Welke apps heb je op IOS die op Android niet te krijgen zijn ?
Oh, dat zijn er meer dan genoeg. Nou kom jij wel met voorbeelden zoals Angry Birds, Cut The Rope en Where's My Water, maar dat zijn de allergrootste namen. En laat nou juist het probleem zijn dat de allergrootste namen ook gewoon bijna al het geld binnenharken op Android.
Ik heb ook geen doekje nodig, ik ben geen Apple fanboy, ik ben een developer. En ik ken nog veel meer developers die er precies hetzelfde over denken. Als independent developer je eigen game op Android maken heeft werkelijk geen enkel nut, tenzij je toevallig ook nog gewoon 40 uur per week werkt en je daarmee je leven onderhoud, want je zult nooit je brood op tafel krijgen met een game op Android. Wel op iOS, mits deze ook daadwerkelijk een beetje populair wordt. We worden wel lekkergemaakt met hoeveel honderdduizenden apps er op beide platforms staan, maar zelfs op iOS is meer dan de helft van de apps "zombie apps". Dat wil zeggen: die heeft nog nooit iemand gedownload of gekocht anders dan de maker zelf.
Er zijn twee soorten apps op de mobiele platforms:
1. Iemand of een (klein) bedrijf maakt een app en verkoopt deze om er geld mee te verdienen. (bijv. Angry Birds, maar vooral kleinere, minder bekende games)
2. Een groot bedrijf biedt een service en breidt deze service uit met een gratis app. (bijv. 9292, NS Reisplanner, NOS, Nu.nl, Tweakers.net, etc.)
De eerste is gewoon
niet economisch rendabel op Android om meerdere redenen, en een van die redenen is zelfs hoe de "top 10" apps in de Play Store bijvoorbeeld werkt: als je in de eerste maand nooit in die top <whatever> komt, kan je app daar ook nooit meer in komen, ook al wordt het een maand later opeens razend populair.
Veel gebruikers zijn oprecht blij met Android, maar er zijn maar weinig developers die dat zijn. Vandaar ook dat het Apple ecosysteem kwalitatief veel beter is, en deze nieuwe iPod een mooie zet is van Apple om het systeem toegankelijker te maken met nieuwe, goedkopere hardware.
[Reactie gewijzigd door Xeanor op 30 mei 2013 14:59]