Advertorial

Door Tweakers Partners

Werken bij het RIVM: coronacrisis zorgt voor technologische vernieuwing

17-05-2021 • 08:00

48

Het afgelopen jaar was veelbewogen voor het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De coronacrisis bracht -en brengt – het instituut dagelijks in de media. Ook zorgde het ervoor dat verschillende technische projecten in een stroomversnelling kwamen, zoals het gebruik van containertechnologie voor onder meer Infectieradar.nl.

Nog altijd is het flink aanpakken bij de organisatie met het hoofdkantoor in Bilthoven, vertelt Tom, OpenShift Engineer bij RIVM. “Door er met z’n allen de schouders onder te zetten, willen we het verschil maken.” Het RIVM houdt zich met véél meer bezig dan de coronacrisis. De instelling adviseert de overheid, bedrijven en burgers over volksgezondheid en zorg, en milieu en veiligheid en voert verschillende preventieprogramma’s uit. Het monitort gezondheid, ziekten en de kwaliteit van de leefomgeving en milieu. Het voorkomen, bestrijden en beheersen van incidenten en crises hoort eveneens bij het takenpakket, net als het doen van wetenschappelijk onderzoek en het verzamelen en delen van kennis.

Mark Wijsman, redacteur Tweakers Partners, stapte op de elektrische Cowboy fiets en reed met Tom mee naar zijn kantoor. Bekijk Tom zijn verhaal in de video of lees het hieronder in het artikel.

Infectieradar 3.0

Technologie is een belangrijk onderdeel van de bedrijfsvoering. Het afgelopen jaar mag gerust louterend genoemd worden, waarbij het gebruik van containertechnologie (in de vorm van OpenShift) in een stroomversnelling is geraakt. Een goed voorbeeld is Infectieradar.nl. Hiermee brengt het RIVM klachten in kaart die kunnen wijzen op het coronavirus. Deze site draait inmiddels op OpenShift technologie. “De site heeft twee keer Tweakers gehaald, niet op een positieve manier”, zegt Tom. “Onder andere in verband met een datalek. Daarom hebben we de Infectieradar vanaf de grond af aan opnieuw opgebouwd en laten landen op ons containerhostingplatform. Infectieradar stond enorm in de belangstelling en dan moet het niet alleen veilig zijn, je moet ook goed kunnen schalen. Hier blinkt containertechnologie in uit.”

Als OpenShift engineer richt Tom zich op het draaiende houden van het containerhostingplatform, het onboarden van nieuwe applicaties en het doorontwikkelen van het platform. Nu bijvoorbeeld met een OpenShift-migratie. “Ik heb in 2018 mijn afstudeeropdracht als student System & Network Engineering aan de Hogeschool Utrecht gedaan. Samen met een aantal medestudenten hebben we een pakketselectie gedaan voor het containerhostingplatform. Het eindrapport was mede input voor het RIVM om te kiezen voor OpenShift. Daarna ben ik fulltime aan de slag gegaan. Je merkt dan wel dat je hier ook als beginnende IT’er veel verantwoordelijkheid krijgt. Dat sprak mij enorm aan. Het team waarin ik werk groeit ook, we zijn gegroeid van twee man in 2018 naar een team van vijf medewerkers nu. Allemaal hebben we wel een T-profiel. Dat betekent dat we de diepte ingaan met OpenShift, maar ook op andere gebieden. Dat gaat van applicaties tot netwerkbeheer.”

Hybride onderlaag

Een van de redenen om in 2017 voor OpenShift te kiezen was het multi-tenancy aspect. “We leveren niet alleen aan het RIVM zelf, maar ook aan een aantal andere overheidsklanten. Wij verzorgen alles tot aan de applicatielaag en soms nog verder. Waaronder het OS, servers, VM’s en het containerhostingplatform. Op dat platform ‘leven’ alle klanten en applicaties als het ware in hun eigen omgeving, strikt gescheiden van elkaar.” De onderlaag van het platform bestaat uit een hybride vorm van VM’s en fysieke hardware waarbij de compute nodes fysiek zijn uitgevoerd. “Daarvoor hebben we gekozen omdat we eigenlijk alles doen in VM’s. Deze hebben altijd een beetje overhead, waardoor je altijd een beetje rekenkracht verliest. Omdat we niet de overhead van virtualisatie wilden, hebben we deze laag er tussenuit gehaald bij het containerhostingplatform. Een keuze die we in OpenShift 4 overigens opnieuw zullen overwegen.”

