Door Tweakers Partners

De Poly Studio P15-videobar reviewen? Meld je dan nu aan voor het testpanel

29-09-2021 • 08:00

76

Poly, dat is ontstaan vanuit het samengaan van Plantronics en Polycom, richt zich op de ontwikkeling van communicatieproducten op het gebied van headsets, deskphones en video- en audiovergaderingsproducten enerzijds, en analytics-software en diensten anderzijds. Met de Poly Studio P15 personal videobar wil het bedrijf hybride werken naar een hoger niveau tillen. Of het daarin is geslaagd, mag de community zelf ondervinden. In samenwerking met Poly organiseert Tweakers namelijk een testpanel. Daarvoor zijn we op zoek naar vijf community-leden die Poly Studio P15 eens goed aan de tand willen voelen.

Poly klinkt wellicht nog niet als een bekende naam, maar het Amerikaanse elektronicabedrijf bestaat feitelijk al sinds 1961, toen nog onder de naam Plantronics. Leuk feit: De eerste woorden vanaf de maan - “That’s one small step for man, one giant leap for mankind” - werden via een Poly-headset ingesproken. Poly is internationaal een grote speler met meer dan 6500 werknemers en bijna 60 kantoren in 33 verschillende landen. Het bedrijf heeft wereldwijd meer dan 1500 patenten en kan rekenen op een jaaromzet van 2 miljard dollar. De omstandigheden in de afgelopen anderhalf jaar hebben het bedrijf dan ook geen windeieren gelegd.

Als de coronacrisis ons een ding heeft geleerd, is het wel dat thuiswerken here to stay is. Zo denken veel werknemers er uiteraard over, maar ook werkgevers staan er steeds meer voor open. Voor intensieve thuiswerkers die regelmatig gebruikmaken van videocalls en de beschikking hebben over een eigen ruimte heeft Poly de Studio P15-videobar ontwikkeld. Deze all-in-one-videobar maakt onderdeel uit van de Poly Studio P-serie, een reeks personal video devices. Andere producten uit de P-series zijn bijvoorbeeld de compacte Poly Studio P5-webcam en het personal meeting display Poly Studio P21 waarbij in het scherm de speakers, microfoons, camera en verlichting zijn geïntegreerd.

Goed in beeld, goed verstaanbaar

poly
Poly Studio P15

Bij de Poly Studio P15 zijn de 4k-camera, microfoons en speaker dus volledig geïntegreerd. Dat maakt deze videobar volgens Poly de ideale oplossing voor gebruikers die de beschikking hebben over een thuiswerkkantoor of afgesloten ruimte waarin al gebruik wordt gemaakt van een monitor of tweede scherm. De Poly Studio P15 kan daarop worden geplaatst en dat maakt het mogelijk om ergonomisch verantwoorder te werken dan met alleen een laptop. Met slimme technologieën zoals NoiseBlockAI, Automatic Camera Framing en Acoustic Fence beschikt de gebruiker volgens de makers over een videoconferencing-device dat z’n oorsprong vindt in grotere en geavanceerde video-oplossingen voor boardrooms.

Die Automatic Camera Framing zorgt ervoor dat je tijdens gesprekken of presentaties op afstand altijd goed gecentreerd zichtbaar blijft. Hierdoor hoef je dus niet als een standbeeld op dezelfde plek te blijven zitten. Bovendien kan de Ultra HD 4k-camera met low-light compensation tot 4x inzoomen met behoud van full hd-kwaliteit, zelfs in ruimtes met minder ideale lichtomstandigheden.

