Advertorial

Door Tweakers Events

Huawei roept Nederlandse developers op: “Ga voor HMS!”

19-02-2020 • 08:00

78

Huawei investeert fors in zijn mobiele ecosysteem, Huawei Mobile Services (HMS). Dit blijkt uit de 24 HMS Core Kits waarmee ontwikkelaars nieuwe of bestaande apps kunnen toevoegen aan de AppGallery, Huawei’s eigen app-store. De mogelijkheden hiervan werden duidelijk tijdens de Tweakers Developers Summit 2020.

Dat Huawei een alternatief wil bieden voor andere ecosystemen zoals Google Mobile Services was al bekend. De mate waarin het bedrijf doorpakt is echter ronduit indrukwekkend. Neem alleen al de genoemde Core Kits. In China vormden ze al de backbone van Huawei’s developer-ecosysteem, en de afgelopen vijf maanden is er veel werk verzet voor de Europese lancering. Meer dan duizend engineers werken aan het project en het aantal kits is sinds augustus gegroeid van elf naar vierentwintig.

Ook aan developer outreach is veel gedaan, met een groei van 910.000 naar 1.300.000 registraties als resultaat. Het aantal apps dat geïntegreerd is met HMS groeide met 38 procent naar 55.000. Huawei biedt met zijn developer-platform verschillende voordelen voor app-makers: een groot bereik, controleerbare kosten, optimalisatiemogelijkheden voor conversie, en transparante data. Hiermee sorteert Huawei voor op zijn visie van een ‘fully connected world’, met de smartphone als voornaamste ingang en daarachter een open systeem om consumenten en developers te verbinden. Met nu al 370 miljoen gebruikers van de AppGallery is HMS ook een serieus alternatief.

Huawei’s mobiele ecosysteem
Huawei Mobile Services is de verzamelnaam voor services en apps op Huawei-smartphones. Samen zorgen ze ervoor dat de toestellen worden bijgewerkt en gebruiksvriendelijk blijven. Met verschillende sprekers was het bedrijf aanwezig op de Developers Summit, om developers te laten zien hoe gemakkelijk het is om apps te migreren naar (of te ontwikkelen voor) de AppGallery. Een van de voordelen is dat Huawei chipsets in-house ontwikkelt, net als de software die erop draait: EMUI, gebaseerd op Android. Hierdoor is er volledige controle over de end-to-end user experience die Huawei wil leveren.

HMS bestaat uit drie componenten (AppGallery, native apps zoals de Huawei Assistant en Core) die optimaal gebruikmaken van het onderliggende platform. Core is een uitgebreide verzameling van ongekende mogelijkheden voor de ontwikkeling van apps. Deze zijn om te beginnen gericht op het ontwikkelproces, met kits voor onder meer locatiebepaling, kaarten en registratie van gebruikers. Er is veel aandacht besteed aan het uitrollen, beheren en te gelde maken van apps, evenals het bereiken van een groter publiek.

Core Kits
Met Huawei Mobile Services krijgen app-ontwikkelaars directe toegang tot de nieuwste hardware en toonaangevende AI-technologie van Huawei. De vierentwintig HMS Core Kits zijn ingedeeld in app-categorieën zoals Wallet Kit, Drive Kit en Health Kit, zodat oplossingen op maat worden geboden voor allerlei specifieke apps.

De vergelijking met de Google Mobile Services Kits doorstaan de HMS Core Kits met glans. Alle bezoekers van de Developers Summit konden bij de stand van Huawei bijvoorbeeld kennismaken met de AI Kit, die feilloos gezichts-, tekst- en objectherkenning demonstreerde, evenals object-tracking. Een interessante mogelijkheid voor developers is ook de Awareness Kit, die een unieke gebruikerservaring voor een app kan verzorgen op basis van de status van de gebruiker en contextuele informatie zoals het tijdstip van de dag, beweging, gedrag, locatie, het weer en eventuele verbonden devices.

Voorbeelden van HMS Core Kits:

  • Scan, Awareness & ML Kits - deze kits bieden toegang tot QR-codes en andere scancodes, real-time reisupdates en machinelearning voor geavanceerde visuele diensten, en taaldiensten.
  • Map & Location Kits - deze kits bieden snelle en exacte gebruikerslocaties en maken gebruikerspersonalisatie mogelijk voor kaarten en routeplanning.
  • Push & Analytics Kits - beide kits helpen gebruikersgedrag te analyseren, zodat programmeurs diepgaand inzicht krijgen in hun doelgroep, producten en content.
  • In-App Purchases & Account Kits - deze kits stellen ontwikkelaars in staat om geld te verdienen met hun apps.

De kits worden voortdurend uitgebreid en van nieuwe mogelijkheden voorzien. Een opvallende toekomstige ontwikkeling is het letterlijk toevoegen van een dimensie aan betalingen, met de mogelijkheid van VR-betalingen. Die zijn in Europa nog niet gelanceerd.