Voor de nieuwe versie van Infectieradar.nl werd samengewerkt met de applicatieontwikkelaar in Duitsland. “Dit was onderdeel van een Europees initiatief. Het was een continue wisselwerking waarbij de ontwikkelaar bugs oploste, terwijl wij ons richten op de hostinglaag. Het spannendste moment? Dat waren denk ik wel de pentests. Er zijn er in totaal vier gedaan. We wilden de applicatie absoluut niet live laten gaan als er nog kwetsbaarheden in zouden zitten. Dat gaf wel een redelijke druk, niet alleen op ons maar ook op onze Duitse developers en onze eigen netwerkcollega’s. Gelukkig kunnen we inmiddels constateren dat het platform sinds de livegang in september draait zonder noemenswaardige problemen.”

Cliëntenportaal en API Gateway

Meer en meer nieuwe toepassingen zullen op het containerhostingplatform draaien. “Dat was al de bedoeling, maar het coronavirus heeft het wel in een stroomversnelling gebracht. We moesten snel kunnen vernieuwen en dat is juist de kracht van het platform.” Zo werkt het RIVM aan een cliëntenportaal, waarin Nederlanders hun vaccinatiegegevens kunnen inzien. “Het project is een samenwerking tussen verschillende partijen. Ook met dit project zijn grote belangen gemoeid, want we hebben te maken met persoonlijke medische gegevens van Nederlanders. Het portaal moet voldoen aan strenge security-eisen.”

Waar het coronavirus sommige vernieuwingen in een stroomversnelling heeft gebracht, bleven andere zaken het afgelopen jaar door de drukte liggen. Zoals de migratie van het containerhostingplatform. De migratie heeft de nodige voeten in de aarde omdat je nu een nieuw cluster moet ontwerpen. Daarvoor hebben we nu wel hulp gekregen van een externe partij. Waarmee we ook tot de kern komen van één van onze uitdagingen. We betrekken deze partijen mede omdat het heel moeilijk is om goede IT-professionals te vinden.”

Diverse IT-omgeving

In welke omgeving werk je bij het RIVM als ICT’er? Ons uitgangspunt blijft altijd ‘the right tool for the right job’. Niet alles hoeft, kan en moet in containers, sommige applicaties zullen in VM’s blijven draaien. Wel is het zo dat er een verschuiving plaatsvindt naar de containeromgeving voor projecten die we snel willen realiseren.”

Tom ervaart veel ruimte voor professionele ontwikkeling. “Als je een cursus nodig hebt, kan dat eigenlijk altijd.” Hetzelfde geldt voor initiatieven op de werkvloer. “Als je ergens een goed verhaal bij hebt, dan is er veel mogelijk. Zo is het containerhostingplatform eigenlijk ook ontstaan: twee oud-collega’s zagen er toekomst in, hebben het project in gang gezet en inmiddels draaien ontzettend mooie projecten op het platform. Wat ik daarnaast mooi vind, is dat je hier aan alle kanten in de technologie kunt duiken. Die afwisseling houdt het werk leuk. En natuurlijk is het tof dat het werk dat je doet ook echt bijdraagt aan de maatschappij. Zeker nu. Aan alle kanten staan we meer in de belangstelling. Dat merk je ook aan de werkdruk op dit moment. Werken bij het RIVM is geen 9-tot-5 baan. We hebben bovendien te maken met politieke besluiten en strakke deadlines. Maar door samen flink de schouders eronder te zetten, maken we het verschil.”

