Linux nu ook voor Apple PC's

Tijdens de Macworld Expo in Tokyo is het besturingssysteem Linux PPC 2000 gepresenteerd, dat naast het MacOS op Apple-computers kan worden gedraaid. Hieronder wat info afkomstig van Nu.nl.

Het bijzondere aan de gratis Linux-software is dat het Mac-OS, het besturingssysteem dat meekomt met de Apple-machine, binnen Linux kan draaien, mits beide systemen op een aparte partitie van de harde schijf zijn geïnstalleerd.

Voorts valt deze Linux-versie op door zijn grafische verschijningsvorm. Zelfs het installatieproces (inclusief partitionering) is in een grafische schil gebouwd. Er is een bootable cd-rom gemaakt, zodat Linux niet, zoals tot nu toe gebruikelijk, vanuit het Mac-OS geïnstalleerd hoeft te worden.

Linux PPC 2000 is te gebruiken op een hele reeks Apples: van de Performa 6360 tot de nieuwste iMac en de G4-computers. Het besturingssysteem komt vanaf 28 februari in beperkte oplage op de markt.

Door Tweakers

Tweakers HQ

15-02-2000 • 19:37

5

Bron: Nu.nl

Lees meer

Reacties (5)

Sorteer op:

Weergave:

Het programma 'sheepshaver' stelt je ook in staat MacOS programma's onder BeOS en Linux te draaien. De linux versie is nog in beta op het moment. Wordt in linux PPC 2000 gebruik gemaakt van sheepshaver, of is hier een andere oplossing voor bedacht ?

(Meer info over sheepshaver op www.sheepshaver.com )
Er bestaat naast Linux PPC ook nog twee andere linuxdistributies voor Power PC's: Yelow Dog Linux en MkLinux. Deze vind je op resp. www.vortech.net/coyote/ en www.mklinux.apple.com/
Hmmm... Apple gebruikers en Linux combineren lijkt me toch vragen om problemen ;)
Welke Apple gebruiker wil er nu Linux?
waanzin of hype?
een apple PC????
zou dat niet een apple computer moeten zijn? toch?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.