Advertorial

Door Tweakers Partners

Mo Haghighi van IBM: open source is voor ons tweerichtingsverkeer

27-05-2020 • 08:00

19

Als developer op zoek naar kennis over nieuwe technologie kun je al snel vIBM Tekstbox plus logoerdwalen in de talloze kennisbronnen. IBM, dat op 12 juni het Code @ Think-evenement houdt, biedt developers daarom naast toegang tot de IBM Cloud en verschillende Labs-omgevingen, ook een benadering die stoelt op code, content én community.

Developers zijn in crisistijd harder nodig dan ooit, door oplossingen te ontwikkelen die helpen enkele van de grootste uitdagingen van dit moment te overwinnen. Klimaatverandering bijvoorbeeld, maar momenteel ook covid-19. “Developers kunnen vaardigheden opbouwen om dit soort mondiale uitdagingen te overwinnen”, zegt dr. Mo Haghighi, developer ecosystems leader voor IBM. “Een van de "Binnen dit project onderzoeken wij voor de aanpak van covid-19 en klimaatverandering technologie die daarin een rol kan spelen, met ondersteuning van IBM-tooling."manieren waarop zij dit kunnen doen, is door oplossingen in de IBM Cloud te bouwen. Wij geven hen de juiste tools en diensten om ai te integreren, om gebruik te maken van technologie als 5g en quantum, en om daarmee hun projecten op een hoger plan te brengen.”

Haghighi is verantwoordelijk voor IBM's Developer-ecosysteem in Europa. Hij stuurt in een groot aantal landen teams aan van developeradvocates, communitymanagers en business-developmentmanagers. Voordat hij in 2017 bij IBM kwam, werkte hij voor Intel en was hij onderzoeker aan de Universiteit van Bristol naar (onder meer) toepassingen met wearables en iot. Een van de initiatieven waarbij hij momenteel is betrokken, is Call for Code. "Binnen dit project onderzoeken wij voor de aanpak van covid-19 en klimaatverandering technologie die daarin een rol kan spelen, met ondersteuning van IBM-tooling.”

Code @ Think - 12 juni

09:00 - 09:15: Welcome and virtual coffee
09:15 - 09:30: Adapting to the new reality | Wouter Denayer
09:30 - 10:00: 5 Hour commutes, shifting tech stacks and getting sued, my life as an IBM Developer Advocate in NYC
10:15 - 10:45: Exploring COVID data | Damiaan Zwietering
11:00 - 11:30: Call for Code. Coding an IoT Sensor with MQTT and Node-Red | Yves DeBeer
11:00 - 12:10: Hands-on workshop: Modeling COVID data | Damiaan Zwietering
11:45 - 12:15: Go Serverless with Java | Edward Ciggaar
12:30 - 13:20: Hands-on workshop: Now it's your turn to go Serverless with Java
13:30 - 14:00: Save lives with drones/IoT/Visual Recognition | Hans Boef
14:00 - 14:15: Closing

Klik hier om je aan te melden!

Think Amsterdam

Het developer-ecosysteem is belangrijk voor IBM en de Benelux is daarin een van de voornaamste techhubs, vindt Haghighi. “Veel evenementen vinden in Amsterdam plaats en ook de brede adoptie van DevOps in de Benelux maken het een belangrijke regio voor de developercommunity.” Voor deze regio vindt op 12 juni het virtuele evenement Code @ Think plaats. Het doel hiervan is uiteraard kennisdeling, maar ook om developers samen te brengen om te innoveren en iets te betekenen in de covid-19-pandemie. Het programma omvat live-codingsessies met developeradvocates, masterclasses en hands-on workshops. Hier ontdek je hoe je slim en veilig oplossingen bouwt met de juiste tools en diensten als het gaat om het moderniseren van apps en het inzetten van opkomende technologie. Alle sessies zijn in het Engels.

