Pixel Qi biedt vervangingskit voor netbook-schermen aan

Pixel Qi gaat do-it-yourself-kits aanbieden waarmee netbook-bezitters hun scherm kunnen vervangen voor een e-paper-achtig model dat minder stroom verbruikt. De 10,1"-schermen van Pixel Qi zouden tot de helft minder stroom verbruiken.

Pixel Qi baarde eerder opzien met een energiezuinige hdtv en op de afgelopen CES liet de fabrikant meerdere lcd-modellen voor laptops en monitoren zien die weinig stroom verbruikten. Deze hebben echter nog niet de weg naar de markt gevonden. Op het blog van het bedrijf heeft Mary Lou Jepsen, oprichter van Pixel Qi, nu bekendgemaakt dat aan het einde van het tweede kwartaal diy-kits voor netbookschermen met een diagonaal van 10,1 inch beschikbaar komen.

Jepsen stelt netbook-bezitters met koudwatervrees gerust met de claim dat vervanging van een netbook-scherm 'slechts iets moeilijker is dan het vervangen van een gloeilamp' en vijf minuten duurt. "Het gaat om ongeveer 6 schroeven, het verwijderen van de bezel, het loskoppelen van de connectie van het oude scherm en het verbinden van deze".

Details over het pakket en de schermen geeft het bedrijf niet. Volgens Pixel Qi zijn de displays een soort kruising tussen elektronische papier en traditionele lcd-schermen en verbruiken ze een kwart tot de helft minder elektriciteit dan traditionele lcd-schermen. De schermen werken in kleurenmodus met geactiveerde achtergrondverlichting, terwijl in de energiezuinige e-paper-modus de backlight uitgeschakeld wordt.

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

08-03-2010 • 10:37

48

Reacties (48)

48
48
44
4
0
2
Wijzig sortering
Maar, in de wereld van onbegrensde incompatibility lijkt het me dat de beeldscherm-stekker voor een HP scherm niet hetzelfde is als die van Acer, Apple of Samsung. Hoe gaan ze dat probleem ondervangen?

En daarnaast; 6 schroeven? Ik heb een HP uit elkaar geschroefd om bij het scherm te kunnen komen, en daar waren toch meer dan 6 losse schroeven voor nodig hoor. Eerder 26.

[Reactie gewijzigd door Pixeltje op 15 augustus 2024 01:38]

Vrijwel alle LCD schermen hebben een standaard LVDS bus en stekker naar de controller, als het pixel QI scherm zelf een ingebouwde IC heeft die de verschillen in timing en layout van het kleursignaal om te vormen dan zal je volgens mij het grootste gedeelte van de laptopschermen wel gecovered hebben. Maar er zullen ongetwijfeld ook wel een paar laptops zijn met een afwijkende aansluiting.

Overigens gebruiken de HP's, Apples en Samsungs gewoon allemaal hetzelfde soort panels, er zit voor fabrikanten helemaal geen voordeel aan om eigen connectors en controllers te gaan introduceren.
Goed punt. Ik ga ervan uit dat er eigen stekker pakket wordt meegeleverd ?
Hoe ze het anders willen oplossen geen idee.
Ik heb laats nog een schermpje vervangen van een Acer netbookje die ik beide voor heel erg weinig gekocht had. (netboook 75,- en schermpje nog geen 45,-). Even de deksel uit elkaar en 6 schroeven. Alles bij elkaar nog geen 5 minuten werk.

Een vriendin van mij is nu de gelukkige nieuwe eigenaar er van.

[Reactie gewijzigd door Cybergamer op 15 augustus 2024 01:38]

Zou je verbazen, kijk meer eens voor een vervangend scherm. Grote kans dat een 8,9inch gewoon een philipsje is, die in holland 4-5 keer zo duur is als in de US.
Anoniem: 112442 8 maart 2010 11:10
De schermen werken in kleurenmodus met geactiveerde achtergrondverlichting, terwijl in de energiezuinige e-paper-modus de backlight uitgeschakeld wordt.
Klonk bekend in de oren even voor de zekerheid opgezocht.