Aandacht voor developers
Tijdens de presentatie kwamen drie sprekers aan het woord: Ana Violante, María Ramiro en Andreas Zimmer. Vanuit verschillende rollen zijn zij verantwoordelijk voor de Europese strategie van Huawei Mobile Services. Deze is nauw verbonden met de developercommunity. Zimmer ging in op drie beloften aan de community: flexibiliteit, snelheid en beschikbaarheid. “Flexibiliteit met de juiste tool voor de juiste taak. Snelheid omdat wij begrijpen dat tijd geld is en integratie zo simpel mogelijk moet zijn. En wij streven er ten slotte naar om alle tools gratis beschikbaar te stellen. Werken met ons brengt geen financiële verplichtingen met zich mee. Registratie is dus gratis, evenals het gebruik.”

Voor developers wil Huawei het onboarden of ‘HMS-ready’ maken van apps zo gemakkelijk mogelijk maken. Het doel is om de doorlooptijd beneden de drie (man)dagen per kit te houden. In de praktijk bedraagt hij in veel gevallen slechts een paar uur. Met Huawei Codelabs is technische expertise en hulp beschikbaar voor app-ontwikkelaars. In Europa kunnen zo’n vijftig Technical Support Engineers ondersteuning geven en is het aantal Testing Labs sinds dit jaar uitgebreid naar acht.

Ability Gallery
Huawei presenteerde ook de Huawei Ability Gallery, een eigen platform dat ontwikkelaars en bedrijven ondersteunt met geautomatiseerde services voor contentdistributie. De Ability Gallery verbindt alle apparaten in één ecosysteem en ondersteunt tal van diensten zoals smartcards, HTML5-pagina’s en apps. Het is voor ontwikkelaars de perfecte tool om de user experience van hun app te verbeteren. Inmiddels zijn wereldwijd al meer dan achtduizend abilities geïntegreerd. Zo kunnen reisapps bijvoorbeeld realtime informatie beschikbaar stellen over taxidiensten en weersvoorspellingen op de eindbestemming, instapkaarten en hotelreserveringen koppelen, en zelfs menukaarten vertalen en met behulp van een slimme lensfunctie tickets boeken bij toeristische trekpleisters .

De Ability Gallery verbindt een Huawei-smartphone met verschillende soorten devices, zoals laptops, tablets, speakers, smartglasses, horloges en headsets. Daarmee is het mogelijk om een oneindig aantal gebruikerservaringen te bieden op het gebied van fitness & health, easy travel, smarthome en mobile office die gebruikmaken van artificial intelligence, en in de toekomst van de supersnelle 5G-netwerken. Het ecosysteem van Huawei bestaat op dit moment naast de verschillende smartphones onder andere uit MateBook-laptops, MediaPad-tablets, FreeBuds in-ear-headphones, WATCH GT 2-horloges en de Band health-trackers.

Open Advertising ID
Ook werd het nieuwe Open Advertising ID (OAID) van Huawei besproken. Dit onderdeel van de Huawei Mobile Services Core Ads Kit, waar inmiddels zo’n tweeduizend apps gebruik van maken, levert gepersonaliseerde advertenties waarbij de privacy en persoonlijke data van gebruikers worden beschermd. Hiermee bouwt Huawei samen met zijn partners aan een open en bruikbaar smartphone-ecosysteem waarmee makers van apps de meeste waarde uit hun traffic halen.

Wil je meer weten over het Huawei developer-programma, HMS en de Core Kits,? Ga dan naar https://developer.huawei.com/

Dit artikel is geen redactioneel artikel, maar een advertorial. Mocht je ideeën met ons willen delen over deze vorm van adverteren, dan horen wij dat graag. Hierover kun je met ons in gesprek via [Discussie] Reclame algemeen, daar zullen collega's aanwezig zijn om jouw vragen en/of opmerkingen te bespreken/beantwoorden.

Reacties (78)

78
77
27
2
0
43
Wijzig sortering
Mocht je graag aan telefoons knutselen, dan is Huawei juist een van de laatste toestellen die je moet hebben. Zo staan ze het unlocken van de bootloader niet meer toe bij nieuwere toestellen. Als je als ontwikkelaar graag binnen de lijntjes van het Chinese staatsbedrijf en Google's Android kleurt, dan is een Huawei prima, maar voor de meeste Tweakerts kan ik deze toestellen niet aanbevelen.

Edit: Kleine aanpassing ter verduidelijking. Google is nog steeds de hoofdfabrikant van Android dus zonder het unlocken van de bootloader mag je nooit iets doen wat Google niet beoogt heeft. Zoals een device level adblocker.

