Door Wout Funnekotter

Hoofdredacteur

Op welke manieren blijf jij op de hoogte van tech? Doe mee aan ons onderzoek!

04-06-2021 • 14:57

22

Voor veel Nederlandse en Vlaamse techliefhebbers is Tweakers een veelbezochte website en daar zijn we natuurlijk heel blij mee. Dat willen we ook in de toekomst blijven en dus is het van belang dat we met jullie meegroeien.

Het aantal online kanalen dat je kan raadplegen voor informatie over technologie is de afgelopen jaren enorm toegenomen en we willen graag met jullie in gesprek over hoe jullie die gebruiken, of juist niet. En ook welke behoeften je via die kanalen vervult. Denk bijvoorbeeld aan zaken als tekst versus video, social media, podcasting en de manier waarop je online contact zoekt met andere techliefhebbers.

We zijn daarom een onderzoek gestart en als onderdeel daarvan organiseren we op woensdagavond 16 juni van 19:00 tot 21:30 (2,5 uur incl. pauze) een digitaal groepsgesprek waar plek is voor zes gebruikers. Heb je interesse om mee te doen, meld je dan aan via dit formulier. Als dank ontvangen alle deelnemers aan de sessie een bol.com-cadeaubon ter waarde van 25 euro. Aanmelden kan tot uiterlijk 9 juni en we laten je 10 juni weten of je bent geselecteerd.

Meld je aan

Reacties (22)

Sorteer op:

Weergave:

Ik heb bij het lezen van dit bericht twee vragen, @WoutF .

1) Wie houdt precies dit onderzoek en waarom? Er zijn de laatste tijd meerdere onderzoekjes vanuit Tweakers en ik ben benieuwd waar deze daar inpast. Is het onderdeel van een groter geheel, of zijn dit aparte teams of medewerkers die graag wat willen proberen of achterhalen via de kracht van het platform?

2) HOE neemt Tweakers contact op? Er wordt gevraagd om een gebruikersnaam maar "vul 'geen' in als je geen account hebt" is ook mogelijk. Echter geef je nergens een e-mailadres of telefoonnummer op.

Is het ook de bedoeling dat niet-Tweakers meedoen met de prijsvraag of is het formulier per ongeluk niet helemaal goed opgebouwd?

[Reactie gewijzigd door Eagle Creek op 22 juli 2024 16:41]

AuteurWoutF Hoofdredacteur @Eagle Creek5 juni 2021 10:33
1) Wie houdt dit? Tweakers :) het is niet zo dat individuele medewerkers bedenken dat het interessant is om een onderzoek uit te zetten. Dat is altijd gekoppeld aan (langetermijn)doelen van het platform. In dit geval gaat het om meer inzichten krijgen in hoe techliefhebbers online info opzoeken en consumeren. Tweakers is heel sterk als website, maar we hebben bijvoorbeeld niet diezelfde positie op YouTube en social media. De vraag is ook of dat moet; uiteindelijk moet onze acties de wensen van gebruikers volgen. En daar willen we met dit onderzoek dieper induiken.

2) Dit was inderdaad een fout in de vragenlijst. Ik heb die verwijzing naar 'geen' eruit gehaald.
Op welke manieren blijf jij op de hoogte van tech?
Gratis artikelen lezen, samen met het waardevolle commentaar dat alle gebruikers kunnen geven.
Ik denk dat ze vooral op zoek zijn naar de behoeften van de stille meerderheid, niet zozeer de mensen die hun mening onder ieder artikel al ventileren :+
De stille meerderheid gaat niet aan dit onderzoek meedoen, daarvoor is het juist de stille meerderheid.

De uitkomst van dit onderzoek is hoe dan ook biased en niet meer dan een echo chamber.
Dan ga je wel uit van een vooroordeel over de stille meerderheid.
De stille meerderheid blijft stil, dat bedoel ik.

Anders behoor je niet tot de stille meerderheid.

Juist door te reageren, ontstijg je de stille meerderheid en verwordt je tot een selecte groep die wel kritisch is.
Voornamelijk de reacties op de artikelen heeft voor mij veel meerwaarde dan vaak het artikel zelf.

Wanneer de reacties mij doen interesseren bepaal ik om een artikel te lezen of niet.
Ik vraag me af hoe je dit doet. Klik je dan willekeurige nieuwstitels aan, scroll je naar de reacties, begint te lezen zonder enig idee te hebben waar het artikel eigenlijk over gaat, en als je dan na een paar interessante reacties daar een idee van hebt, lees je op de koop toe het artikel nog eventjes?
Zo doe ik het ook. Hardware info scan heel af en toe voor wat geruchten te lezen die hier op Tweakers niet voorkomen, maar het merendeel lees ik hier op Tweakers.

De grootste meerwaarde in mijn ogen van deze site is de groep gebruikers die juist extra duiding, insight, correcties, aanvullingen en dergelijke informatie plaats onder de artikelen. Door de moderatie zijn deze posts ook snel zichtbaar zodat je niet te veel tijd kwijt bent met nutteloze commentaren te lezen.

Verder is er volgens mij op Tweakers ergens toch ook wel een drempel om reacties te plaatsten juist omdat je gemoddereerd wordt erop. Een -1 krijgt niemand graag volgens mij dus zwijgt men of doet men zijn best om een waardevolle reactie te plaasten.

