Blackberry heeft aangekondigd met software te komen voor zakelijke gebruikers, zodat zij hun werk- en privé-data kunnen scheiden op hun smartphone of tablet. De software wordt aanvankelijk uitgebracht voor Android en iOS, maar wordt al gebruikt door BlackBerry 10.
De software werkt via de BlackBerry Enterprise Server 10, die normaal gesproken bedoeld is voor zakelijke dienstverlening op BlackBerry-smartphones. Die krijgt binnenkort een update om ook ondersteuning te kunnen bieden een Android en iOS. BlackBerry noemt de dienst Secure Work Space en deze kent onder andere apps voor e-mail, agenda, contacten, taken en documenten.
Volgens BlackBerry kunnen bedrijven met Secure Work Space ervoor zorgen dat bedrijfsdata veilig blijft, terwijl gebruikers toch de vrijheid hebben op hun mobiele apparaat om deze privé te gebruiken. Er is inmiddels een bèta van de dienst voor Android en iOS, maar deze is nog niet voor het grote publiek vrijgegeven. Wel wordt een publieke release ergens aan het einde van het tweede kwartaal verwacht. In mei zegt BlackBerry overigens meer informatie te zullen geven over de dienst.
Het openstellen van de BlackBerry-diensten voor andere mobiele besturingssystemen toont aan dat de fabrikant een andere weg is ingeslagen. Na een lange tijd van teleurstellende bedrijfsresultaten heeft het bedrijf verscheidene opties verkend om weer succesvol te worden, waaronder een verkoop of opsplitsing van de bedrijfsonderdelen. De BlackBerry-maker lijkt nu dus ook in te willen zetten op concurrerende mobiele besturingssystemen.