[Reactie gewijzigd door Eonfge op 24 juli 2024 08:31]

De vraag is hoeveel je als beroepsontwikkelaar doet met unlocken van bootloaders. Praktisch alle zakelijke apps vereisen een gelockte bootloader en als ik in mijn (niet tweakers) omgeving kijk heeft werkelijk niemand zijn telefoon unlocked. Waarom zou je ook?
Welke zakelijke apps vereisen dan een gelockte bootloader? Volgens mij ben je in de war met root toegang.

Ik heb werkelijk nog nooit een gelockte telefoon gehad, en ben nog nooit een app tegen gekomen die er niet blij mee was.
Als ik me niet vergis vereist mijn bankingapp dit.
Geen enkele app vereist een gelockte bootloader. Dat kunnen apps zelfs niet eens checken.
Wel checken bepaalde apps SafetyNet.

[Reactie gewijzigd door mjz2cool op 24 juli 2024 08:31]

De lijntjes van Google (services/store) verruil je nu toch juist voor de lijntjes voor van Huawei (services/store)? Je zit uiteraard wel nog steeds met de beperkingen van de Android basis, voor zover dat beperkingen zijn.

Of leg geen dependency op vendor services, zijn wij als gebruiker ook een keer van die zooi af.

[Reactie gewijzigd door Caayn op 24 juli 2024 08:31]

Hij zegt dit toch ook gewoon. Hij zegt als je het goed vindt om aan de regels van Google te houden, dat Huawei een prima alternatief is. Als je zelf met het toestel wil knutselen dan raadt hij het af.
Het gaat in dit artikel om het gebruik van Huawei mobile services. Daarmee heb je niks meer met regels van Google te maken, omdat je Google services verruilt met Huawei mobile services.

@Eonfge Raadt inderdaad Huawei af als je ermee wilt knutselen, maar dit heeft niets te maken met Google, aangezien Google alleen maar te maken heeft met Play services.

[Reactie gewijzigd door mjz2cool op 24 juli 2024 08:31]

Volgens mij heb ik het stuk van Eonfge verkeerd gelezen. Ik dacht dat hij bedoelde "... Chinese staatsbedrijf of Google ..." (wat er dus niet staat). Dus was mijn reactie eigenlijk bedoelt zoals jij mij nu corrigeerde. :)
Google is nog steeds de hoofdfabrikant van Android dus zonder het unlocken van de bootloader mag je nooit iets doen wat Google niet beoogt heeft. Zoals een device level adblocker.
Ik betwijfel dat Google heeft beoogd dat we met z'n allen.

1) Via VPN of proxy ads blokkeren.

2) Via browser extensies (zoals uBlock Origin).

3) Via DNS (zoals Pi-Hole) ads blokkeren.
Amerika is aan zoveel schuldig door al 50 jaar partijen te bewapen en regeringen omver te gooien en vervolgens landen binnen te vallen en beschoten te worden met eigen geleverde wapens. Al die shit die Amerika veroorzaakt in landen als Somalie, Vietnam en wat te denken van landen als libie die van GOD los zijn. Irak geholpen met saddam en vervolgens weer laten vallen en ga zo maar door. Nu zetten ze landen onder druk zoals Nederland, fabrikanten in Nederland en niet alleen hier, maar ook in Engeland , Taiwan en ga zo maar door. Als er een land is dat deze dingen niet doet is het China en ja ze ondrukken mensen rechten ,maar dat heeft Amerika ook gedaan met Negroïde mensen (geen disrespect) en wat te denken aan armoede (35 Miljoen mensen 8.1%) en Amerika heeft de meeste mensen in de gevangenis ter wereld. In de US zijn van de 1000 mensen 8 in de gevangenis en Amerika huisvest wereldwijd 22% van mensen die gevangen zijn.

China was in de jaren 70 een armoedig en bankroet land met 97% armoede en kijk wat ze bereikt hebben in 40 jaar door samen te werken en ze beloofde mensen beter leven als ze het samen deden en kijk nu de laatste 10 jaar. De chinezen hebben geld en reizen enorm veel . De armoede bestaat nog steeds en nu leeft een kleine 1% onder de armoede grens. De regering heeft beloofd dat ook die mensen de komende jaar geholpen zullen worden.

De vraag is hoe slecht is China en wie verteld ons dat China slecht is en welke grootmacht loopt achter op de feiten en is vast geroest en verliest heel snel zijn positie aan Europa en vooral China.

[Reactie gewijzigd door Noresponse op 24 juli 2024 08:31]

Als het gaat om mensenrechten, is China een 'slecht' land, absoluut.
XinYang als laatste voorbeeld, Tibet & Hongkong voorheen, etc. etc.
Ook qua privacy moet je daar niet zijn, als die je heilig is.
Dus nee, China als maatschappij vertrouw ik voor geen meter.

Dat gezegd hebbende; pas geleden werd duidelijk dat de CIA en hun Duitse tegenhanger 50+ jaar lang encryptiesoftware hebben geleverd aan de hele wereld, vanuit Zwitserland. Dus voor privacy moet je ook niet in het Westen zijn.