Dit lokale evenement, dat deel uitmaakt van IBM's wereldwijde Think-evenement, zal voor de eerste keer virtueel plaatsvinden. “Het zal heel interessant zijn voor developers die een deep dive willen maken in de software waarmee zij de oplossingen van morgen bouwen. Met opensourcecomponenten die naadloos integreren met IBM-technologie.” Met verschillende portals, bijvoorbeeld voor ai, hebben developers op developer.ibm.com een goed beginpunt. Bij dergelijke technologie gaat het niet alleen om de juiste tools, maar om ook de juiste benadering, vindt Haghighi. “Wij zien datascience als de basis van ai. Vooral voor visual recognition zien we nu veel nieuwe applicaties. Developers kunnen Watson Studio gebruiken om snel oplossingen te bouwen, bijvoorbeeld voor voicerecognition, visual recognition of een dataminingmodel. In de IBM Cloud is het mogelijk om deze oplossingen snel naar productie te brengen, met continuous integration en continuous deployment (cicd).”

Interessantste technologie?

Developers bevinden zich in de voorhoede van een beweging die verschillende technologieën combineert: big data, open data, ai, blockchain en internet of things. Het IBM Cloud-platform is de ‘innovatiehub’ waar developers kunnen beschikken over de nieuwste mogelijkheden. Maar wat is eigenlijk de interessantste opkomende technologie van dit moment? “Ik zou ai kunnen zeggen, maar die technologie is er eigenlijk al heel lang. Containerisatie is nu een van de prominentste technologieën. Een mooie eigenschap van deze technologie is portabiliteit. Dit maakt het voor developers relatief eenvoudig om applicaties van het ene platform naar het andere te migreren. Iets wat in het verleden wel anders was, door bijvoorbeeld platformspecifieke afhankelijkheden.”

Kubernetes is beschikbaar in de IBM Cloud, met talrijke ingebedde functies. Een interessante toevoeging aan het containerlandschap is ook OpenShift, dat gebaseerd is op Red Hat en Kubernetes. “Deze tool helpt developers hun applicaties te containeriseren, schalen en orchestreren in een publieke of private cloud. Een van de grootste voordelen hiervan is dat het systeem heel gemakkelijk kan worden opgeschaald als dat nodig is.” Een ander voordeel is dat het de Dev en Ops van DevOps harmoniseert op één cloud-native platform. “In het verleden was er een gat tussen die twee, een disconnect. Met OpenShift werken developers en operators samen op een platform en kan code heel snel in productie worden gebracht.”

Een interessante functie van OpenShift vindt Haghighi de Code Ready Workspaces. “Je gebruikt gewoon je browser met een url en je hebt je volledige workspace tot je beschikking. Duizenden developers kunnen op deze manier samenwerken. Een ander voordeel is dat alles serverless embedded is. Dat bespaart veel kosten door applicaties in modulaire services op te bouwen.” Containerisatie is ook de basis voor een ai-applicatie, vindt de developer ecosystems leader. Wij hebben hier een handige tutorial voor. Je kunt als developer je reis hier beginnen, met Docker als vertrekpunt. Verdiep je hier verder in en je komt al snel uit bij Kubernetes. De volgende stap zou dan OpenShift zijn." In het programma van Code @ Think is een presentatie rondom het thema cloud-native opgenomen, met aansluitend een hands-on sessie om opgedane kennis direct in de praktijk te brengen.

Al 25 jaar prominent in open source

OpenShift is slechts een van de vele opensourceprojecten. IBM is al meer dan 25 jaar een prominente We dragen bij aan een open source en andersom profiteren we er ook van. speler in de opensourcegemeenschap. Meer dan drieduizend IBM’ers zijn actief binnen open source, met iedere maand zo’n vijftienduizend commits aan opensourceprojecten. Zelf leiden we 1900 opensourceprojecten die op Github te vinden zijn, en logischerwijs zijn ook de meeste tools in de IBM Cloud open source of gebaseerd op open source. Dat meer bedrijven opensourcesoftware en -principes omarmen, juicht Haghighi toe. “De adoptie van open source is goed voor het systeem en de diversiteit in de gemeenschap. Wij zien het als tweerichtingsverkeer; we dragen bij aan open source en andersom profiteren we er ook van. Dit is ook waarom we nieuwe developers binnen IBM steevast trainen met mooie voorbeelden van hoe zij kunnen bijdragen in de opensourcegemeenschap.”