Weten wat het RIVM jou als ICT’er te bieden heeft of benieuwd naar de openstaande vacatures? Kijk dan hier verder: Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - Werken voor Nederland

Dit artikel is geen redactioneel artikel, maar een advertorial en tot stand gekomen dankzij Rijksoverheid en Tweakers Partners. Dit is de afdeling binnen Tweakers die verantwoordelijk is voor commerciële samenwerkingen, winacties en Tweakers-events zoals Meet-ups, Developers Summit, Testfest en meer. Kijk hier voor een overzicht van alle acties en events. Mocht je ideeën met ons willen delen over deze vorm van adverteren, dan horen wij dat graag. Hierover kun je met ons in gesprek via [Discussie] Reclame algemeen].

Reacties (48)

Sorteer op:

Weergave:

Dat merk je ook aan de werkdruk op dit moment. Werken bij het RIVM is geen 9-tot-5 baan. We hebben bovendien te maken met politieke besluiten en strakke deadlines.
Dit is wat mij betreft een grote rode vlag. Vooral als de architectuur vernieuwing, c.q. containerizatie 'informeel' ontwikkeld en geinitieerd is door (inmiddels) oud collega's geeft dat genoeg informatie over de chaos die je kan verwachten.
Zo is het containerhostingplatform eigenlijk ook ontstaan: twee oud-collega’s zagen er toekomst in, hebben het project in gang gezet en inmiddels draaien ontzettend mooie projecten op het platform.
Waar is de visie vanuit het management?
Nee je moet het hebben van een management die de klok heeft horen luiden maar niet weet waar de klepel hangt. Krijg je als IT-er een containerplatform op je nek geschoven waar je geen bal mee kunt voor de opgave waar je voor staat.
Het is aan het management om een businesscase te maken voor de voorgestelde oplossing maar het is niet reëel om te verwachten dat ze alle in en outs kennen op basis waarvan een systeem gekozen wordt.
Management is zo een mooi woord en in veel gevallen betekend dat ondertussen dat er een manager zit die geen verstand van zaken heeft over de materie waar het om gaat, klok horen luiden maar niet weten waar de klepel hangt zoals je zegt.
Managen is dan aansturen vinger op de knip houden en dan uiteindelijk vaak de verkeerde beslissingen nemen omdat je er geen verstand van hebt.
Laten veel ministers ondertussen ook gewoon managers zijn die van ene naar andere departement hoppen, net als de top ambtenaren carrousel en ondertussen weten we dat het overal een zooi is.
Let wel de mensen onder het management hebben daarentegen vaak wel de juiste kennis maar worden om de ene of andere reden niet serieus genomen.
[...]
Waar is de visie vanuit het management?
Je wilt geen visie van het management, die hebben dat veel weiniger dan de IT uitvoerende mensen.
Het management ziet alleen ''kosten/baten'' IT'ers zien meer de technische kant van alles.
Uitvoerende IT-ers hebben ook geen visie. Die zijn bezig hoe ze hun systeem in de lucht kunnen houden en niet waar de technologie over 5 jaar moet zijn.
denk dat je echt vergist dan.
@Frame164 geeft net zo'n alles over een kam antwoord als @theduke1989.

Er zijn zat bedrijven waar het management geen drol snapt van ICT en evenzoveel bedrijven waar IT alleen bezig is de systemen in de lucht te houden.

Dat wil niet zeggen dat in algemene zin het een beter is dan het ander. Ook IT moet je managen. Of denk je dat als je in een groot bedrijf een paar slimme jongens bij elkaar zet er vanzelf een 5-jaren plan ontstaat?

