Amazon heeft het mogelijk gemaakt om Kindle-boeken voor te laten lezen. Het bedrijf werkt daarvoor samen met Apple, die zijn tekst-naar-spraak-technologie beschikbaar stelt. De software is te gebruiken op het iOS-besturingssysteem.
Volgens Amazon zijn ongeveer 1,8 miljoen boeken voorzien van de voorleesoptie, die voornamelijk bedoeld is voor blinden en slechtzienden. De gebruikte technologie is VoiceOver, dat in handen is van Apple. Deze technologie wordt onder andere in OS X gebruikt om tekst vanaf het scherm op te lezen. De voorleesfeature komt in iOS beschikbaar in een nieuwe versie van de Kindle-app, die tevens beschikt over verbeteringen voor navigatie binnen de app en het zoeken van boeken.
In de toekomst moet de voorleesoptie ook op andere besturingssystemen, zoals Android, beschikbaar komen. Het is echter onduidelijk wanneer Amazon hiervoor updates uitbrengt. Ook is niet bekend of Apple het toe zal staan dat zijn tekst-naar-spraak-technologie wordt ingezet op andere besturingssystemen. Overigens is het al mogelijk om boeken op de pc voor te laten lezen: daarvoor is een plugin beschikbaar. Deze werkt echter nog niet in Nederland.