Angst om slecht verstaanbaar te zijn, moet tot het verleden behoren. De geïntegreerde luidspreker is voorzien van akoestische demping met een passieve radiator, terwijl de multimicrofoon-array de bewegingen van de gebruiker volgt om de stem duidelijk door te laten klinken. Dankzij de Acoustic Fence wordt als het ware een akoestisch hek om de spreker heen ‘gebouwd’; al het geluid buiten het kader wordt weggedrukt. Deze technologie is overigens ook beschikbaar op sommige Poly-headsets, zoals de nieuwe Voyager Focus 2 en de Voyager 4300 UC. De NoiseBlock AI zorgt ervoor dat veelvoorkomende achtergrondgeluiden, zoals tikken op een toetsenbord of geritsel met papieren, worden weggefilterd. Andere handige toevoegingen zijn zaken zoals een privacy-shutter, een led-statusindicator die laat zien of je in een call zit of op mute staat, een usb-hub-functie en de Poly Lens Desktop App waarmee de videobar eenvoudig kan worden ingesteld.

Doe mee met het Tweakers Testpanel en maak kans op de Poly Studio P15 personal videobar

Tweakers Partners en Poly geven de Tweakers-community de mogelijkheid een review te schrijven over de Poly Studio P15. De gelukkigen die worden gekozen om deze all-in-one videovergadergadget te testen, mogen hem na afloop houden.

Wil jij kans maken op deze videobar en je bevindingen opschrijven in een review? Zit je regelmatig in een videocall en werk je met een extern scherm? Meld je dan aan via onderstaande poll. Laat jij deze actie aan je voorbijgaan maar ben je wel benieuwd naar de prestaties van dit apparaat? Deel dan in de comments onderaan dit artikel wat jij graag zou willen teruglezen in een test. En geef eventueel ook aan dat je vaker op de hoogte wil worden gehouden over producten van Poly.

Wil jij de Poly Studio P15-videobar testen?

Poll



De opties zijn uitgeschakeld omdat de deelname gesloten is

Actievoorwaarden

  • Je Tweakers-account moet voor 28 september 2021 zijn geactiveerd.
  • Meedoen kan tot en met 5 oktober 09:00 2021, alleen via de poll. Je kunt één keer aan de poll deelnemen. Winnaars worden at random geselecteerd. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd.
  • Winnaars (5) krijgen uiterlijk 6 oktober 2021 bericht via e-mail. Niet-winnaars ontvangen geen bericht.
  • Winnaars zijn bereid en beschikbaar om in de twee weken na ontvangst het product te testen en een uitgebreide review te publiceren in de Tweakers Pricewatch. Na afloop mogen de winnaars het product houden.
  • Mocht je meer informatie willen ontvangen over de producten van Poly, dan kun je dit aangeven in de poll. Je ontvangt eenmalig een e-mail vanuit Tweakers namens Poly.
  • Minderjarigen mogen pas meedoen na voorafgaande toestemming van hun ouders of verzorgers.
  • Prijzen zijn niet inwisselbaar voor geld of andere goederen.
  • Medewerkers van Tweakers en Poly zijn uitgesloten van deelname.
  • Klachten kunnen via klachten@tweakers.net ingediend worden.

Dit artikel is geen redactioneel artikel, maar een advertorial en tot stand gekomen dankzij Poly en Tweakers Partners. Dit is de afdeling binnen Tweakers die verantwoordelijk is voor commerciële samenwerkingen, winacties en Tweakers-events zoals Meet-ups, Developers Summit, Testfest en meer. Kijk hier voor een overzicht van alle acties en events. Mocht je ideeën met ons willen delen over deze vorm van adverteren, dan horen wij dat graag. Hierover kun je met ons in gesprek via [Discussie] Reclame algemeen].