Mensenrechten zijn hier wel stukken beter dan in China.
Als ik met West-Europese ogen naar Amerika kijk, dan verschiet ik ook daar regelmatig van hoe er de ons vertrouwde normen & waarden met voeten worden betreden. Mensenrechten zijn in de USA wel degelijk aan 'ras' gebonden, zo schijnt. Minderheden worden er echt niet serieus genomen en er is een constant gevecht gaande om 'white privilege' om te buigen.

Nu wil ik niet zeggen dat het hier in Europa veel beter is, maar hier speelt de problematiek minder, denk ik. Geen deep-rooted slavernij en lang niet zoveel immigratie vanuit onze zuiderburen (Afrika). Daar waar men in de USA ondertussen Spaans als 2e taal zou moeten hanteren, komende vanuit Zuid-Amerika.

Lang verhaal kort: of je nu voor Huawei of Cisco ontwikkelt; als het gaat om spyware zit je toch overal fout.

[Reactie gewijzigd door Timoo.vanEsch op 24 juli 2024 08:31]

Duimpje up Timoo en kan me zekers vinden in je opmerking.

Natuurlijk blijven mensen altijd zoeken naar een beter bestaan en dat is ook iets moois en een land kan alleen rijk worden met infra, gebouwen en economie met goedkope arbeidskrachten.
Even over je laatste alinea, vergeet niet dat een groot deel van de VS ooit Mexicaans was, en de voertaal dus Spaans was en is gebleven voor de mensen daar.

Als ze het goed doen daar is de voertaal meer de Indiaanse talen als Navaho of Iroqois. Engels in van de veroveraars en onderdrukkers.
Ik ben oprecht benieuwd naar hoe zij verantwoordelijk zijn voor de onderdrukking van de Chinezen en die gigantische schaal censuur.
Want naar hoe ik het begrijp, verplicht de Chinese overheid hen, net als andere telecom bedrijven) informatie te delen en websites te blokkeren. Doet Huawei hier iets anders dan andere spelers in China?
Ik moet zeggen dat ik zelf geen groot onderzoek heb gedaan, maar ik lees iedere keer allerlij beschuldigingen voorbij komen. Toch kan me niet herinneren dat ik een artikel heb gezien waar iemand daadwerkelijk een backdoor oid heeft gevonden.
Als ik zo als persoon die geen onderzoek doet, maar wel regelmatig wat artikelen lees een conclusie moet trekken, dan zou ik zeggen dat Huawei zwart gemaakt wordt. Als iemand mij iets laat zien wat zij doen en andere bedrijven niet, stel ik graag die mening bij.
Moeilijk huawei zwarter te maken dan de commie overheid dat al doet.
Ja, dat zou wel eens groot kunnen worden.
Over een jaartje heb je geen Google services meer nodig denk ik zo.

Zit een hoop beweging in, logisch want de Chinezen zijn die Amerikanen meer dan zat en willen er niets meer mee te maken hebben.

En als ik een jaartje of twee in de toekomst kijk dan denk ik dat een aantal Amerikaanse Tech giganten hartgrondig Trump aan het vervloeken zijn (over twee jaar pas hé)

Ik denk ook dat je tegen die tijd geen enkel probleem meer hebt om een Huawei telefoon te kopen. De play store en Google services worden tegen die tijd echt niet meer gemist
Alleen als alle appmakers over willen stappen naar de HMS. Anders krijg je het Microsoft Mobile verhaal.
Als Xiaomi, Huawei, Oppo etc allemaal overstappen is er een kans dat de appmakers voor een derde ecosysteem gaan. Of de 'chinezen' moeten software bedrijven zoals whatsapp en facebook kopen natuurlijk.
Ik vind de vergelijking met Windows Mobile niet correct. Die hadden gewoon geen grote afzet markt qua telefoons. Huawei staat (volgens de eerste paar google zoek opdrachten) op nummer 2 qua verkochte telefoons. Plus dat het besturingssysteem gewoon Android is.
Qua apps natuurlijk wel. Zonder apps geen ecosysteem. Zonder Google play store / Play services, heb je een ander ecosysteem.
Maar met een groot aantal gebruikers is het wel aantrekkelijker voor ontwikkelaars. Het probleem bij Windows Phone was dat er minder gebruikers waren, en het is een ander platform, waar apart voor ontwikkeld moet worden.
Huawei heeft veel meer gebruikers, en het is Android. Ontwikkelaars hoeven dus niets aan hun app te doen, behalve het beschikbaar stellen via HMS.
Nouja, het is de vraag natuurlijk hoeveel gebruikers de gok nemen met een dergelijke telefoon.
Nu hebben ze een groot deel aandeel. Maar ik ben benieuwd in hoeverre ze de telefoons verkopen als het niet via Google gaat. Maar de tijd zal het leren.
In China in ieder geval net zo veel want dat heb je geen Google
Geld zat volgens mij, softbank bezit al de halve wereld....
Softbank is een Japans bedrijf.
Dat in dit geval investeert in een Chinees bedrijf wat daardoor over het geld beschikt.
Eerst zien en dan .... Ik geloof toch echt niet dat veel ontwikkelaars zich op HMS gaan storten. Ontwikkelaars zijn geen vrijwilligers die apps ontwikkelen om de mensheid te helpen. Zij doen dat om hun eigen leven te onderhouden Er moet dus wel wat te verdienen vallen aan HMS. Onlangs heeft Google voor het eerst cijfers vrijgegeven over hoeveel ontwikkelaars worden uitbetaald. Dat ligt dus nog steeds een pak lager als wat de App Store doet terwijl Android een veel groter marktaandeel heeft.
Kijk dan eens naar de doelgroep van Huawei, mensen die echt geen cent teveel willen uitgeven aan technologie. Probeer uit dat publiek maar eens een euro of abonnement los te krijgen voor een app. Het aantal westerse ontwikkelaars dat op de HMS bandwagon zal springen zal echt een pak lager liggen dan je inschat.
"Kijk dan eens naar de doelgroep van Huawei, mensen die echt geen cent teveel willen uitgeven aan technologie."