Er zijn altijd mensen die willen innoveren om het innoveren, ongeacht of het iets verbeterd. Mensen die zonder kennis beslissen of je links of rechtsaf gaat omdat een beslissing zogenaamd altijd beter is dan geen beslissing. Mensen die liever de brandjes van vandaag blussen dan de muren van morgen neerzet. En mensen die aan de kant roepen dat ze alles weten, omdat resultaten uit het verleden altijd garantie geven voor de toekomst.
Of als het een slim bedrijf is ( :P ;) :) ) maken ze van iemand van de vloer (dus een ICTer ) een manager
Maar volgens de meeste bedrijven moet je geleerd hebben om met vingers te wijzen naar andere
Hoho, je moet ook geleerd hebben: "Als er 1 vinger naar jou wijst, wijzen er 3 naar mij."
Als ze dat maar eens snapte :)
Erg ouderwetse opvatting als je het mij vraagt, je hebt juist een visie vanuit het management nodig. Als jij als IT afdeling het management niet mee kunt krijgen kun je helemaal niks bereiken in een organisatie. Je moet deze mensen juist meenemen in het proces zodat zij begrijpen wat je aan het doen bent en ook snappen wat de voordelen voor de organisatie zijn. Prima als die visie volledig door dezelfde IT afdeling is ingefluisterd uiteraard, maar hij moet er wel zijn anders kun je niks bereiken.
Een goede manager die op de hoogte is van de ontwikkelingen in de markt en deze ook begrijpt heeft enorm veel meerwaarde.

En eens, een Excel manager die elke IT term schuwt omdat ie er de ballen van snapt, tsja, daar zijn er genoeg van en daar heb je inderdaad niets aan.
En dan ook nog eens dat een crisis zorgt voor vernieuwing. I.p.v. een vooruitziende blik van het leideschapsteam welke gepaste investeringen doen om een crisis voor te zijn.

Mooi hoe enorme tekortkomingen in management van een nogal belangrijk onderdeel van samenleving gemarket worden als sterke punten.
Het management krijgt een video voorgeschoteld van een bedrijf A met fancy pancy powerpoint bladen misschien een videothe hier en daar, en dan achteraf een prijs. En tja die vinden dat natuurlijk perfect weinig geld maar een leuke oplossing.

Terwijl op de IT achtergrond infra mensen denken hmm niet nodig kan anders etc wanneer het moet.
Dat zie je altijd.
Als ze een beetje lijken op andere overheids instanties dan heeft (interim) 'management' iedere 6 maanden een nieuwe 'visie'
Mooie toeristen route wordt er genomen om vanaf het station naar het RIVM te fietsen. Station Bilthoven ligt maximaal 5 minuten fietsen van het RIVM terrein.
Het RIVM zit momenteel versplinterd door Nederland:
- in Den Haag (verschillende locaties)
- 1 etage bij het KNMI
- Compact clubje in Zwolle
- Losse flexplekken door het land heen

Met ongeveer 2 jaar gaat dat verhuizen naar het nieuwe pand in Utrecht (op de Campus/Uithof); naast de A27/A28) - zodat alles weer bij elkaar komt te zitten
euh...nee. in ieder geval niet de IV/IT organisatie. Die zit al meer dan 2 jaar niet meer bij het KNMI in het pand ....

[Reactie gewijzigd door Bockelaar op 22 juli 2024 15:38]

Afgelopen zomer werd er door het management aangegeven dat ook IT naar Utrecht zou verhuizen. Ach, zolang dat pand nog in aanbouw is, kan dat plan alsnog makkelijk aangepast worden.
dat klopt, maar de IT/IV organisatie is 2+ jaar geleden verhuisd naar het RIVM terrein, vanuit het KNMI pand en zit zeker neit verspreid door NL - hoewel nu wel: nagenoeg idereen werkt thuis dus in die zin heb je gelijk :P -
Ik weet toch bijna zeker dat het interview wat binnen is afgenomen, dat dit in een gebouw is van het RIVM wat gelegen is op terrein aan de Antonie van Leeuwenhoeklaan in Bilthoven.
Ik heb zojuist eens gekeken op de website naar de vacatures, maar daar zie ik toch wel 2 problemen.

1. Ik woon en werk in de regio Eindhoven en dat wil ik zo houden.
2. Ik wil geen management baan, voorlopig blijf ik graag developer, maar ik wil wel graag van de overheid hetzelfde salaris ontvangen als wat ik nu krijg. Liefst nog iets meer.

Als ik de salarisschalen voor developers zie (9 t/m 11), dan zijn dat voornamelijk bedragen die jongere mensen aanspreken. In mijn regio kun je rond je 35e al meer verdienen dan wat de overheid te bieden heeft. Laat staan als je in de Randstad werkt.
Moeten we nou echt bij iedere (semi)overheid vacature vermelden dat het salaris niet kan concurreren met de commerciele werkgevers? Er zijn (gelukkig) ook mensen die hun keuze baseren op andere zaken.
Nee dat moet niet, dat is een recht wat iedereen hier (gelukkig) heeft.