Reacties (76)

76
74
36
5
0
31
Wijzig sortering
Vrij praktische vraag, hoe zit het met de drivers en SW voor dit product?
Denk dat ik zoals zo veel thuiswerkers een redelijk afgeschermde laptop heb van de baas en niet zo maar van alles kan installeren. Dus het moet redelijk out of the box werken met evt een portable control hub ipv iets waar je adminrechten voor nodig hebt.
Denk niet dat je die nodig heb.
Hier hebben we de Poly Studio en daar heb je geen admin nodig. Wordt gezien als een webcam, microfoon en usb speakers. En die werken heel erg goed.
Ben wel erg benieuwd hoe deze vergelijk met de poly studio. Deze kan je wel op je scherm zetten de poly studio niet of je moet nog een oude crt monitor hebben.
De Poly Studio P15 is een all-in-one USB webcam speaker en microfoon waar geen specifieke drivers voor nodig zijn werkt out of the box. Indien je specifieke settings wilt instellen dan is de Poly Lens App gratis beschikbaar. Je moet wel minimaal rechten hebben om een applicatie te installeren. Onze ervaring is dat veel IT-afdelingen van onze klanten de installatie van de Poly Lens App toe laten.
Goed punt! Een simpele webcam heeft meestal niets nodig verder, maar geen idee wat dit gevaarte vereist.
blijft een "dom" toestel. cam en mic., alleen beetje gesofisticeerder in werking :-)
en die zeggen dan "eigen hardware ondersteunen we niet. Pech"
Strenge IT afdeling..... Leg de situatie uit en wellicht kan het wel een keer. Misschien vinden zij het zelf ook wel interessant. Niet zo negatief zijn. ;)
Helaas het is wel zo bij de meeste corporates. Net zoals veel mensen nog steeds niet weten dat Zoom verboden is bij 99% van de coporates in NL en alsnog een Zoom uitnodiging versturen...

[Reactie gewijzigd door maxkranendijk op 23 juli 2024 02:57]

Ik durf hem wel aan, je statement is volledig onjuist. Ja er zijn bedrijven en instellingen die niet met Zoom willen werken, maar dat is niet 99%. Ik merk dat ik vanuit andere leveranciers ook almeer Zoom invites krijg.

Op dit moment gebruik ik een Logitech Brio met een Poly Sync 20 speakerphone. Van alle speakerphones is dit gewoon een van de beste qua geluid en filteren van achtergrond geluid.

Sennheiser, Jabra (hoewel de 710 wel goed is) leveren minder goede speakerphones. Plantronics tot de Ploy Sync serie was ver achter Jabra, maar hebben nu een goede slag geslagen. Ben dus wel benieuwd hoe dit device werkt. (voordeel is dat de mic verder van mijn mechanische toetsenbord af is vs de Poly Sync 20)
Zal wellicht geen 99% zijn, maar nog geen corporate gehoord waar je wel zoom kan/mag gebruiken in NL, bijna over MS teams. Overigens vind ik Zoom prima, maar moet altijd op een prive device worden gebruikt. Meestal voor events en trainingen. Google meet is ook prima (werkt meestal bij coporates), alleen heb je een betere verbinding voor nodig om soepel te laten verlopen (mijn ervaring vanuit Griekenland) dan bv MS teams.

[Reactie gewijzigd door maxkranendijk op 23 juli 2024 02:57]

Dell NL
Nu heb je er wel 1 gehoord. Ik kan er wel meer noemen, maar doe ik niet, vanwege werk.
Dat is 1. Ik denk dat je je ervaring projecteert op het geheel. Zoom is veel breder geaccepteerd (en terecht) dan je suggereert.
Sja, sommige IT afdelingen kiezen voor uniformiteit. Je krijgt dit materiaal voor te werken en dat is getest en werkt goed. Als iedereen met andere muizen en camera's afkomt en support vraag verlies je veel tijd.
Nu ik zou dit wel willen testen op mijn privé laptop hoor, dus laat maar komen.
En dat is dan onderdeel van je ervaring en dus de review.
Ik ben eigenlijk wel benieuwd of dit ook functioneert in een Linux omgeving (een snelle google search lijkt dit positief te beantwoorden).
Daarnaast zou ik ook graag willen weten hoeveel achtergrond de microphone opvangt ofwel uitfiltert.
Nou ik ben dus heel benieuwd ik zit dus echt 90% van mijn tijd in meetings met een headset op en ben opzoek naar een goeie headset loze set-up. Want vooral de hybride meetings zijn erg vermoeiend en als je zonder headset gaat zitten. Creëer je dit als het ware en dan is de partij aan de andere kant de pineut.
Koop een lichte koptelefoon en een cardoid condenser microfoon. Ik gebruik zelf de Behringer C-1 icm een U-Phoria UMC22, maar er is bijv. ook de Behringer C-1U die direct over USB aangesloten kan worden.

