De Icann heeft de eerste vier registraties voor nieuwe, custom-top-level-domeinen geaccepteerd. Alle vier de domeinen zijn in een ander schrift dan in het Latijnse alfabet: de geregistreerde tld's zijn in het Arabisch, Russisch en Chinees.
De vier geaccepteerde tld's zijn .شبكة, Arabisch voor '.netwerk'; .онлайн, Russisch voor 'online'; .сайт, Russisch voor 'website'; en '.游戏', Chinees voor 'spel'. De organisaties die de extensies hebben aangevraagd, worden verantwoordelijk voor de registratie van domeinnamen.
De vier geaccepteerde registraties zijn een mijlpaal voor het 'new gTLD'-programma van de Icann, dat veel kritiek heeft gekregen. Het programma laat bedrijven en organisaties eigen domeinnaam-extensies registreren, zodat een bedrijf als Google bijvoorbeeld '.search' kan registreren. Goedkoop is dat niet: bedrijven betalen eenmalig 185.000 dollar aan registratiekosten en een jaarlijkse vergoeding van 25.000 dollar.
De extensies werden geaccepteerd tijdens een conferentie van de Icann in het Zuid-Afrikaanse Durban. Tijdens diezelfde conferentie werd vergaderd over de extensie '.amazon', die is aangevraagd door het gelijknamige Amerikaanse bedrijf. Het Governmental Advisory Committee van de Icann heeft geadviseerd om die aanvraag af te wijzen, nadat landen in Zuid-Amerika bezwaar hadden gemaakt tegen de aanvraag. De Amazone is immers ook een geografische regio, redeneerden zij, en daarop zou Amazon geen aanspraak mogen maken.
Er is veel kritiek geweest op het custom-tld-programma. Volgens critici kunnen custom-tld's zorgen voor verwarring onder gebruikers. Ook zouden er veiligheidsrisico's zijn, omdat sommige domeinnamen die intern worden gebruikt dan opeens geregistreerd zouden kunnen worden. De Icann heeft eerder toegegeven dat de gevolgen van de nieuwe domeinnamen niet te voorspellen zijn.