Toshiba demonstreert AirSwing-interface op basis van bewegingen

Toshiba heeft een concept-interface gedemonstreerd die op basis van beweging werkt. Gebruikers moeten plaatsnemen voor een webcam die handbewegingen registreert en omzet naar handelingen binnen de interface.

Het systeem werkt via een alledaagse webcam die de gebruiker filmt terwijl deze voor een scherm staat. Op dat scherm wordt het beeld van de webcam halftransparant over de interface weergegeven, zodat de gebruiker zichzelf kan zien terwijl hij de interface bedient. De persoon die voor het scherm staat, kan dan via handgebaren de elementen op het beeld beïnvloeden. Bij de interface die Toshiba aan DigInfo demonstreerde, kon via de gebaren door een fotogallerij worden genavigeerd.

Volgens Toshiba vereist de AirSwing-interface nauwelijks processorkracht. Een 400MHz ARM11-cpu zou bij het draaien van de interface maar voor 3 procent worden belast. Het bedrijf heeft nog niets bekendgemaakt over commerciële beschikbaarheid en zou de techniek eerst in winkelcentra willen inzetten.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Door Wout Funnekotter

Hoofdredacteur

28-05-2010 • 14:13

19

Reacties (19)

19
19
17
2
0
1
Wijzig sortering
OMG.. hoe gaaf is dit?! Het is gewoon Minority Report. En nog vrij bruikbaar en simpel ook. Natal, maar dan goedkoper, lijkt mij? Tenminste, gezien de gebruikte techniek (vooral meer softwarematig, het is puur een interface. Of zou het nog een speciale webcam moeten krijgen?) En meer algemeen toepasbaar! Nu nog die transparante beeldschermen erbij van het nieuwsbericht van vanochtend (Samsung) en the future is now! :)

@ hieronder: Vergeet niet dat dit puur softwarematig is, deze interface. En Natal beschikt over een 3D-camera. Dit staat nog in de kinderschoenen, maar is algemeen toepasbaar op élke PC (met webcam en in elk geval een 400mhz CPU). Natal, da's toch al gauw weer 100 tot 150 euro.. en je moet er een xdoos voor hebben. Al met al zal dit motion controlling toch veel sneller naar een hoger plan kunnen tillen, omdat het bereikbaar is voor de massa!

@Mod: Off-topic?

[Reactie gewijzigd door Frituurman op 8 augustus 2024 06:30]

OMG.. hoe gaaf is dit?! Het is gewoon Minority Report.
Waarvan nooit in praktijk is aangetoond dat het handig is.

In films kunnen dingen worden getoond die in werkelijkheid onmogelijk zijn, zo kunnen ze ook dingen handig doen lijken die in werkelijkheid helemaal niet handig zijn.
Hoe lang hou je het vol om met je armen door de lucht zwaaiend een computer te bedienen?
Sjonge jonge. Wie zegt dat je echt moet zwieren en zwaaien met de arm, als de techniek wat geperfectioneerd is? Ik kan me voorstellen dat inzoomen, etc. met kleine pinches gaat voor duim en wijsvinger (in de toekomst). DIt is vrij elementair wat ze nu tonen, maar dat is niet perse het eindniveau van deze techniek. Daarnaast lijkt het mij een logische stap. Bij ons op 't werk zijn er erg veel staanplaatsen waar je met je laptop tja.. moet staan. In Minority Report worden voornamelijk staanplaats gebruikt. Daarnaast is de techniek in die film met handschoenen aan nog wat verfijnder.

Overigens.. 15 jaar geleden was de meerwaarde van een touchscreen ook nog nihil. Nu willen we op onze iPhones en Windows Mobile-telefoons niet anders meer. Tenminste, ik niet.

Al met al omarm ik liever een nieuwe techniek en wil ik het een eerlijke kans geven, voor het meteen neer te schieten... :)
klopt, maar daar gaan we dus achterkomen ;)
om iets bij voorbaat uit te sluiten omdat ze in films voorkomen lijkt me ook weer niet nodig :P
En tsjah, sommige computers zijn juist voor kortstandige interacties... Denk aan een pinautomaat, hoef je ook geen kwartier mee bezig te zijn (alhoewel sommige bejaarden dat wel doen :P ), of voor openbaar vervoer, of voor informatie te krijgen over bepaalde medicijnen in de apotheek, of het browsen van films/muziek in de videotheek, of [vul zelf maar in]...
Computers, en de bediening ervan, komen steeds vaker overal voor, ook voor korte en simpele interacties waarvoor een dergelijke techniek net zo gemakkelijk (of ongemakkelijk) kan zijn als een smerige en vette keyboard/keypad :D
Allicht beter voor je dan RSI kweken achter toetsenbord en muis.
Maar wel eerst een warming up..en vergeet de cooling down niet ;)
Anoniem: 166774 @BadRespawn28 mei 2010 15:36
Waarvan nooit in praktijk is aangetoond dat het handig is.
Kom op zeg... gebruik je fantasie eens. Natuurlijk kan dat wel handig zijn, het is een kwestie van wennen en dan weet je niet beter.
Mooi ding,

Het lijkt wel een beetje op de Wii.

