NEC heeft in Japan een Windows 7-tablet aangekondigd die wordt geleverd met een voet met ingebouwde dvd-drive, en met een draadloze muis en toetsenbord. De LaVie Touch-tablet heeft een Atom Z670-cpu aan boord en een 10,1"-ips-scherm.
Met behulp van de dvd-dock, en met de draadloze muis en toetsenbord wordt de LaVie Touch-tablet getransformeerd in een desktop-pc. De tablet wordt onder een hoek in de standaard geschoven. Waarschijnlijk wordt voor de verbinding gebruikgemaakt van een connector onderaan de tablet. De voet heeft niet alleen een ingebouwde dvd-drive, maar biedt ook twee usb 2.0-poorten. Het is niet bekend of de meegeleverde, draadloze muis en toetsenbord direct verbinding maken met de tablet of met de dvd-dock.
De tablet, die 15,8mm dik is en 729g weegt, draait op Windows 7 Home Premium en maakt gebruik van een Atom Z670-cpu op 1,5GHz. Deze 45nm-processor heeft één core, maar kan twee draadjes tegelijk afhandelen en heeft een tdp van 3W. NEC claimt dat de tablet het op de gebruikte li-ion-accu met een nog onbekende capaciteit ongeveer 10,6 uur uithoudt. De accu is verwisselbaar.
NEC heeft de LaVie Touch uitgerust met een 10,1"-ips-scherm met een resolutie van 1280 bij 800 pixels. Het scherm is voorzien van een antireflecterende coating. De tablet heeft verder 2GB werkgeheugen, een 64GB-ssd en een Intel SM35-chipset. Er is in hdmi-output voorzien en de tablet heeft een sd-kaartslot met sdhc-ondersteuning. Ook heeft de tablet de beschikking over bluetooth 2.1+edr en een webcam met 1,3 megapixels.
De LaVie Touch-tablet van NEC is vanaf oktober in Japan beschikbaar voor een prijs van omgerekend bijna 900 euro. Het is niet bekend of de tablet-with-benefits ook in Europa of de Verenigde Staten uitgebracht wordt.