Als je die goed afstelt dan zou je ook met je laptop speakers aan een gesprek kunnen voeren zonder dat andere mensen zichzelf horen, en je klinkt nog fantastisch ook. Meer investeren klinkt wel beter (als je bijv. een Shure SM7B koopt), maar dit is zo'n beetje de goedkoopste optie waarmee je direct voorbij de kwaliteit van bijna alle headsets komt, zelfs de Jabra Evolve 75, die op dit moment koning van de meeting headsets is.

Dan heb je overigens ook geen software ofzo nodig verder, het werkt gewoon en je klinkt meteen geweldig. Microfoon op een arm of op een lichte standaard en je hebt niks meer op je bureau dan anders, alleen praat je naar een gericht punt en kunnen mensen je veel beter verstaan.
Dit hangt ook enorm af van de laptop. Met mijn werklaptop gebruik ik de ingebouwde webcam, microfoon en speakers. Dit werkt perfect. Geen echo of wat dan ook.
Tuurlijk, de beeld en geluidskwaliteit zou beter kunnen, maar voor builtin is het best netjes.

Ik ben dan ook erg benieuwd of iets als de P15 een enorme verbetering zal zijn.
Het zal zeker wel een verbetering zijn. Hoewel een moderne laptop in een geïsoleerde test best redelijk klinkt is het juist het natuurlijk gebruik waar het vaak fout gaat; mensen die van hun webcam weg praten, typen tijdens het praten, of achtergrondgeluid. Deze webcam zal dat iets meer filteren omdat er gewoon een grotere/betere microfoon in zit.

Maar dat neemt niet weg dat het een webcam blijft, en er zijn gewoon geen webcams die niet slecht klinken. Niet voor niets dat high-end webcams vaak überhaupt geen microfoon hebben, want die fabrikanten weten goed dat mensen die in alle situaties goed in beeld willen zijn vaak ook in alle situaties goed verstaanbaar willen zijn, en dan heb je gewoon een fatsoenlijke headset of microfoon nodig.

Dus als je 'm gratis krijgt van Tweakers zeker een mooie verbetering, maar vergeet niet dat dit artikel een advertentie is, en verwacht er niet te veel van.
Ik zit ook in heel veel meetings en moet zeggen dat ik dat altijd zonder headset doe. gewoon ingebouwde speakers + mic van laptop werkt perfect zonder echo. Met meerdere (moderne, high end) laptops nooit problemen ondervonden.

Afgelopen 2 jaar vooral gewerkt met Surface Book 2 en nu een Macbook Pro M1 en beide heb ik vaak genoeg complimenten gehad over mijn geluid terwijl ik dus helemaal niets speciaals gebruik.

Gewoon een goede internet verbinding is ook al fijn voor lag, haperingen etc.
Ik gebruik dan wel een externe webcam voor beeld zodat ik de mensen ook een beetje aan kijk terwijl ik naar mijn monitor kijk ipv laptop die er onder staat.