400mhz CPU met 65NM core en 0,6mW per MHZ en 64kilobyte cache geheugen.
240 milie Watt, heel zuinig dus!

[Reactie gewijzigd door Xanquezer op 8 augustus 2024 06:30]

Doet mij eerder denken aan Project Natal van Microsoft, deze bewegingen zaten ook al in de promofilmpjes van Microsoft.

Maar het lijkt mij totaal niet te werken als ik het filmpje zie. De bewegingen lijken de helft van de tijd niet juist geregistreerd te worden. als dit in de toekomst de standaard wordt zal er alleszins nog veel werk aan zijn.

Eigenlijk ben ik niet echt fan van zo'n dingen, je ziet het nu al soms bij Flash websites met motion tracking, maar de ruimte moet vaak al goed verlicht zijn, jouw beweging mag de enige in beeld zijn, er moet voldoende contrast zijn tussen je hand en de muur en knoppen zelf zijn eigenlijk helemaal niet werkbaar omdat je moet gokken waar je vingers terecht gaan komen in het beeld.

[Reactie gewijzigd door Zero Grav op 8 augustus 2024 06:30]

het lijkt eerder op de eyetoy versie 2. Dan lijkt mij eigenlijk dat de camera en software van project natal beter kan reageren als deze
Als ik praat heb ik nogal de neiging om veel met mijn handen rond te zwaaien(is een tik). Lijkt me dat dat systeem van alles en nog wat gaat doen zodra een collega mij een vraag stelt??
Sony eyetoy/ project natal goes pc? Dit is niet echt nieuw het word wel weinig gebruikt nog, opzich zou ik graag wat meer headtracking zien voor de pc, in principe kan iedereen met een webcam het gebruiken. Lijkt me vooral tof in shooters, ik weet dat het al gebruikt wordt in sommige flight games.

Dit soort interface is dan wel weer handig voor presentaties/demonstraties
erg gaaf idee dit ik kan niet anders zeggen en ook nog eens niet veel eisend dus kan later ook terug worden gevonden in mobile telefoons etc...

maar zoals beany al zegt zie je het voor je loop je in een winkelcentrum en staan daar informatie zuilen en allemaal zwiep zwapende mensen voor de zuilen hahahah lijkt me gewoon al leuk om dat te gaan kijken als het zo oud vrouwtje ofzo niet lukt :) (evil i know hahaha)
Duidelijk veel handiger dan een touch screen zie ik 8)7

Het idee is leuk maar ik zie het nooit handig worden. Zie ook hoe vaak hij dingen moet corrigeren.
Mocht je dit op je eigen pc willen, kijk eens naar touchless van MS (overigens wel open source).

Edit: link is http://touchless.codeplex.com/

[Reactie gewijzigd door hottestbrain op 8 augustus 2024 06:30]

Het lijkt nog niet optimaal te werken. Volgens mij zwaait en zwiept hij veel en dan gebeurt niet altijd wat hij wil.

Het mooie hiervan is dat het op elke PC/Laptop mogelijk is, gezien het weinig nodig heeft anders dan een webcam en enkele megahertz processor kracht. Hierdoor heeft het erg veel potentie, hetzij infoborden, presentatie, etc.

Moet enkel niet zo zijn dat het reageert op iemand die langsloopt (wat lijkt te gebeuren in de video). Want in een drukke winkel(centrum) en je vraagt info op en iemand loopt langs de reset knop lijkt mij niet zo handig (wel leuk, stiekem naar de resetknop zwaaien als je iemand hebt zien martelen om de info op te vragen). O-)

De vergelijking met EyeToy vind ik correct, hier moet je ook zwaaien om iets te doen (raam schoonmaken, beestjes wegslaan etc.).

De vergelijking met Project Nathal vind ik niet correct, Nathal is meer dan zwaaien. Het is stem herkenning, gezichtsherkenning, plaatjes herkenning en lichaam herkenning in 3d. Nathal herkent dus je hele lichaam, je bewegingen in 3D (naar voor/achter/links/rechts) en verschillende bewegingen (bijvoorbeeld zwaaien voor functie x en je middelvinger opsteken voor instant shutdown :P)

Ben benieuwd wat hiervan komt, lijkt mij leuk om op mijn laptop te zetten! :D
Ik denk PlayStation EyeToy...?

Edit: Niet echt vernieuwend lijkt mij, enkel dus de techniek (software) die Sony al gebruikte iets verfijnd! Filmpje: http://www.youtube.com/watch?v=6D_EniA3YZc

[Reactie gewijzigd door Timo002 op 8 augustus 2024 06:30]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.