De Amerikaanse marine wil webapplicaties ontwikkelen die kunnen worden ingezet tegen piraten, maar ook tegen drugssmokkelaars en wapenhandelaars. Een Chileense universiteit heeft daarvoor een miljoen dollar gekregen.
Het doel van de webapplicaties is om 'de automatisering, identificatie en vaststelling van de intenties van schepen te verbeteren', meldt de US Navy. Concreet willen de Amerikanen met de applicaties bijvoorbeeld kunnen vaststellen of een varend voertuig een gewone vissersboot is, of dat het om piraten of drugssmokkelaars gaat.
De keuze voor een platform viel op web-apps, onder meer omdat zo verschillende nationale marines, maar ook civiele scheepvaart en visserij, gebruik kunnen maken van de technologie. Door middel van het visualiseren en delen van data en analyses, en door middel van communicatie, zou dat beter mogelijk zijn.
De ontwikkeling van het opensourcewebplatform is toegekend aan een Chileense universiteit. De ontwikkeling van het project, met als bijnaam 'icode mda', gebeurt op Google Code.