Xiph.org heeft de ontwikkeling van de audiocodec Ghost weer opgepakt. De stichting ziet in Ghost en een andere audiocodec, CELT, opvolgers van de Vorbis-codec, die halverwege de beoogde levensduur van twintig jaar zou zitten.
CELT is vooral bedoeld voor apparaten met weinig cpu-kracht, zoals mobiele apparaten. Het zou bij lage bitrates een betere kwaliteit bieden dan Vorbis en aac-ld, met een vergelijkbare of minder vertraging. De eerste ontwikkelversie van CELT verscheen in 2007 en de codec bevindt zich nu in de bitstream-freeze-fase, terwijl hij ook aan de codec-werkgroep van standaardisatieorganisatie IETF is voorgelegd als inputstandaard.
Ghost is meer voor algemeen gebruik, waarbij de nadruk ligt op audiokwaliteit. De ontwikkeling werd in 2007 stopgezet omdat Xiph.org zich meer op de verbetering van de video-encoders Thusnelda en Ptalarbvorm wilde richten. Nu is die ontwikkeling weer opgepakt en de organisatie somt de voordelen van Ghost boven Vorbis op, al geeft Xiph.org toe dat de codec zich nog in een pril stadium bevindt.
Zo moet Ghost een einde maken aan pre-echo, moet lossles encoding mogelijk zijn en moet de codec het systeem minder belasten. Daarbij zou Ghost alle voordelen van Vorbis, zoals het open karakter, moeten behouden. Xiph.org noemt het tegengaan van pre-echo en het compact maken en precies weergeven van de lage frequenties van content als grootste struikelblokken.