UPC onderneemt actie tegen kabel-tweakers

Bij WebWereld staat een interessant bericht van UPC over het opvoer-truukje met de Lancity modems. UPC heeft een actieplan ingesteld en zal het tunen van kabelmodems tegen het einde van de week onmogelijk gemaakt hebben. Daarnaast kunnen overtreders een waarschuwing verwachten:

Alle klanten die hun modems opvoeren kunnen bericht verwachten van UPC, kondigt Simmons aan. "We zullen iedereen die het doet erop aanspreken. Wanneer er teveel verkeer wordt gegenereerd, sluiten we de klant zonder aarzelen af." De abonnee krijgt wel eerst een waarschuwing.

De opvoer-truc werkt alleen bij Nortel Lancity modems. Simmons bevestigt geruchten dat UPC dat type modem aan het vervangen is. "We waren al bezig dit type modem te vervangen." Hoe lang geleden de vervangingsoperatie is gestart en om hoeveel modems het gaat, wil de woordvoerder niet zeggen.

Volgens kenners zou het UPC-netwerk kunnen bezwijken als vele klanten grote hoeveelheden data gaan uploaden. Simmons weerlegt dat. "Het netwerk gaat niet plat, we hebben dat voldoende beveiligd. Bovendien is er maar een beperkte groep klanten die het modem opwaardeert."

Bedankt xoror voor de link!

Door Tweakers

Tweakers HQ

28-01-2000 • 12:52

52

Bron: WebWereld

Reacties (52)

52
52
6
0
0
0
Wijzig sortering
UPC geeft zelf al aan dat er maar een beperkte groep klanten is die hun modem tweaken en de Lancity's gaan er uit. vraag ik me af waar al die poeha voor nodig is, toch niet om hun eigen gebrekken te verdoezelen toch? :o }>
Tsja, logistiek he ??

Wat UPC doet zat er wel heel dik aan te komen. Alles wat ze doen staat in hun ondernemingsplan, inclusief schattingen aan hoeveelheid aansluitingen, de totale hoeveelheid Download die alle aansluitingen samen generegen.. én de totale hoeveelheid upload. Dat verdeeld over de inkomsten die ze vangen om de kosten te dekken, enz. enz.

Als nu een deel van de gebruikers ineens 2 tot 3 keer zo veel kan gaan uploaden (of nog erger) dan loopt de verhouding aansluitingen/bandbreedte voor upload scheef. Geef ze bij UPS eens ongelijk: ze zouden meer moeten investeren zonder dat daar iets voor terug komt.

(Want hoe dan ook moet die hogere upload bandbreedte ergens vandaan komen...)

De 'upload overklokkers' hebben gewoon hun eigen graf gegraven... jammer maar helaas voor jullie...
Tja, dat opvoeren van de bandbrete idee heeft natuurlijk een punt, evenals het onbeperkte punt van Arfman.
Ik vind dat UPC snelheden moet gaan garanderen, boven de zoveel kb is verboden, maar de consument zou beschermd moeten worden voor onder een bepaald aantal kb.
Voorbeeld, je sluit een abbo af die betrekking heeft op een snelheid van gemiddeld 10 kb per seconde (ik zeg maar wat) en zo lang je daar 10 kb boven zit is er niks aan de hand. Als je er echter meer dan 10 kb boven zit, moet je gaan overstappen op een ander abbo (als is aangetoond dat dat het niet mogelijk is om snelheden van boven de zoveel kb/s te up of downloaden.)
Als je onder de 8 kb zakt, bouw je min kb's op die je later weer mag inruilen voor pluskb's ofzo... (boven de limiet.)
OP die manier creer je genoeg bandbreedte en bescherm je de consument.
(Natuurlijk is het een voorbeeld, niet of feiten gebaseerd en pure theorie, maar mocht het kunnen werken dan is het een idee...)
Jongens, jongens, waar maken we allemaal toch een ruzie over. Laten we het beschaafd houden.

Ik zelf heb internet via Gelrevision (ook UPC), en het bevalt me zeer goed, aleen dan, dat ik op sommige momenten totaal niet boven de 10 kb/s uitkom, en op andere ver boven de 80.

Maar UPC is wel erg raar bezig. Ik heb alle reacties eens afgekeken en me wel honderd keer op mijn kop gekrabt, en nee, dat is niet vanwege luis.

Nee, UPC maakt er gewoon best wel een rommeltje van. Aan de ene kant zeggen ze dat die Lancity modems eruit gaan, aan de andere kant worden ze tóch weer opnieuw geplaatst.

Raar. Maar wat ik zelf veel raarder vind, is dat ik een gelrevision-budget abbonoment heb. Dat wil zeggen: ik betaal 5 tientjes per maand, en heb een dataverkeer-limiet van 300 MB. Als ik op de 250 MB zit, zou ik eigenlijk een mailtje moeten krijgen datik al bijna aan de limiet zit, maar tot op heden heb ik nog totaal niets ontvangen. Ik download inmiddels al over de 1 GB per maand (dus 3× zo veel als toegestaan), maar nog niets. Als de limiet behaald was, zou ik 14K4 snelheid krijgen, maar het loopt nog als een trein.

Ook de statistiek staat al maanden op 0 MB. Voor mensen die dat niet hebben: trek de stekker van je kabelmodem en je pc er even uit, dan staat ie weer op 0.