Voor mij is salaris nu eenmaal wel belangrijk, want zaken als plezier in het werk en uitdaging vinden, lukt mij overal wel. Dat is een instelling die je moet hebben.

Ik vind het juist voor de overheid belangrijk dat ze beter gaan betalen, omdat ze voornamelijk rond de randstad gesitueerd zijn. Je weet wel die plek waar wonen en leven toch net wat duurder is dan in zuid Limburg of Zeeland. Dan moet je salaris daar dus ook in voorzien.

Als ze het kantoor van het RIVM of de belastingdienst in Eindhoven neerzetten, dan kom ik voorlopig nog wel uit met de salarissen die ze willen betalen.

Bovendien heeft de overheid geen probleem met het inhuren van mensen voor 2x of 3x het uurloon wat ze hun eigen mensen betalen, omdat ze anders de vacatures niet kunnen vervullen.

Dus ik zie het probleem niet zo in het vermelden van mijn mening over de voorwaarden van deze vacatures. Misschien zit er ook gewoon een kern van waarheid in ;)

[Reactie gewijzigd door Joey117 op 22 juli 2024 15:38]

Dat is dan ook exact de reden waarom ik voor mijzelf ben begonnen als ZZP-er. Ik had 15 jaar geleden zo ongeveer de top bereikt in mijn salaris in een technische functie. Wou ik groeien, dan moest ik naar een meer management of sales-achtige functie en daar had ik niet zo'n trek in.

Ik ben een goede ontwikkelaar, maar zou een slechte manager zijn en sales is ook niet helemaal mijn ding. Toch word je die kant opgedrukt en dat is bij de overheid niet anders. In Nederland is het nu eenmaal zo dat de manager meer moet verdienen dan de mensen die hij aanstuurt. Vooral met die schalen wordt dat vaak pijnlijk duidelijk. Je wordt meestal richting een management-achtige rol geduwd om toch in salaris te groeien. Nu is salaris niet het belangrijkste in het leven, maar het is toch een vorm van waardering en waarvan je andere leuke dingen kan bekostigen. Het is dus zeker belangrijk voor mij...
Moeten we nou echt bij iedere (semi)overheid vacature vermelden dat het salaris niet kan concurreren met de commerciële werkgevers? Er zijn (gelukkig) ook mensen die hun keuze baseren op andere zaken.
Het gaat uiteindelijk om waardering, vraag en aanbod.

Groter probleem is dat overheden niet meer mogen betalen de bak ellende norm weet je wel. In de praktijk moet men dan voor veel meer geld mensen gaan inhuren want extern mag men wel meer betalen. Krom maar zo werkt het helaas.

Je keuze baseer je natuurlijk op veel zaken, geld is er daar eentje van, doorgroeimogelijkheden, werkdruk, sfeer enz. Geld is uiteindelijk ook een teken van waardering en dat moet in het hele plaatje in verhouding staan.
De overheid kan gedwongen door allerlei regels vaak niet de prijs betalen die iemand ergens anders wel kan verdienen. Dat is gewoon de realiteit. Het is ook niet zo dat op dit gebied de goede mensen voor het oprapen liggen.
Moeten we nou echt bij iedere (semi)overheid vacature vermelden dat het salaris niet kan concurreren met de commerciele werkgevers? Er zijn (gelukkig) ook mensen die hun keuze baseren op andere zaken.
Ik werk om te leven, niet andersom. Daarnaast, je zegt het nogal neerbuigend; gelukkig zijn er ook mensen die hun keuze niet hoeven baseren op geld... Hoe toch op.

