Advertorial

Door Tweakers Partners

T-Mobile Multisim en de nieuwe Apple Watch Series 8, SE Gen 2 en Ultra

28-09-2022 • 08:00

22

T-Mobile was vorig jaar de eerste provider met een multisim-abonnement voor smartwatches. Dit is handig voor wie even de deur uit wil om te sporten of een bericht wil beantwoorden terwijl er geen telefoon in de buurt is. T-Mobile Multisim ondersteunt verschillende Android- en Apple-smartwatches, waaronder de in september door Apple aangekondigde Apple Watch Series 8, Watch SE Gen 2 en Watch Ultra.

Ben jij zo iemand die altijd op zoek is naar een power-up in je dagelijks leven waardoor alles wat je doet nét even wat makkelijker gaat? In dat geval is de mogelijkheid om een smartwatch-abonnement af te kunnen sluiten voor jou waarschijnlijk best interessant. T-Mobile Multisim is een goedkoop abonnement met een extra simkaart die je kunt koppelen aan je bestaande mobiele abonnement. Maar wat levert het je op?

Multitasken, waar je ook bent

Met T-Mobile Multisim kun je gerust zonder telefoon de deur uit. Bijvoorbeeld voor je dagelijkse hardlooprondje, waarbij je de functies van je smartwatch gebruikt om alles bij te houden wat je gewend bent, van je hartslag tot kilometertijden. Het abonnement is daardoor ook geschikt voor T-Mobile-klanten die hun gezondheid heel belangrijk vinden en hun smartwatch veel gebruiken om inzicht te krijgen in hun fysieke gesteldheid. Multisim is echter in meer situaties een uitkomst; zo kun je snel berichten beantwoorden vanaf je pols. Zonder telefoon overal verbonden zijn, levert leuke en handige mogelijkheden op. Zonder telefoon overal verbonden zijn, levert leuke en handige mogelijkheden op.

Met Multisim zit je dus niet meer vast aan je telefoon. Je hebt Multisim al voor vijf euro per maand, bovenop je bestaande mobiele abonnement. Je krijgt daarvoor een extra sim die wordt gekoppeld aan je bestaande abonnement. Je behoudt gewoon je bestaande nummer. Met je smartwatch maak je zelfstandig verbinding met het mobiele netwerk van T-Mobile. De dienst ondersteunt verschillende Android- en Apple-modellen, waaronder de Samsung Galaxy Watch5 (Pro) LTE, de Apple Watch series 7 en nu dus ook de Apple Watch series 8 (voor beide series de Cellular-varianten). Wat bieden deze en andere nieuwe modellen je op zowel technisch gebied als met de toevoeging van Multisim?

Meer schermruimte en batterijduur met Apple Watch Series 8

Een abonnement is zonder, maar ook inclusief smartwatch af te sluiten, onder andere met de Apple Watch Series 8 GPS + Cellular. Het nieuwe model - verkrijgbaar in de kleuren zwart, wit, zilver en rood - is op veel punten verbeterd ten opzichte van de Serie 7. Zo biedt de edge-to-edge-display meer schermruimte zodat het selecteren van apps en navigeren gemakkelijker is geworden. Binnenkomende berichten bevatten meer tekst, waardoor je in één oogopslag alles ziet wat je ontvangt.

Series 8

Je kunt de nieuwe Apple Watch langer gebruiken voor hij weer aan de lader moet. Bij standaard gebruik bedraagt de werktijd op één acculading achttien uur. Dit wordt mogelijk gemaakt door de nieuwe low-power-modus waarmee de smartwatch minder energie gebruikt. Deze modus wordt gebruikt door apps die op de achtergrond draaien, terwijl je tegelijkertijd wel meer informatie krijgt. Dat deze smartwatch bijhoudt hoeveel je beweegt en hoeveel calorieën je daarmee verbrandt, is niet nieuw ten opzichte van de vorige generatie. De Series 8 introduceert daar bovenop echter een aantal nieuwe functies, zoals een sensor die je lichaamstemperatuur meet.

De vorige generatie van de Apple Watch en iPhone had al een valdetectie. Deze functionaliteit is nu verder verbeterd, met crashdetectie. Dit zal in ieder geval een deel van de gebruikers een veiliger gevoel geven wanneer ze onderweg zijn. Bij een ongeluk, bijvoorbeeld met de auto of fiets, meet de smartwatch de impact. Wanneer die heel groot is, alarmeert de Apple Watch Series 8 GPS + Cellular de hulpdiensten.