De benadering van developers steunt bij IBM op drie componenten: code, content en community. Bijzonder zijn wat Haghighi betreft de guided learning-programma’s. “Op developer.ibm.com vind je duizenden codepatterns, video’s en tutorials. Dit is waar code, content en community samenkomen, met een gemeenschap die wordt ondersteund door onze developeradvocates en die hen helpt met hun cloudreis.” Dit is vooral belangrijk omdat je als developer snel de weg kwijtraakt tussen de talrijke opties en keuzes in de cloud. "Ons model is nieuw in de zin dat er vroeger natuurlijk ook wel codesamples waren, maar zonder ondersteunende instructies. Nu kun je gemakkelijk een start maken met verschillende technologieën, van Java tot blockchain en containers. Je bouwt niet alleen je eigen oplossingen vanaf het begin, maar we laten ook zien wat er nog meer te doen is in de community, bijvoorbeeld in Amsterdam. Code @ Think maakt daar ook deel van uit. Wanneer je eenmaal naar zo’n sessie gaat, bouw je al snel een netwerk van developers op waarvan je veel kunt leren.”

Meer weten over Code @ Think? Informatie over het programma en aanmelden vind je door middel van onderstaande button.

ibm aanmelden

Dit artikel is geen redactioneel artikel, maar een advertorial. Mocht je ideeën met ons willen delen over deze vorm van adverteren, dan horen wij dat graag. Hierover kun je met ons in gesprek via [Discussie] Reclame algemeen, daar zullen collega's aanwezig zijn om jouw vragen en/of opmerkingen te bespreken/beantwoorden.

Reacties (19)

19
19
9
3
1
9
Wijzig sortering
Deze wil ik graag tegenspreken. IBM houdt helemaal niet van tweerichtingsverkeer. Zo gebruiken meerdere producten van hun Contributor License Agreements.

Voorbeeld:
https://github.com/IBM-Sw...-swift-cla-individual.pdf

Het idee is eenvoudig: Jij maakt iets, je geeft vervolgens alle rechten aan IBM, en zij geven jou op hun voorwaarden een minimale versie terug. Dit laatste kunnen ze op elk moment staken, en jij hebt als individu geen poot om op te staan. Veel gebruikte handelspraktijk van o.a. Google en Microsoft.

Free Software juristen erover
https://sfconservancy.org/blog/2014/jun/09/do-not-need-cla/
http://ebb.org/bkuhn/blog/2011/07/07/harmony-harmful.html

Als IBM dus meent wat ze in deze marketing uitlating roepen, dan verwacht ik ook dat ze hun koers wijzigen en dat ze CLA's van hun projecten af halen.

PS. IBM, jullie hebben Red Hat gekocht en die gebruiken doorgaans geen CLA's, dus neem een voorbeeld aan hun financiële succes ;)

[Reactie gewijzigd door Eonfge op 23 juli 2024 07:54]

Wat is precies het voordeel voor jou om je rechten aan hun af te geven dan? Dat ontgaat me hier een beetje.
Geen. Daarom ook dat veel ervaren Open Source en FLOSS ontwikkelaars het ook weigeren.

Je ziet ook dat het per eco-systeem verschilt.

Microsoft of Oracle eist bijvoorbeeld volledige opgaven van rechten via een CLA. Veel Linux en firmware ontwikkelaars weigeren hier aan mee te werken, en je ziet dat partijen die een CLA gebruikten in het verleden ook zijn uitgekotst. De naamsverandering van OpenOffice naar LibreOffice had hier mee te maken. Mensen wilden niet meer samenwerken met Oracle en diens CLA en toen is het hele ontwikkelteam opgestapt.