Ik zit in een schitterende woning maar als ik voor de overheid ga werken, dan zou ik eruit moeten. Zie vervolgens alle 30+ ers met jonge gezinnen, en je gebruikt opeens waarom geld belangrijk is. Neem daarbij de vestigingslocatie van het RIVM: De mooie en dure Utrechtse Heuvelrug. Als je met een gezin op fietsafstand van het RIVM wilt wonen, dan ga je dat niet kunnen betalen met een salaris van het RIVM.
Mijn reactie heeft enkel betrekking op het 'intrappen van open deuren'. We weten allemaal wel dat de overheid niet kan concurreren op het gebied van salaris.

Ik vind het oprecht lovenswaardig dat er mensen zijn die voor een baan kiezen omdat ze bijvoorbeeld graag een (grotere) bijdrage willen leveren aan de maatschappij. Zo zouden we het basisonderwijs wel af kunnen schaffen als alle docenten zich door het geld zouden laten sturen. Wat hier neerbuigend aan is ontgaat me dus volledig.

Dat jij voor een schitterende woning en een goed salaris kiest is je goed recht, daar zal ik ook zeker niet over oordelen. Ik val zelf in de categorie die je beschrijft en wij kunnen nog prima rondkomen met ons modaal inkomen. Dit zou niet veranderen als we voor de overheid zouden werken.
Het is wel een van de belangrijke redenen waarom IT bij de overheid zo vaak faalt. Goede IT'ers verdienen elders makkelijk meer. Dus je krijgt de left-overs van de arbeidsmarkt en de incidentele persoon die gemotiveerd is om "het verschil te maken voor het land".

Daarnaast, oude managers die totaal geen idee hebben waar ze over praten.

[Reactie gewijzigd door OriginalFlyingdutchman op 22 juli 2024 15:38]

Ja, dat moet.
Vooral omdat er zat geld is voor hele dure consultancy clubs zoals Cap, McKinsey, PWC etc. maar een degelijk en marktconform salaris voor dit soort elementaire functies kan dan weer niet?! 8)7
Dat viel mij ook op. Ik zit met vijf jaar werkervaring al bijna op de maximale salarissen die ze bieden en dan woon ik in de “goedkopere” regio’s van het land. Als ik dus naar de Randstad zou verhuizen voor dit salaris ga ik er duidelijk op achteruit gezien het levensonderhoud daar een stuk duurder is.
Vorig jaar heb ik rond december een gesprek gehad voor een freelance functie bij het RIVM (Data engineer i.v.m. vaccin verspreiding in het land). Een aantal dingen waren vooraf niet duidelijk waaronder het tarief. Ik heb vriendelijk bedankt en wel om de volgende redenen.

1. Trots doen over de werkdruk betekent voor mij dat je dus gewoon te weinig mensen / niet de goede mensen in dienst hebt, slecht management.
2. Visie, er heerst een enorme "angst" voor de cloud bij het RIVM. Met nieuwe technieken werken is dus geen sprake van. De managers in de call spraken gewoon nog van "on-premise want in de cloud is gevaarlijk". Getuigt wat mij betreft van complete onkunde, totaal geen idee waar ze het over hebben.
3. Tarief, je wilt de beste mensen, maar vervolgens bied je een freelancer maximaal 75 euro per uur waar in mijn vakgebied 100 euro de norm is voor een senior en 125 voor principal level.
4. Gemiddelde leeftijd, 75% van de mensen in de call was 55+. Nou is dat in principe geen probleem, maar wel als het het type 50-plusser is dat bang is voor verandering en standaard een zuur gezicht heeft. Serieus, je ZIET het aan mensen.
5. T-shape is in mijn ogen een modewoord. De ontwikkelingen in de IT gaan zo hard dat T-shape gewoon een verzinsel is om kosten te besparen, je kan simpelweg niet alles bijhouden. Keiharde specialisten heb je nodig op elk vakgebied en je zult daarin moeten investeren. Geen mediocre mensen, en zeker niet bij een overheidsorganisatie die met data van burgers aan de slag gaat.

Kortom, met een grote boog om deze organisatie heenlopen.