Nieuwe generatie instapmodel: Apple Watch SE

Voor wie een kleine beurs heeft of simpelweg niet te veel wil uitgeven aan een smartwatch, is er ook goed nieuws. Met de Apple Watch SE (2e generatie) GPS + Cellular brengt Apple een nieuw instapmodel uit. Deze generatie is 20 procent sneller dan de vorige Apple Watch SE GPS + Cellular. Ook het scherm (30 procent groter dan dat van de Apple Watch Series 3) zal in veel gevallen een verbetering zijn. Het instapmodel ondersteunt crashdetectie en heeft dezelfde processor als de Apple Watch Series 8 GPS + Cellular.

De 'normale' Apple Watch Series 8 en de Apple Watch SE zijn er in kastgroottes van 41 en 45 mm. Heb je brede polsen of wil je simpelweg liever een grote kast, dan is er met de Apple Watch Ultra GPS + Cellular nog een smartwatch met een kastgrootte van 49 mm. Deze is gerust te beschouwen als 'de ultieme Apple Watch', want behalve grotere afmetingen biedt hij nog meer. Dit model bevat bijvoorbeeld een Action Button waarmee je als gebruiker van alles kunt activeren.

Apple Watch Ultra: de ultieme Apple Watch

De grotere Apple Watch Ultra GPS + Cellular, die op 23 september op de markt kwam, houdt het langer vol op een acculading dan de Apple Watch Series 8 GPS. In de normale modus gaat de accu 36 uur mee. Nog dit najaar belooft Apple een nieuwe techniek waardoor het apparaat zelfs 60 uur op een enkele lading werkt. Verder is de ultieme Apple Watch bestand tegen extreme omstandigheden. Hij ondersteunt de internationale EN13319-standaard. Je kunt er gewoon mee zwemmen; als je gaat duiken, kan de Apple Watch Ultra een diepte van 40 meter aan.

Met de Apple Watch Series 8 kun je ook bellen. Dankzij de ondersteuning van Multisim heb je met deze smartwatch toegang tot het internet en kun je - behalve dat je dus kunt worden gebeld - je favoriete muziek streamen tijdens je work-out.

Multisim met Cellular-varianten

Apple kondigde de nieuwe Apple Watch Series 8 aan op 7 september. In combinatie met Multisim haal je hier alles uit. Het praktische gemak schuilt in tal van details, zoals Parallel ringing: je smartwatch en telefoon gaan gelijktijdig over wanneer iemand je belt. Je kunt een T-Mobile Multsim-abonnement afsluiten met de Cellular-varianten van alle Apple Watch-horloges. Het koppelen van het horloge aan je abonnement en Multisim gaat automatisch. Het dataverbruik van je devices verloopt gelijktijdig en je ontvangt alle informatie over je dataverbruik en de kosten daarvan op één rekening. Multisim is dus niet alleen heel handig, maar ook lekker overzichtelijk. Multisim is dus niet alleen heel handig, maar ook lekker overzichtelijk.

Meer weten? Of heb je zelf ideeën over waarom Multisim handig kan zijn? Laat het ons weten in de comments onder dit artikel en kijk hier voor meer informatie over T-Mobile Multisim en de devices waarmee je er alles uithaalt.

Dit artikel is geen redactioneel artikel, maar gesponsord en tot stand gekomen dankzij T-Mobile en Tweakers Partners. Dit is de afdeling binnen Tweakers die verantwoordelijk is voor commerciële samenwerkingen, winacties en Tweakers events zoals meet-ups, Developers Summit, Testfest en meer. Kijk hier voor een overzicht van alle acties en events. Mocht je ideeën met ons willen delen over deze vorm van adverteren, dan horen wij dat graag. Hierover kun je met ons in gesprek via [Discussie] Reclame algemeen].

Reacties (22)

22
22
10
3
0
11
Wijzig sortering
Zou fijn zijn als Multisim ook eindelijk eens gaat werken op zakelijke @Work abonnementen. Wacht al een jaar op ondersteuning voor m’n Watch. De eigenschappen van de GO abonnementen zijn dermate ongunstig dat een overstap van @Work naar GO ook geen serieuze optie is. Jammer dit.
Dit.