Echter, veel web en Windows ontwikkelaars zijn niets anders gewend en die gaan dus eerder akkoord met deze eis van bijvoorbeeld Microsoft. Dit zie je bijvoorbeeld heel erg bij NPM projecten maar ook bij bijvoorbeeld VS Code en Windows Terminal. Dat dit soms tot veel drama leidt is natuurlijk niet Microsoft's probleem:
https://medium.com/@keivan/the-day-appget-died-e9a5c96c8b22

Edit. Extra toevoeging
Vanuit mijn vorige werkgever mocht ik bijdragen leveren aan open source projecten als dit ook een meerwaarde vormde voor onze business. Ik heb namens mijn vorige werkgever meerdere keren GPL code toegevoegd aan bestaande GPL projecten, en mijn werkgever staat daar dus nu ook te boeken als 'mede intelectueel eigenaar' van die code.

Waarom? Omdat mijn werkgever nu dus nooit meer de toegang tot het project kan worden ontzegt. Dit is een juridische knuppel welke in geval van nood gebruikt kan worden om mijn werkgever's belangen te verdedigen. O, en het heeft ook als voordeel dat ik niet elke keer handmatig mijn patches moet mergen, wat mij tijd scheelt.

[Reactie gewijzigd door Eonfge op 24 juli 2024 20:52]

Bedankt voor het inzicht en verhaal van Appget, erg interessant en helaas erg herkenbaar.
Ja alleen waarom gaat iemand dan in zee met Microsoft, IBM etc??? Dat snap ik dan niet. Of krijg je in ruil financiële middelen ofzo? Iemand gaat toch niet gewoon random van hey IBM hier heb je al mijn rechten. Bedankt spreek je snel weer he! ? Er moet toch iets tegenover staan wat in beginsel in biedergeval interessant lijkt?

[Reactie gewijzigd door ro8in op 24 juli 2024 20:52]

8)7 Als ik je het antwoord kon vertellen...

Ik denk dat het in veel gevallen ook gewoon onwetendheid is. Het klinkt 'open source' dus het zal wel goed zitten. Veel mensen weten helaas niet at er veel verschillen zitten tussen Open Source (OSI) en Free Software (FSF) en hoe dat invloed kan hebben.

Visual Studio Code, hier de AVG versie, is een goed voorbeeld van een OSI software pakket. Super handig en gratis voor alle betrokkenen, maar er is op geen enkele manier garanties omtrent gebruikersrechten. Vele mensen zien toch graag dat hun wijzigingen toegevoegd worden aan zo'n populaire editor. Dat ze daarbij over het hoofd zien dat ze alle rechten afstaan, en dat Microsoft elk moment de deal kan wijzigingen, dat ontgaat deze ontwikkelaars. Het is de korte termijn eer die ze trekt.

Dat ze over 5-10 jaar opeens geld moeten betalen voor hun eigen editor... dat risico zien de meeste waarschijnlijk niet.
Ik snap wat je bedoeld nu. Als ik werk aan visual studio code. Bijvoorbeeld ik voeg een awesome flrtmrgr feature toe, dan bezitten hun de rechten over mijn flrtmrgr feature? Kan dat juridisch eigenlijk wel?
Er wordt gebruik gemaakt van een juridische loophole.

Auteursrechten zijn namelijk eigendom van de persoon die iets auteursrechtelijks maakt, of zijn werkgever. Jij hebt dus het enige recht op de code die jij schrijft en tenzij jij in dienst ben van Microsoft, hebben ze dus nergens recht op. Wat ze wel kunnen doen, is jou simpelweg vragen een contract te ondertekenen die zo breed en alomvattend is, dat je de-facto hun een kopie van jouw auteursrechten geeft.

JIj hebt nog steeds jou rechten op die toevoeging, maar hun hebben een kopie. Als ze volgende week besluiten om geen openbare builds meer te maken van VS Code, en iedereen verplichten gebruik te maken van een MCSD account, dan kun jij niet naar hun stappen en zeggen dat dit nooit jouw bedoeling was.