[Reactie gewijzigd door OriginalFlyingdutchman op 22 juli 2024 15:38]

1. De werkdruk is bij elke organisatie zo hoog als je zelf wilt. In geen enkel sollicitatieproces zal men zeggen dat de werkdruk laag is, want dat doet vermoeden dat de functie niet zo veelzijdig/interessant is. Dat jij vervolgens uitkomt bij 'slecht management' zegt mij meer dat jij een ongezonde mate van achterdocht hebt.

2. Angst is een emotie waar een IT'er wat mee moet, Het is de taak van elke IT'er om bij te dragen aan het ontkrachten van deze emotie. Daarvoor moet je wel wat meer kunnen dan alleen code developen, ofwel je moet ook wat menselijke vaardigheden hebben Jij vertaalt angst naar onkunde van een organisatie en dat zegt meer dat jij te weinig soft skills hebt om hier mee om te gaan.

3. De overheid wil niet koste wat het kost de beste mensen, maar wel de best mogelijke mensen en het salaris is niet schandalig laag.

4. Als je zelf een glimlach hebt, lachen andere mensen 9 van de 10 keer terug. Dat jij zure gezichten ziet, zegt dus wat over jouw eigen houding.

5. T-shape is inderdaad een modewoord. Het beste is om leerpunten voor jezelf uit een dergelijke term te halen i.p.v. je er alleen maar aan te storen. Bovendien, je ergens zonder reden aan storen is niet goed voor je zure gezicht ;) (zie punt 4)

Het RIVM hoeft niet te balen dat jij er met een boog omheen bent gelopen vermoed ik.

[Reactie gewijzigd door jellejanssen198 op 22 juli 2024 15:38]

3. De overheid wil niet koste wat het kost de beste mensen, maar wel de best mogelijke mensen en het salaris is niet schandalig laag.
En dat is denk ik een foute beslissing.
Omdat overheid weinig salaris betaald krijgen ze weinig sollicitaties, dus moeten ze zoeken in de al veel duurdere freelance sector (kostenpost 1).

En doordat ze freelancers ook veel te weinig betalen, krijg je dat projecten zoals verbetering en automatiseren veel te lang duren waardoor mensen veel langer inefficient werken (kostenpost 2).
Inderdaad, "best mogelijk" maar wel 25% onder de huidige marktprijs van goede consultants. Dan krijg je dus leftovers of juniors.
Je kan wel alles met de mantel der liefde willen bedekken. Maar onkunde is onkunde.

Punt 1 is simpelweg onwaar. Als je werkdruk hoger is dan het aantal uur dat je beschikbaar hebt, heb je onderbezetting, of je het nu leuk vindt of niet. Kun je allerlei excuses omheen gaan maken om het te verbloemen maar het blijft gewoon simpel. Structureel overwerk betekent onderbezetting. Ik ben heel goed in het aangeven van mijn grenzen, dat zouden ze vast niet waarderen, dus ik pas.

Punt 4 is natuurlijk gewoon onzin. Als je allemaal onwillige mensen om je heen hebt gaat dat niet werken. Als je anno 2021 als RIVM nog steeds roept "cloud is gevaarlijk" voel ik het echt niet als mijn taak om voor 75 euro per uur dit standpunt aan te vechten en de rol van programmamanager aan te nemen.

En je verwacht dus dat een IT ' er de rol van change manager of programmamanager op zich neemt. Typisch een adviseur dus, die er weinig van snapt. Want je spreekt dus jezelf tegen, T-shape is een modewoord en vervolgens leg je toch verkeerde rollen neer bij de developer. Bepaalde rollen pas beter bij andere mensen, karaktereigenschappen gaan vaak hand in hand met specifieke kwaliteiten.

Dat je over IT'ers spreekt zegt me ook al genoeg, je maakt geen onderscheid en dat zegt enorm veel over de kennis die je hebt, en je dus in het groepje ongeschikte managers valt.

Nee, ik ben blij dat ik niet bij het RIVM zit, en ik denk dat het heel jammer voor ze is. Met mij zijn nog veel meer goede freelancers afgehaakt.

[Reactie gewijzigd door OriginalFlyingdutchman op 22 juli 2024 15:38]

Ik werk in de zorg.