p.s. ik gebruik geen mechanisch toetsenbord. als je wilt dat mensen je verstaan is dat ook iets wat je flink in de weg kan zitten als je notes of iets dergelijks maakt tijdens meetings.
Ik vind de signaal ruis verhouding van de behringer umc22 echt om te huilen, maar dit is inderdaad al een 100 keer betere oplossing dan het geluid van 99% van de webcams. Ik combineer het momenteel met een Sony Alpha 7rII camera als webcam. Ideaal voor thuiswerken, maar iets doet mij vermoeden dat deze poly wellicht in de buurt komt bij kwaliteit en beduidend veel makkelijker is in gebruik.
Als je de Jabra Evolve 75 als de koning ziet, ga je voorbij aan de (Plantronics/) Poly Voyager Focus 2. Lichter dan de Evolve 75, en een nog betere MIC array die echt briliant geluid filtert. Volgens mij zelfs nog goedkoper dan de Evolve 75. Minder vaak problemen met de dongles ook.
Ik wil dit ook wel eens proberen, maar gebruik nu mijn mic uit mijn webcam (Logitech Brio) en mijn normale speakers.
Maar door het gebruik van krisp.ai is al het omgeving geluid en echo helemaal weg gefilterd. (Je kunt het gratis 240 min per week gebruiken overigens :) )
Krisp.ai mogen wij (nog) niet gebruiken. Alle meetings die ik heb zijn confidential ;(
Ah, jammer.. het werkt namelijk echt boven verwachting goed
Je hebt niet toevallig een NVIDIA GPU (1x00 en hoger)? RTX voice doet wonderen, en die stuurt niks naar buiten.
Zeker een quadro maar of deze dat ondersteund? Zal het checken.
dit soort oplossingen zijn ideaal net als een losse usb microfoon en speakers maar check bv ook de Jabra Speak 510. Dit is 1 van de oplossingen die ik thuis en in kleine vergaderruimtes gebruik (tot 4 a 5 mensen, er zijn ook grotere voor meer mensen).
Ik heb op m'n beide bureaus bij m'n scherm een Jabra Speak 510 en een fatsoenlijke dedicated webcam. Krijg nooit klachten van de andere kant over galm of bijgeluiden, werkt ideaal.

Ik heb laatst met een vriend een keer getest, omdat ik van een klant(ik werk bij meerdere opdrachtgevers tegelijkertijd) een laptop zonder RTX videokaart kreeg, maar ook dan werkt het eigenlijk nog heel goed, zolang ik niet in de woonkamer ga zitten of zo. Met NVIDIA Broadcast kan ik met de Jabra Speak zelfs midden in de woonkamer zitten terwijl m'n zoontje op de TV (zachtjes) de Teletubbies kijkt en zo nu en dan kreten van plezier slaakt.

Die Jabra Speak zet ik soms overigens ook op tafel als ik op kantoor vergader met 4 of 5 mensen, en er ook nog mensen extern inloggen. Zelfs dan werkt het goed. Met meer dan 5 houdt het overigens wel op, dan moet je een duurder model hebben, gok ik zo.
Heel graag, met die 4 tot 7 uur video calls per dag is goede apparatuur zeer welkom.
Hier ook een nieuwsgierige gebruiker, veel dagelijkse calls om mee te testen ook :+
Netjes, klinkt goed. Ik zou dit ding op m’n tv mounten. Andere use-case dus, maar zeer interessant. :)
Heb deze eens op kantoor zien langskomen, dus ben benieuwd om ze zelf eens aan de tand te voelen. Zal mijn thuis kantoortje een echt kantoortje maken denk ik, in ieder geval ergonomischer :)
Toffe actie. Ben wel beniewd of deze ook een beetje mobiel is; ik zit regelmatig in diverse kantoren van mijn bedrijf waar wel monitors staan en we onze eigen laptops aankoppelen. Het zou ideaal zijn als ik deze dan ook mee kan nemen en makkelijk kan monteren / aansluiten.
Graag, het lijkt me een mooi apparaat en ik zit veel in calls. Ik kan het ook nog in verschillende omgevingen testen. Teams, zoom, meet..
Ook mijn partner werkt veel vanuit home office dus er kunnen ook nog meerdere personen op het zelfde adres reviewen. :)

[Reactie gewijzigd door Floor op 23 juli 2024 02:57]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.