Dan zijn er wel gigantisch veel mensen die niet teveel willen uitgeven, aangezien het toch de 2e smartphoneproducent ter wereld is.
Huawei maakt uitstekende telefoons. Kwalitatief beter dan bv Samsung met een minder schokkend prijskaartje.
Ik verwacht dat er wel wat simpele conversiekits beschikbaar komen waarmee een ontwikkelaar zijn app makkelijk voor zowel GMS als HMS beschikbaar kan maken.
Een gigantisch aantal mensen heb je niet veel aan als ze geen geld te besteden hebben in de HMS. Daar is Android nu net een goed voorbeeld van. Hoelang heeft het geduurd voor Google ook maar cijfers durfde loslaten over het bedrag dat ze uitbetalen aan ontwikkelaars? En dat ligt na al die jaren nog steeds achter op de App Store van een fabrikant die nog geen 20% marktaandeel heeft maar wel een klanten basis met geld dat ze kunnen besteden aan frivoliteiten als apps.

Reken je zelf niet als het toonbeeld van de Huawei klant. De Huawei klant woont vooral in "onderontwikkelde" gebieden en heeft een loon dat veel lager dan het jouwe ligt. Dat is ook de reden waarom Android zo achterop hinkt met geld maken in hun app winkel. Een zeer groot deel van de Android gebruikers leeft niet volgens westerse normen.
Hoor je zelf wat je zegt? "Een zeer groot deel van de Android gebruikers leeft niet volgens westerse normen. "

Wat zijn die westerse normen? Even heel stereotype gezien: als ik naar Nederlandse normen kijk is het vooral zo min mogelijk betalen voor zoveel mogelijk.

Het gaat een app-maker om de hoeveelheid geld die ermee te verdienen is. Als internationale partij wil je China en India kunnen bedienen. Het maakt niet uit of in een land een app 1000 keer gedownload wordt, waarvan er 50 betalen, of dat het 10.000 keer gedownload wordt, waarvan er 50 betalen. Omzet blijft hetzelfde, kosten nemen ook niet hard toe.

Dat Apple gebruikers meer geld uitgeven is een bekend gegeven. Ik denk dat het verschil echter compleet wegvalt als je in de cijfers alleen toestellen vanaf € 800,- meeneemt. Android is voor de massa. Voor de armen, maar ook voor de rijken.
Westerse normen is een levensstandaard waar geld genoeg over is om aan banale dingen te besteden.

Natuurlijk wil een app ontwikkelaar geld verdienen in landen zoals China en India maar in die landen hebben mensen met geld een iPhone en leven een "westerse" levensstijl. Dat is nu juist de hele paradox ;)

[Reactie gewijzigd door monojack op 24 juli 2024 08:31]

Massa is kassa.....
Die 100 miljoen rijken in China gaan het verschil niet maken....

Die 1.9 miljard mensen die geen iPhone kunnen betalen gaan het verschil wel maken
aan 1,9 miljard mensen die moeten kiezen tussen een brood en een app heb je niks
Dat brood moeten ze reserveren met een app :)
Ik in China om mij heen veel Iphones verdwijnen de laatste maanden.