Iedereen roept hoe vernieuwend we opeens werken.
Mijn constatering: voor het coronavirus deden we wel eens aan videobellen, vooral als aanvulling op behandeling of wanneer de zorg in de afbouwende fase van de behandeling zat.

Na het coronavirus moesten we met alles en iedereen videobellen, het werkt meestal niet.

Er is geen innovatie geweest, er zijn geen nieuwe manieren ontstaan. Het is allemaal videobellen. Vooral managers lijken te houden van het videobellen, omdat ze constant kunnen zenden.

O ja, een paar mensen waren voor het coronavirus bezig met virtual reality, en zijn dat nu nog steeds. Hier zitten waarschijnlijk nog hele mooie kansen, maar die waren al aangeboord en deze programma's lopen ook vertraging op.

Het wordt vooral gebruikt als ordinaire bezuinigingsslag; en niet geheel onterecht aangezien de geldstromen allemaal opdrogen - je kunt aan niemand zorg verlenen als je niet meer bestaat...

Waar is precies die vernieuwing dan?

[Reactie gewijzigd door Siaon op 22 juli 2024 15:38]

Verdien je echt meer in het bedrijfsleven?
Overheid schaal 12 (80k, 36 uur), krijg je in het bedrijfsleven niet snel.
De meeste reacties hierboven geven wel mooi het gedrag van de gemiddelde IT-er aan: alles is de schuld van anderen. Als iets niet goed werkt snappen de gebruikers het niet en doen die iets verkeerd. Of als er iets niet werkt snapt het management het niet en hebben ze niet genoeg geld uitgegeven.

Maar nooit eens even kijken of het probleem misschien in de IT zit.
Technologische vernieuwing zodat we eerst op een app moeten wachten inplaats dat we gewoon het gele boekje kunnen gebruiken. Dat noem ik geen vernieuwing maar achteruitgang.
Verplicht een app moeten gebruiken om aan te tonen dat je gevaccineerd of recent getest bent is sowieso een onzalig idee. Ik hoor nu alleen maar "nieuwe app, nieuwe app, nieuwe app" maar niemand die het heeft over een privacyvriendelijk alternatief, zonder verplichte winkelnering bij Google of Apple.

Ik vraag me af of zo een alternatief er komt. Als het er komt zal het wel veel later dan de app zijn, en een stuk prijziger.
Tja de laatste tijd zie ik het rivm nogal vreemde uitspraken doen. Eerst voorspellen dat er een 4e golf in de zomer gaat komen en dan glashard zeggen in een interview dat ze blij zijn dat de voorspellingen zijn uitgekomen.

Geef dan gewoon toe dat je hartstikke fout zat.

Als de bedrijfscultuur ook zo is dan wil je daar toch niet werken lijkt mij.

https://www.volkskrant.nl...nel-versoepelen~b770a1ec/

https://nos.nl/artikel/23...ekomen-dat-is-goed-nieuws

[Reactie gewijzigd door Barsonax op 22 juli 2024 15:38]

Ehm de voorspelling die het rivm maakte dat artikel kwam juist niet uit (wat natuurlijk mooi is). Dan zeggen dat je blij bent dat die wel uitkomt klopt gewoon niet.

Dat komt op mij over dat je niet je fouten wilt toegeven. Ik kan natuurlijk niet binnen het rivm kijken want ik werk daar niet maar die is voor mij geen positief signaal qua bedrijfscultuur.
Het kan ook een signaal voor tal van andere zaken zijn. Daarbij kan je zaken die iemand als positief ziet dan net zo goed ook als mogelijk signaal over bedrijfscultuur opvatten, maar die noem je niet. Dus wat stelt dat mogelijk kunnen opvatten dan werkelijk over wat voor?
Ik constateer gewoon dat ze tegenstrijdige zaken naar buiten brengen en dat komt in dit geval op mij over alsof ze hogerop niet willen toegeven dat ze fout zitten.

Dat eerste is een feit en wat ik ervan vind is natuurlijk een mening. Wellicht dat het een hele andere reden heeft maar je kan het moeilijk als een positief punt zien.

Mijn vraag aan jou is welk punt wil je nu maken?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.