Het is voor mij persoonlijk dit mooi werkend systeem dat waardevolle informatie opleverd en ik denk voor vele anderen ook.
Ik zou best een vragenlijst in willen vullen (zo heb ik die over de V&A ook ingevuld), maar ik vind een groepsgesprek van 2,5 uur, ook nog eens 's avonds redelijk laat, met als vergoeding een cadeaubon van 25 euro wel een heel ander verhaal.

Maar mochten jullie ook hier informatie vergaren:
Ik lees eigenlijk alleen maar de artikelen vlug door en daarna de comments. Recentelijk is er 9/10 keer meer informatie te vinden in de comments dan het artikel zelf, en is het artikel puur een aanzet voor de verdere discussie.
Video's kijk ik überhaupt niet, als ik een man van middelbare leeftijd ongemakkelijk Engels wil horen praten dan ga ik wel naar het YT-kanaal van Bright ofzo. Podcasts heb ik al helemaal geen tijd voor/zin in, want daar zit veel te veel gelul tussendoor. Een echte journaal-achtige video of podcast zou ik dan weer wel interesse in hebben, maar dat bestaat vooralsnog niet echt.
'ongemakkelijk Engels'
Er zijn inderdaad veel mensen die zich hiertoe laten verleiden. Is de wereldwijde ambitie te hoog? Het is tenenkrommend en niet om naar te luisteren als er iemand staat te steenkolen.
Volledig off-topic voor dit artikel, maar ik erger me er nu vooral bij de Dev Summit heel erg aan. Heb gelukkig een gratis kaartje gekregen, maar als ik daar 40 euro voor betaald had dan had ik toch m'n geld teruggevraagd. Ze hadden Nederlandse sprekers gewoon hun presentatie in het Nederlands moeten laten doen, want dat gewauwel in brak Engels word je niet vrolijk van.

Maar goed, ik ben in ieder geval blij dat Tweakers zelf deze content niet maakt, want het is gewoon niet goed voor je oren en het is niet bepaald efficiënt.
Ik ben het volledig met je eens. Voor mij zijn geschreven artikelen veel interessanter dan video's of podcasts. Als ik ergens naar wil luisteren op de fiets of auto, dan is dat toch altijd muziek.

Misschien is de oude media vooral interessant voor de "oudjes" en volgens mij is dat momenteel ook nog steeds de meerderheid van de betaalde leden en bezoekers op de website. Mee gaan met de tijd, dat kan, maar bedenk wel voor wie je het doet een wie je dus niet kwijt wil raken.
Ingeschreven. 's avonds is geen probleem.
Ik heb Tweakers heel veel jaren als niet geregistreerde toeschouwer gelezen (via RSS om vooraf een snelle schifting te kunnen maken van wat me mogelijk interesseert) en ben pas relatief kortgeleden een geregistreerde gebruiker geworden om te kunnen profiteren van het price watch systeem.

Ik haal mijn technologie nieuws uitsluitend via RSS van zo'n 200 voornamelijk Engelstalige Apple/Mac sites & blogs (ben een levenslange, maar kritische Apple fanboy). Veel van wat ik in dit segment op Tweakers zie is dan ook al bekend.

Wat me (in algemene zin) verbaast is de enorme stortvloed aan commentaren die onder welk artikel dan ook vrijwel onmiddellijk verschijnt. Iedereen heeft (direct) een mening over alles, zo lijkt het vaak. Het feit dat het merendeel (in mijn beleving) storende ruis is met weinig (of zeer lastig te vinden) meerwaarde (zelfs via moderatie waarde knoppen) ergert me soms.

YouTube reviews gebruik ik nauwelijks: veel te veel ijdeltuiterij waarvan het betrouwbaarheidsgehalte niet altijd direct duidelijk is (gesponsorde reviews, influencers, vermomde advertenties). Podcasts zijn weer helemaal terug van weg geweest en zijn voor mij onverteerbaar: vaak ongestructureerd gelul van mensen die denken dat ze iets duidelijk kunnen uitleggen maar geen stem/articulatie hebben die hen een baan als nieuwslezer zou opleveren.

Het zal duidelijk zijn: een 'digitaal groepsgesprek' is een mengeling van beiden. Ik heb dan ook bij voorbaat geen belangstelling. Schrijf alles op nadat je goed hebt nagedacht, laat het teruglezen door een ander die verstand heeft van het onderwerp en schrap een dag later samen alles wat niks bijdraagt. Het alternatief is een uitgeschreven transcriptie zodat ik er snel doorheen kan kijken.
Let er op dat het aanmelden 100% via Google gaat, wat een enorm privacy issue oplevert.

Je moet bijvoorbeeld je gebruikersnaam opgeven, zodat deze op een Amerikaanse server terecht komt en Google dit kan combineren met andere data die ze al via de trackers binnen Tweakers hebben lopen.

Ik onthoud mij van verder commentaar, maar als een technologie site ten eerste dit onderzoek al nodig heeft (en dus klaarblijkelijk niet weet wat er in de media wereld speelt) en dan ook nog gebruik maakt van een Amerikaanse, commerciële marktpartij, dan zegt dat wel iets over de kennis en kunde van de betreffende site.
Eigenlijk niet via tweakers vanwege die cookiewall enzo.
Dit was ook mijn eerst gedachte, misschien komt dat doordat ik tegen het hele nieuwe abbo concept ben. maar het is wel toevallig dat Tweakers ineens geïnteresseerd* is in welke websites en andere kanalen hun gebruikers bezoeken buiten Tweakers.

[Reactie gewijzigd door Cowamundo op 22 juli 2024 16:41]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.