Microsoft heeft het Universal Mobile Keyboard aangekondigd, een toetsenbord dat geschikt is voor Windows, maar ook voor Android en iOS. Er kunnen verbindingen gelegd worden met maximaal drie apparaten. Het toetsenbord kost 80 dollar en moet binnenkort uitkomen.
Het toetsenbord verscheen op de website van Microsoft, die over de release alleen kwijt wil dat de verkoop 'binnenkort' start. De prijs is vastgesteld op 80 dollar, omgerekend bijna 62 euro. Over een eventuele Nederlandse release en bijbehorende prijs is nog niets bekend. Het toetsenbord kan via bluetooth verbonden worden met in totaal drie apparaten, waarbij opvalt dat niet alleen Windows 8 en Windows RT worden ondersteund: volgens Microsoft is het ook mogelijk om iOS- en Android-apparaten aan te sluiten. Het toetsenbord is compatibel vanaf iOS 6 en Android 4.
Universal Mobile Keyboard, zoals Microsoft het toetsenbord noemt, heeft een ingebouwde standaard waarin een smartphone of tablet kan worden geplaatst. Dat moet het gemakkelijker maken om een smartphone of tablet in laptopmodus te gebruiken. Overigens moet het aan te sluiten apparaat daarvoor 10mm of dunner zijn. De accu is volgens Microsoft krachtig genoeg om het ongeveer een half jaar uit te houden.
Microsoft heeft al verscheidene losse toetsenborden uitgebracht voor zijn Surface-tablets. Met het universele toetsenbord hoopt het bedrijf waarschijnlijk meer klanten aan te spreken.