China is best wel patriottisch, en dat begint nu omhoog te borrelen.
Ach die komen wel terug. Geen enkel patriotisme is opgewassen tegen gebruiksgemak ;)
Ach die komen wel terug. Geen enkel patriotisme is opgewassen tegen gebruiksgemak ;)
Chinezen laten zich niet in de greep houden door Apple maar wel door Wechat.
PS ik heb ooit heel veel jaren geleden iphone geprobeerd en gebruikersgemak ligt ver onder die van Android (vind ik). Heb ik nog geprobeerd door te schuiven naar mijn moeder maar binnen 1 dag wil ze al terug naar Android.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 24 juli 2024 08:31]

Dat is natuurlijk heel subjectief. Mijn schoonmoeder zwoor aanvankelijk ook bij Android. Ooit wilde ze eens overstappen naar een iPhone 5s, maar dat hield ze maar een paar weken vol. Ze wilde toch weer naar de Samsung 'omdat ze die kende'. De 5s werd verkocht via Marktplaats. Een paar jaar later is ze alsnog overgestapt naar een iPhone Xr. Toen ze er even wat meer energie in stak vond ze het uiteindelijk veel makkelijker, duidelijker en stabieler werken.
Het zou zeker mooi zijn als de hegemonie van Google doorbroken kan worden.

Het zal alleen geen makkelijke klus worden om de ontwikkelaars en Apps naar HMS te halen.
Ik hoop inderdaad ook dat dit een succes wordt. Maar niet te groot succes. Als het 80% aandeel Google omlaag gaat naar 40-50% betekend dit dat een volgende nieuwe partij met 10-15%% marktaandeel toch in verhouding nog best doet.

Geeft mogelijkheden om ook een Europees initiatief te starten.

Ik denk dat voor ontwikkelaar een tijd aankomt dat ze niet meer alles op 1 (of 2) paard(en) kunnen inzetten.

Geen grote monopolies meer, goed voor de consument.
Ik vraag me het echt af. Dit soort nieuws berichten doen me echt denken aan een jaar of 5 terug. Toen waren er ook dit soort nieuwsberichten op Tweakers die bijna 100% hetzelfde waren, alleen dan van Microsoft. Microsoft heeft ook alles geprobeerd om app developers te werven, maar dit is nooit echt gelukt. Microsoft is het op 1 na grootste tech bedrijf ter wereld. Op de beurs is Microsoft met zijn ongeveer 1400 miljard dollar market cap bijna 6x zoveel waard als Huawei. Ook heeft Microsoft tientallen jaren ervaring met apps maken app developers op Windows krijgen en besturingssystemen maken. Maar dit enorme bedrijf dat niet tegen gewerkt werd door de VS heeft het niet gered. Waarom zou Huawei het wel lukken? Dit bedrijf wordt op nog eens actief tegengewerkt door de VS. De enige reden die ik me kan bedenken is dat China er achter gaat staan. Maar dan nog helpt dat in het westen vrij weinig.

Dan heb ik nog een vraag waar ik nergens een antwoord op kan vinden: mogen Amerikaanse bedrijven hun apps wel in de Huawei appstore plaatsen? Amerikaanse bedrijven mogen namelijk niet handelen met Huawei dus lijkt het me logisch dat ze ook geen applicaties beschikbaar mogen stellen op Huawei maar niemand heeft hier een definitief antwoord op (zo ver ik weet). In dat geval zal Huawei altijd kansloos zijn hier in het westen. Want behalve Google apps zijn apps als Facebook Twitter Instagram Whatsapp Tinder Snapchat Netflix etc etc etc ook niet beschikbaar op Huawei toestellen. Dit zal in ieder geval in het westen een kansloze missie zijn, dit zou namelijk betekenen dat het app aanbod nog veel karriger gaat zijn dan het app aanbod van Microsoft een paar jaar terug en we weten allemaal hoe dat afliep.
Het is geen nieuws bericht maar een advertorial.

En die appstore is niet van Huawei alleen.....

[Reactie gewijzigd door well0549 op 24 juli 2024 08:31]

Ik verwacht dat je het fout hebt. Het zal nog wel wat langer duren voordat er genoeg concurrenten zijn die genoeg bieden om playstore's monopoly te verminderen.

En daarvoor is een Huawei ook zeer zeker geen goed concurrent als een gesloten Chinees systeem.

We hebben een systeem onafhankelijke appstore nodig, niet 200 stores die alleen op enkele modellen werken.
Liever de VS dan china dat uit zijn op al onze technieken.
Liever de VS dan china dat uit zijn op al onze technieken.
Liever China dan USA dat uit is op al onze data
China is 1 van de grootste data vergaarders ter wereld. Dat is geen argument.
Mijn grote droom is nog altijd een Android zonder alle Google troep. Dat zou mij uit het Apple ecosysteem trekken. Ik kan me voorstellen dat dit ook een deur voor Samsung openzet. Ik vond Samsung altijd superieur aan stock Android met features en mogelijkheden. Echter, baalde ik er ontzettend van dat er altijd Google Apps op stonden die naast Samsung apps dubbel op stonden en daarnaast wordt er ook Microsoft spul meegeleverd (al kan ik daar mee leven doordat ik volledig met MS Office werk).

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 24 juli 2024 08:31]

Ik vind stock Android beter dan Android met Samsung's TouchWiz eroverheen. Sinds Samsung gestopt is met goedkoop plastic voor hun Galaxy S serie vind ik het mooie telefoons, maar Google's verzameldrift plus Android plus TouchWiz plus sets niet te verwijderen (drie)dubbele apps weerhouden me om zo'n toestel te kopen.