Daarom ook dat een project als VS Codium een hen eigen build verspreid, als een soort van zekerheid voor de toekomst.
Dat is 1 aspect, aan de andere kant heeft Wietse Venema terwijl hij voor IBM werkte ook Postfix ontwikkeld en verder ontwikkeld. Die bijdrage mag zeker niet onderschat worden.
IBM.... das toch het bedrijf achter Tivoli en Domino? Meeeh.
nee, bedankt, maar ik skip. totaal niet geloofwaardig dit
Het is ook het bedrijf dat Red Hat heeft gekocht voor $34 miljard en daar min of meer zijn lot aan heeft verbonden. Hopelijk komen zoveel mogelijk mensen van Red Hat op sleutelposities in het bedrijf net zoals NeXT mensen op sleutelposities bij Apple terechtkwamen.

Dan zie ik nog wel een toekomst voor IBM.
Is de CEO van Redhat niet inmiddels president van IBM geworden? Ik denk dat dat veel zegt.
Dat is inderdaad het geval en ik hoop dat er meer volgen om de bedrijfscultuur van binnenuit te veranderen. Gini Rometty heeft IBM veel schade toegebracht, waardoor het bedrijf geen schim is van wat het ooit is geweest.
Rometty was niet de eerste. IBM was al jarenlang bezig zichzelf om te vormen tot Indians Billed Monthly. Ze liggen ook onder vuur omdat ze in de frequente ontslaggolven vooral oudere medewerkers ontsloegen.
IBM mag zichzelf sowieso wel een keer afstoffen, want het is allemaal echt niet meer bij de tijd. Waar ik nu werk zijn ze bijvoorbeeld van de IBM cloud afgestapt omdat het continu crashde.
"de ibm cloud" . Welk product in de cloud doel je dan specifiek op?
https://www.ibm.com/cloud

In dit geval ging het vooral om Compute,Analytics en databases geloof ik.

[Reactie gewijzigd door ro8in op 24 juli 2024 20:52]

Binnen de enterprises waar ik 'werk' (ZZP) zie ik _nergens_ IBM cloud gebruikt worden. Ik heb een beetje het gevoel dat big blue iets teveel stropdas is, en iets te weinig doet met hun community. De genoemde onderwerpen hier (COVID, Klimaat) zijn nobele onderwerpen, maar niet iets waar de meeste developers in hun dagdagelijkse werk mee te maken krijgen. Hippe spullen als "5G", en "developers samenbrengen voor innovatie" zie ik nou niet direct als een onderwerp wat ik met IBM associeer.

De concurrentie is veel actiever om vanuit de development community nieuwe technologie geïntegreerd te krijgen bij klanten (Microsoft > Github) en hebben bovendien ook laagdrempelige opties voor hobbyisten zonder dat ze eerst een stropdas moeten spreken met een leger salesspecialisten.

Als een van de belangrijkste nieuwtjes is dat ze nu ook kubernetes aanbieden met DevOps CI/CD dan zegt dat wat mij betreft genoeg. Dat hebben ze (GC, Azure, Amazon) al heel erg lang, en daar is het volwassen.

Goed initiatief, daar niet van, maar ik sla deze meeting in ieder geval over omdat ik niet het idee heb dat dit mij als developer / architect verder gaat brengen in mijn vakgebied en klantenkring.
Na Rometty haar schandaal met de Gelicopter - heb ik 't gehad met IBM. Ze hebben veel superwaardevolle elementen op pensioen gestuurd - met een soort van brugpensioenregeling - canada dry methode... En daardoor ook veel klanten buitengejaagd. Op z'n amerikaans beheerd - blind hakken, en blijven hakken. In plaats van gewoon wat spaarzamer om te gaan met de uitgaven - en zoveel mogelijk goeie mensen aan boord houden - desnoods door ze deeltijds te laten gaan werken op die laatste paar jaar. Dan verlies je die kennis zo snel niet. Maar tegenwoordig zet men toch zo graag die oude zakken bij 't oud vuil - en dan ineens heeft men door dat die wel heel 't bedrijf nog kennen - als enigen!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.