LG heeft zijn midrange-smartphone Optimus L9 gepresenteerd. De smartphone draait op Android 4.0 en moet het vooral hebben van softwarematige toevoegingen. Zo maakt de camera van de telefoon een foto als de gebruiker 'cheese' zegt.
LG richt zich bij de presentatie van de telefoon vooral op de software. Zo is er naast de optie om foto's te maken door 'cheese' te zeggen ook vertaalsoftware aanwezig die input van 44 talen kan vertalen. Ook is de Quick Memo-functie aanwezig om notities op te slaan en te krabbelen over foto's en screenshots.
De telefoon heeft weliswaar net als de Optimus 4X HD een 4,7"-lcd, maar het Nova-scherm van de Optimus L9 heeft een resolutie van 854x480 pixels, in plaats van de 1280x720 pixels van de Optimus 4X HD. De processor is bovendien een stuk minder krachtig; in plaats van een quadcore-Tegra 3 zit er een dualcore-Snapdragon S4 Play-soc in. De MSM8225 heeft twee Cortex A5-cores met Adreno 203-gpu. Daarmee ligt de rekenkracht op papier ver onder die van andere dualcores en vermoedelijk zelfs die van singlecores.
De Optimus L9 is het duurste model uit de op design gerichte L-serie van LG, waarin daarnaast de L3, L5 en L7 vallen. De L9 moet dit najaar uitkomen en krijgt als adviesprijs 349 euro mee.