Een compleet serviceloze Android, met 100% vrijheid welke apps je erop zet, dat lijkt me wel wat!
Een compleet serviceloze Android, Dan houd je alleen de apps over die niet met je telefoon of met de buitenwereld communiceren. Veel verder dan je rekenmachine kom je dan niet, en zelfs die werkt vermoedelijk nog met services.

[Reactie gewijzigd door rko4u op 24 juli 2024 08:31]

Veel apps werken nog prima. Waar je het meeste mee zit is de apps die je locatie gebruiken. Die werken niet goed meer. Spotify werkte volgens mij ook niet meer zonder Play services sinds een bepaalde update, omdat die dan je locatie nodig had.

Voor communicatie met de buitenwereld heb je alleen een internetverbinding nodig.

Als je rekenmachine app afhankelijk is van Play services zou ik gelijk een andere opzoeken. Die heeft totaal geen permissies nodig, en kan dus perfect zonder Play services.

Wel trekt Google steeds meer uit Android naar Play services, wat Android dus steeds waardelozer maakt.
Netflix, bankapps, amazon prime, pokemon go etc etc. Allemaal apps dat de security api van playstore nodig hebben. Je kan bar weinig met een non playstore android.
Een app store. Dat is het minimum.
Een basic browser, een basic mailclient, een basic camera app, apps die geen gegevens doorsturen naar een bepaalde partij (MS, Google, Apple, Facebook, ...).

Vrije keuze welke apps je installeert en welke je verwijdert (behalve bv de meegeleverde app store).

Een telefoon als onafhankelijk apparaat, waarbij je later kiest van wie je de (cloud) diensten afneemt: MS, Google, Apple, ...
Het probleem is juist dat je geen ruk aan die appstore hebt. De meeste apps hebben Google services nodig om notificaties te kunnen sturen, of voor de integratie met OAuth.
TouchWiz bestaat al een poos niet meer. Sinds 2016 was er Samsung experience UX, en sinds 2018 het huidige OneUI. Zie https://en.m.wikipedia.org/wiki/One_UI
One UI is flink beter naar mijn mening, het ziet er meer doordacht uit en werkt prettig.
Klopt, het is geen TouchWiz meer. Z'n opvolger (Oune UI, TouchWiz 3.0) is duidelijk beter, maar voegt IMHO niets dan overhead toe aan stock Android. Maar de schil is dunner, het werkt soepel, dus de "overlast" van z'n voorganger(s) is grotendeels weg.

Ik heb een SII Plus gehad met TouchWiz, en dat was niets minder dan een regelrechte ramp. Alles was laggy en stroperig, de telefoon opnemen als-ie overging terwijl je net een app aan het openen was, ging vaak niet.
Maar dit is Android, zonder google troep, maar met Huawei troep.
Je vervangt Google, de grootste privacy collector, door Huawei, die op allerlei manieren in verband wordt gebracht met spionage vanuit China. Ik weet niet of je met die Huawei troep er echt op vooruit gaat.
Ik zeg ook niet dat dit de oplossing is, maar het biedt in ieder geval meer smaken. Mogelijk volgen er meer na Huawei (Microsoft, Mozilla, iets anders wellicht)? Google vrije Android komt daarmee steeds dichterbij. Dit is de eerste stap.
CyanogenMod?
Lineage?

[Reactie gewijzigd door Heedless op 24 juli 2024 08:31]