Kreeg bij mij op de zaak ook te horen dat het niet voor zakelijke abonnementen wordt aangeboden.. Erg jammer want zou graag gebruik van willen maken.
Ik ben benieuwd wanneer KPN ermee komt.
Heb de multisim gisteren toevallig opgezegd, nutteloos want de verbinding hapert om de haverklap tijdens het hardlopen, het is de 5 euro per maand niet waard (belachelijk duur)…
Vreemd, heb ik nooit last van. Ik gebruik hem dagelijks zonder iPhone en nooit last van een haperende verbinding en ik stream alle muziek vanaf mijn AW naar m’n Airpods. Misschien wat anders aan de hand? Óf misschien sowieso al een slechte verbinding met T-Mobile in jouw gebied?
Nog geen last van gehad. Woon in de Randstad overal 4G om je heen. K hoop dat het 5 euro blijft in NL. In Amerika betaal je gemiddeld 10 tot 20 dollar per maand voor deze dienst😅
Nog nooit last van gehad. Werkt perfect. AirPods met Apple Watch werkt perfect voor hardlopen. Telefoon nooit meer mee!
Wat ik me vooral afvraag is waarom zou je dit willen?

in mijn beleving betaal je
- óf 5 euro voor dit en krijg je feitelijk niks anders dan 2 devices die tegelijkertijd over gaan (wat apple al kan als ze in de buurt van elkaar zijn)
- of je kiest voor ongeveer 5 euro een sim bij deze of een andere toko dan stel je eventueel in dat wanneer je niet opneemt binnen x of wanneer je je telefoon niet mee wilt nemen dat er wordt doorgeschakeld
—> als je bij een andere toko kijkt via kpn of vodafone netwerken dan heb je als bonus dat je bereikbaar blijft bij een netwerk storing

Multisim of het nu bij kpn voda of tmobile is lijkt me gewoon vrij nutteloos

Wat ik me toch nog afvroeg is waarom is dit de eerste,, wat is dan dat multisim voor smartwatch. Zijn dat extra instellingen op het netwerk is dat een contractuele beperking dat je nu gen 2 telefoons hiermee mag gebruiken maar alleen één telefoon en een watch

Waarom is dit anders dan multim van bijv Vodafone?

[Reactie gewijzigd door i-chat op 22 juli 2024 13:45]

Wat ik me vooral afvraag is waarom zou je dit willen?

in mijn beleving betaal je
- óf 5 euro voor dit en krijg je feitelijk niks anders dan 2 devices die tegelijkertijd over gaan (wat apple al kan als ze in de buurt van elkaar zijn)
- of je kiest voor ongeveer 5 euro een sim bij deze of een andere toko dan stel je eventueel in dat wanneer je niet opneemt binnen x of wanneer je je telefoon niet mee wilt nemen dat er wordt doorgeschakeld
—> als je bij een andere toko kijkt via kpn of vodafone netwerken dan heb je als bonus dat je bereikbaar blijft bij een netwerk storing

Multisim of het nu bij kpn voda of tmobile is lijkt me gewoon vrij nutteloos

Wat ik me toch nog afvroeg is waarom is dit de eerste,, wat is dan dat multisim voor smartwatch. Zijn dat extra instellingen op het netwerk is dat een contractuele beperking dat je nu gen 2 telefoons hiermee mag gebruiken maar alleen één telefoon en een watch

Waarom is dit anders dan multim van bijv Vodafone?
Multisim in je horloge is gekoppeld aan je mobiele abonnement in je Iphone. Anders werkt het niet. Het is niet zo dat je zomaar een e-sim kan activeren op een Apple watch. Het is namelijk een aparte dienst waar de provider ook in extra harware (o.a servers) moet investeren om het te koppelen.

Voor wie het wil testen: als je een Apple Watch cellular koopt via T-Mobile, dan is de prijs van je horloge netjes en kan je de prijs van je horloge ook gewoon gespreid betalen via je abonnee factuur..
Maar hoe kun je iets dan nog multisim noemen als je Apple watch geen esim of reguliere sim ondersteuning heeft?

Als klopt wat jij zegt, belazert Apple de zaak door onterecht te claimen dat de Applewatch bepaalde 4/5g ondersteunt terwijl het feitelijk alleen maar een soort verkrachtte versie biedt

Anders kun je ook wel zeggen dat een auto (zonder motorblok) max 300 kan maar nalaat te zeggen ‘als een sleepkabel aangekoppeld is’

[Reactie gewijzigd door i-chat op 22 juli 2024 13:45]

Maar hoe kun je iets dan nog multisim noemen als je Apple watch geen esim of reguliere sim ondersteuning heeft?

Als klopt wat jij zegt, belazert Apple de zaak door onterecht te claimen dat de Applewatch bepaalde 4/5g ondersteunt terwijl het feitelijk alleen maar een soort verkrachtte versie biedt

Anders kun je ook wel zeggen dat een auto (zonder motorblok) max 300 kan maar nalaat te zeggen ‘als een sleepkabel aangekoppeld is’
Dan moet ik het toch nog iets beter toelichten besef ik nu: je activeert wel degelijk een e-sim op een eigen imei nummer in het horloge. Het horloge is van volledige cellular functionaliteit voorzien inclusief bellen.

