Hardwaremaker Huawei zal de komende jaren de nadruk leggen op het op de markt brengen van eigen telefoons. De Chinese fabrikant wil de markt veroveren met eigen Android-smartphones en mikt op een top5 positie op dat gebied.
Huawei is een van de grootste fabrikanten ter wereld op het gebied van mobiele netwerk- en telecomapparatuur en concurreert op dit gebied met onder meer Ericsson. Hoewel het bedrijf geen kleine speler is, is de naamsbekendheid van de fabrikant niet groot. Volgens Steven Grey, vice-president van Huawei in de VS, komt dit met name omdat de fabrikant zijn technologie de afgelopen jaren vooral op de markt heeft gebracht onder de vlag van providers. Dit zal echter veranderen, zegt Grey.
Huawei heeft al de nodige ervaring met de productie van dergelijke low-end toestellen en zegt zich de komende jaren te gaan richten op het op de markt brengen van dergelijke toestellen onder eigen naam; een tactiek die eerder succesvol uitpakte voor HTC.
"De huidige generatie feature telefoons zal verdwijnen", aldus Grey tijdens een presentatie in het Amerikaanse r&d-kantoor in Santa Clara waarbij Tweakers.net aanwezig was. "De rol van deze feature phones zal worden overgenomen door lower end smartphones."
Volgens Grey zal Huawei zich echter niet alleen richten op de onderkant van de telefoonmarkt, maar het hele spectrum proberen te bestrijken. "We zullen ook high-end smartphones onder onze eigen naam op de markt gaan brengen, waarbij we op zowel prijs als prestaties willen kunnen concurreren."
Grey kon nog geen verdere details over de specificaties op prijzen delen, maar door de ervaring die het bedrijf heeft met de lte-technologie kan worden aangenomen dat deze smartphones in ieder geval over ondersteuning voor deze draadloze technologie zullen beschikken.
De vice-president stelde verder dat het bedrijf zijn pijlen ook zal richten op Android-tablets. Ook op deze markt is het bedrijf al langer actief, maar is het aantal modellen dat het bedrijf onder eigen naam heeft uitgebracht beperkt.