lineageos bedoel je? :-) Is de fork van cyanogen nadat zij er een paar jaar mee gestopt zijn.
CyanogenMod bestaat inderdaad al een tijdje niet meer. Het probleem met LineageOS is dat je zonder Google Apps allerlei workarounds moet bedenken (ik bedoel dan de variant die vrijwel compleet Google vrij is). Daarnaast, stock Android is vrijwel altijd als laatst met alles. Samsung (maar ook anderen) hebben al interessante features die het IMO beter maken dan stock Android. Denk aan screen recording, Knox, themes, Dex, Samsung Browser.. dan laat ik alle kleine verbeteringen nog buiten beschouwing.
Aha ja, klopt. Gebruikte ik zelf tot voor kort ook nog 8)7
Als ze het echt willen pushen moeten ze een gratis device aan developers leveren, dat zal voor veel mensen extra motivatie zijn.
Ik ben zelf app developer, maar dat zou geen argument zijn om mij over de streep te trekken.
Gemak van integratie is belangrijker. Overigens zou het mij niks verbazen als ze ook met funding komen voor populaire apps om ze in de Huawei store te krijgen
Ik vind dit een goede verandering. Eindelijk wat concurrentie voor Google. GMS is onnozele en onnodige troep die de batterij alleen maar leeg slurpt zonder veel extra waarde voor mij.
En dat vervang je dan met HMS wat je batterij waarschijnlijk net zo hard leeg slurpt.
En je zegt dat het voor jou geen extra waarde heeft, maar welke apps gebruik je dan?
Sowieso geen Google apps zoals Youtube, Chrome, Play store, etc. En daarnaast ook geen navigatie apps, want voor een goede locatiebepaling ben je ook afhankelijk van Google play services
NewPipe (YT), Kiwi Browser, Telegram, F-Droid (Store), Termux, Magic Earth (GPS), HERE We Go (GPS, OV), Whatsapp... werken allemaal prima zonder GMS. En GPS only werkt hartstikke prima. WiFi localisering (dat is wat GMS doet, dus beweren dat je GMS voor locatiebepaling nodig hebt is pure onzin) kan accuratie vergroten maar is onnodig (en verspilling van batterij) wanneer je een goede GPS lock hebt (en success op de snelweg met Google Services "WiFi GPS" zonder WiFi netwerken in de buurt). Maar GMS voor mij? Onverwijderbaar op een standaard toestel en zonder modificaties/root toegang tot een tel, slurpt (slurpte, bij mij in ieder geval) elke dag 40% batterij leeg. Sinds het weg is kan ik gewoon 2 dagen met mijn OnePlus 5 doen, ipv een werkdag van 10 uur (deur uit, en thuis terug).

Ohja.. en voor GMS localisering heb je data nodig, niet iedereen heeft een data verbinding buitenhuis beschikbaar (yup, nog steeds in 2020).

[Reactie gewijzigd door grasmanek94 op 24 juli 2024 08:31]

Dan snap ik wel dat het voor jou geen extra waarde heeft. Ik zie vaak reacties van mensen die ongeveer hetzelfde zeggen, maar alsnog gewoon gebruik maken van al die Google apps en de Play store. Vandaar mijn reactie.
Wat locatiebepaling betreft: ik dacht dat je GMS nodig had, maar dat is dus niet zo
Wat locatiebepaling betreft: ik dacht dat je GMS nodig had, maar dat is dus niet zo
Nee, zie UnifiedNlp.

Werkt zelfs beter dan Android stock. Meer en flexibele keus. Afhankelijk van je use-case, bijvoorbeeld batterij of locatie. Ook beter voor je privacy.
Amerikanen hadden niet zo moeten pushen, deze strijd verliezen ze.

Op zich is het niet zo heel vreemd, de status van grootmacht veranderd ong. Iedere 150 jaar. (gemiddeld)

Amerika’s tijd als pure wereldleider is voorbij, China gaan ze uiteindelijk inhalen op ieder denkbaar vlak.
Ja, eens, een Amerika motiveert de Chinezen ook nog flink om op te schieten
Een nieuw ecosysteem is altijd welkom, maar een chinees bedrijf dat onder invloed staat van de chinese overheid vertrouw ik niet. Hoeveel data wordt er aan de overheid geleverd? Andere techbedrijven zoals Tencent levert ook veel data aan de chinese overheid.

'Huawei ontving 67 miljard euro aan staatssteun van Chinese overheid'
https://www.nu.nl/economi...van-chinese-overheid.html
De chinese overheid gaat geen 67 miljard euro aan staatssteun geven en daar vervolgens niets voor terug willen, dus grote zekerheid dat de chinese overheid zowel invloed als gebruikersdata voor terug wil.
Is het mogelijk HMS statisch te linken en dan tijdens runtime te kiezen voor HMS of GMS ?
Ontwikkel niet voor android/ios maar ben nieuwsgierig of dit mogelijk is.
Spannende tijden voor het mobiele ecosysteem!
Afwachten dus.

Hiermee bedoel ik wie er wel of niet allemaal voordeel bij kunnen hebben of verkrijgen.
Normaliter is het goed meer variatie en concurrentie voor de eindgebruikers en bedrijven.

Waar windows phone uhum .. is enz.

Alphabet met Android een soort bijna Monopol heeft.

Kan het ook fout uitpakken voor eindgebruiker en privacy en/of bedrijven met betrekking tot oneerlijke concurrentie.
Namelijk als het niet meer als Monopol gezien gaat worden heeft Android / Alphabet ineens misschien weer meer wel "legale " middelen e.a. voor te trekken waar ze zelf meer aan verdienen, enz . enz.

Nu balanceren ze ( ALPHABET) op / over het randje wat dat betreft en blijven over de grens mogen / kunnen gaan telkens weer opzoeken zolang het onder de streep ( ook na aftrek boetes) toch meer winst brengt.
( Dat ze wetten / regels overtreden is voor hen niet van belang en doet er dus niet toe, wel dat ze ook indien ze die overtreden het hen toch een winst op gaat leveren , zolang dit het geval is zal het hen een worst wezen toch?)

[Reactie gewijzigd door jahoorisieweer op 24 juli 2024 08:31]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.