het werk dat verricht word als de kaarten al lang en breed verkocht zijn. De toen goed gekozen technologie word steeds beter gebruikt door goede drivers (steeds betere). Een leuk onderwerp om over te lezen in ieder geval
Het liefst leest ik artikelen over nieuwe technologien, waarmee je via google 90% uitkomts op 300-pagina .pdf files.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.