Maar nu vraag ik me af: waarom kan dit?
Ik betaal 50 gulden minder dan de mensen die een standaard (2GB) abo hebben, en ik kan net zo veel en net zo snel.

Hierop had ik tot gisteren nog geen antwoord gevonden, totdat op mijn deur mat het bericht viel dat Gelrevision Chello wordt.

"Fraai" dacht ik, maar toen ik begon na te denken, bedacht ik me, dat Chello helemaal geen 50 gulden abo heeft. Ik word dan dus gedwongen om 5 tientjes meer te betalen.

Leuke tactiek. Eerst zorgen dat de klanten niet meer zonder internet kunnen door geen limiet te heffen, en dan ineens meer laten betalen.

Hele goede marketing strategie. Dit zal dus betekenen dat iedereen die nu een 300MB abo heeft, straks een groter abo moet nemen. Niet dat ik geen geld heb om dat te betalen, maar dit kan toch niet door de beugel? Inmiddels ben ik al bezig met een brief aan de consumentenbond, want wij consumenten worden gewoon gedwongen om meer te gaan betalen. UPC was bij de Consumenten bond overigens al niet zo geliefd.

UPC maakt gewoon gebruik van hun vrijwel-monopolie positie, en dat zou niet moeten mogen.

Ik stel voor dat iedereen die met ditzelfde probleem kampt, of het met me eens is een mailtje stuurd naar Gelrevision/UPC met daarin hun kritiek. Dan zullen ze vast wel door krijgen, dat ze echt niet lekker bezig zijn.....

Alvast bedankt.

groeten van Jille/Chillout

}:O
Sjah UPC is al vanaf het begin aan 't klooien (stamt nog uit het Telekabel tijdperk, ook toen was het al een hel met ze..) Haal hier overdag nooit boven de 7KB/s downstream en 10KB/s upstream, 's-avonds is het helemaal een hel (max. 3KB/s downstream en 6KB/s upstream).. 's-nachts kan het wel 's richting de 30KB/s down en 20KB/s up lopen maar aangezien dit breedband internet is loop ik toch aan wat riantere snelheden te denken, al helemaal op de normale tijden... Ik zou best tevreden zijn met een constante downstream van 75KB/s en upstream van 50KB/s, wat neerkomt op een 1Mbit/s verbinding in totaal, waarbij een ping van lager dan 50ms ook nog 's kan worden gegarandeerd binnen het eigen netwerk, maar zoals 't nu gaat is het dus echt :r ... Voor wat betreft het echte interne verkeer zou het zelfs helemaal snel moeten gaan, het is per slot van rekening gewoon een WAN met behoorlijke ongebruikte capaciteit door het afknijpen... dus, algehele conclusie: regel de snelheden op de servers bij de gateway met het 'echte' internet en voor intern verkeer gewoon lekker een 10Mbit verbindingkje aanhouden... en extern dus voor iedere 1,1 kabelmodem 1Mbit/s reserveren... (niet iedereen heeft de boel 24/7 aanstaan maar het worden er hoe langer hoe meer, maar hoger dan zo'n 90% zal het niet worden..)

Magoed.. waar maken we ons druk om... upc leest deze aanbevelingen en ideeen niet, en als je ze e-mailt gebruiken ze zo'n windows shortcut naar de trashbin... nee.. upc, je maakt het ons kabelaars niet makkelijk hoewel jullie het wel van ons moeten hebben, zonder ons kunnen jullie wel ophouden...

Als er nou een of ander proggie word geschreven dat we met alle chellogebruikers tegelijk gaan draaien dat een random stream aan data received/transfert naar ergens buiten het chello domain, dan kunnen we ze een mooie opdonder geven... een peak die ze lang zal blijven heugen... misschien een idee als 'noodkreet'?... :)
dat ams-ix verhaal: mijn ouders zitten in eindhoven en ik zelf in Adam ... de aantal traceroutes is zeker 5 extra hops. en dus merk je wel degelijk dat bij drukke tijden de snelheid toch wel gemiddeld lager zit als met aan de ams-ix aangesloten ÍSP's. Zeker als ik ftp met de states :) i rest my case
Moet ik nou bang worden? ik verander wat instellingen op mijn eigen computer! Gefeliciteerd UPC als jullie er wat op gevonden hebben, ik ben benieuwd...
Zie je wel!

Ik had wel verwacht dat ze tegenmaatregelen zouden gaan gebruiken.
Toch jammer dat er zoveel ophef rond deze dingen is, want dan zien 'zij' het ook en kunne ze tegenmaatregelen nemen..ofzo.. :(
Deze praktijken krijg je met broadband, iedereen wil er het meeste uithalen.
En zeker als de doorvoer zo ontzettend traag is... want wees nou eerlijk je neemt niet voor niets en kabel modem, want je wilt dat ie op een slechte dag minimaal 10Kb haalt, anders blijf je wel bij je ISDN lijntje.... :7
Ik snap het denk ik niet, ben heel dom enzo. Ze zijn de Lancity's aan het vervangen (al een tijdje). Nu heb ik sinds 2 weken Chello in A'dam. En jullie mogen raden wat voor modem het is! Ja, een Lancity. :+

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.