Wat is afwijkend van los een simkaartje in je watch zetten:

de simkaart die je in je Iphone gebruikt bepaalt ook meteen bij welke provider je je e-sim voor je apple watch moet bestellen en activeren. De simkaart voor je Apple Watch is namelijk een 2e simkaart die je als uitbreiding van je bestaande mobiele abonnement neemt. En momenteel is dat alleen nog T-Mobile in Nederland die een e-sim voor de Apple watch aanbied. En deze Multisim is nu nog alleen geschikt om in een 4g horloge te activeren. Niet voor laptops, tablets etc.

Na acivatie van de e-sim kan je je Apple Watch Cellular onafhankelijk van je Iphone gebruiken als LTE/4g connected standalone watch.

[Reactie gewijzigd door ucsdcom op 22 juli 2024 13:45]

Ik begrijp de vraag van i-chat wel. Wat is anders aan een standaard multi-sim oplossing (bv sim+ e-sim). Blijkbaar heeft apple hier nog een extra laagje overheen nodig, wat dus ook voor extra kosten zorgt bij een operator.
Biedt dat extra apple-laagje ook iets extra aan de gebruiker?
Verschil tussen deze multisim en multisim van andere providers is voornamelijk dat je bij deze beide tegelijk actief kan hebben. Multi/duo sim van KPN, kan maar 1 sim tegelijk verbonden zijn met het KPN netwerk.

Deze functie werkt voor een device als apple watch niet. Daarnaast zou je kunnen zeggen dat je 2 sims neemt met 2 verschillende nummers, 1 voor je iphone en 1 voor je apple watch. Dit zou dan weer niet werken met gebeld worden etc.

Alhoewel hier ook goede redenen voor zijn, je watch is een eigen nood nummer waar mensen je op kunnen bereiken in geval van nood. Terwijl je wellicht bewust disconnected bent van je main telefoon nummer. Dit lijkt apple (bewust) niet te ondersteunen, waarom weet ik niet.

[Reactie gewijzigd door marco282 op 22 juli 2024 13:45]

Multisim met een Apple watch werkt via T-Mobile super. Lekker muziek, podcasts etc. luisteren tijdens lopen etc. zonder telefoon. Nooit haperingen ondervonden.

Waar ik wel grote behoefte aan heb is dat T-Mobile Nederland de door Apple aangekondigde roaming voor smartwatch sims ook snel gaat ondersteunen.
ik ben vooral erg benieuwd of de batterij veel sneller leeg loopt als je dit activeert op je apple watch.
Dan als je er geen multisim activeert.
Alleen activeren heeft weinig invloed op de Watch. Hij is pas actief zodra je geen WIFI of Bluetooth verbinding met je telefoon hebt.
Ja oké ook goed. maar dat haalt niet weg of de batterij dan sneller leeg loopt met een multisim actief of niet actief. daar ben ik gewoon benieuwd naar.

apple watch zonder Cellular 18uur accu.
apple watch met Cellular actief?? is dat ook 18uur of is dat bijvoorbeeld 14uur?

dat is wat ik me afvraag.
Het lijkt me vrij logisch dat met cellular meer energie verbruikt. Als je Apple Watch nu uit de buurt is van je iPhone, gaat die in een soort vliegtuigmodus. Het verwerken van 4G en dergelijke kost nu eenmaal energie. Hoeveel dat is of hoe minder lang je batterij meegaat, heb ik niet gevonden. Je Watch gaat ongeveer de helft qua tijd minder mee. Bijv Ultra gaat van 36 uur naar 18 uur. Zie Apple website over de Watch.

Ik luister nu offline naar Podcasts die gewoon op de Watch zijn gedownload. Tijdens het hardlopen niet telefonisch bereikbaar, maar dat vind ik juist een voordeel. Ik ga toch niet bellen en al helemaal niet berichten sturen tijdens die momenten.
Thanks voor de link die info zocht ik al!
Bedankt _/-\o_
Met cellular alleen gaat de batterij natuurlijk harder. Wifi is nou eenmaal energie zuiniger ivm cellular.
Je kunt idd op de Apple website kijken voor de verschillen in tijden.
Kan nu met de Ultra een hele dag (18 uur) zonder een (verslavende😉) Iphone op pad 🥳
Is Truphone niet eerder met deze mogelijkheid?
Want hun bieden het al een tijdje aan namelijk.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.