Het is een scherm afgeleid van het OLPC scherm dat Pixel QI ook levert.
Zie deze link.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 112442 op 15 augustus 2024 01:38]

Zie hier het verschil tussen epaper, Pixel Qi en een gewone laptop:
http://www.youtube.com/watch?v=oawX3wenxNc
ja leuk tot ze het vervangen dan last van ghosting krijgen.
want zo e-paper scherm heeft echt een bagger refesh rate
dus youtube of zo zit er niet meer in
Het is geen epaper, het is een scherm waar achter het backlight nog een reflecterende laag zit (ongeveer). Het gedraagt zich dus in 'donkere' ruimtes net zo als ieder ander laptopscherm. Zo gauw als het licht in een ruimte feller wordt (daglicht) wordt het backlight uitgezet zodat je de reflectie van het invallende licht zit en het er uitziet als epaper. De verzadiging gaat daar wel door achteruit, maar een normaal laptopscherm zie je helemaal niet meer in de zon.
Anoniem: 55563 @Thomix8 maart 2010 11:22
Is dat niet gewoon een soort transflective display? Die zit in mijn Nokia 3720 classic ook. Werkt overigens perfect want in felle zon kun je prima alles lezen. De kleuren vallen weliswaar totaal weg maar in feite zou je in goed daglicht de backlight volledig uit kunnen schakelen.
Lees eens ff goed in plaats van zo snel mogelijk willen reageren.

Deze schermen hebben twee modussen. Een normale lcdmodus zoals alle lcdschermen en daarop kun je prima youtube kijken (voor zover dat kan op een netbook) en een e-inkt modus zonder backlight (ideaal voor het lezen van boeken).
denk dat er maar weinig mensen zijn die zo'n scherm zullen kopen om youtube te kijken,
ga je je scherm zuiniger maken om meer kracht aan Media te besteden???

dit is meer voor enkele office-taken.
dat is nog eens een verbetering. maar waarom word dit niet gewoon aan nieuwe netbookjes geleverd. Dan kan je toch veel meer verdienen als PIxel xi ?
Waarschijnlijk is het heel moeilijk om de deals rond te krijgen. :)
daar zijn ze mee bezig, maar er was veel vraag uit de DIY wereld, dus hebben ze besloten om (snel) een kit uit te brengen.
Volgens mij een fout van Tweakers, Mary Lou heeft in meerdere interviews (die op Youtube staan) aangegeven dat ze 'samples nu verschepen' en massaproductie ~ Q2 2010 plaatsvindt, dat alles voor bestaande ODM's.
Anoniem: 336178 8 maart 2010 10:43
Dit zou even simpel weg betekenen dat je netbook met een batterij
duur van 10 uurtjes tot plat gezegd 15 uur mee gaat
Niet helemaal, de besparing wordt enkel gemaakt op het verbruik an je LCD, niet de rest van je hardware ;)

Edit: iemand een bron van de verbuiks verdeling van netbooks? Ik betwijfel namelijk of het scherm de grootste verbruiker is, a la wat DLGandalf hieronder zegt.

daarnaast maakt dat de stelling hierboven nog niet valide.

[Reactie gewijzigd door wasted247 op 15 augustus 2024 01:38]

true, maar het scherm en vooral de backlight vreten ruwweg de helft van het hele systeem - de rest van de stroomwinst kun je halen uit energie beparingen op je graka omdat je waarsch met epaper een lagere resolutie krijgt zul je de gpu best omlaag kunnen clocken.
Je houdt met dit scherm altijd dezelfde resolutie, lees bijvoorbeeld het artikel: "De schermen werken in kleurenmodus met geactiveerde achtergrondverlichting, terwijl in de energiezuinige e-paper-modus de backlight uitgeschakeld wordt."
Maar het scherm is de grootste verbruiker van een laptop.
is een scherm het enige wat energie verbruikt dan in een netbook? nee. Als ik me scherm compleet uit zet op mijn 11,6 acer timeline gaat hij misschien een uurtje langer mee, waar hij normaal 6-8 uur mee gaat.
Ik zou dit nou niet snel doen om wat energie te besparen.

Ik zie dit vooral als alternatief voor het geval het scherm defect is geraakt buiten de garantie (als zoiets al in de garantie valt). Waarschijnlijk is een scherm als deze bestellen goedkoper als een scherm bij de systeem bouwer zelf.
Het grote voordeel is dat je dit scherm ook in vol zonlicht kan gebruiken, in tegenstelling tot normale LCD's.
Ga daar maar niet vanuit. Dan kan je beter een Chinese replacement van Ebay aftrekken.

Dit lijkt momenteel nog een niche product te zijn, dus het zou me niks verbazen als het scherm in het begin minstens zoveel kost als een volledige netbook.

Het is een interessant product waarmee je én energiezuiniger kan werken én bijvoorbeeld buiten in zonlicht.
Anoniem: 80487 8 maart 2010 10:41
Hoe doen ze dat dan met garantie? Als je je klanten een beetje gaat laten zitten schroeven enzo kan je moeilijk moeilijk doen als ze het dan toch presteren te verkloten of dingen los gaan zitten schroeven die eigenlijk niet los hoeven.

Voor de Tweaker opzicht een prima oplossing maar ik denk dat ze het kunnen van jan modaal hiermee wel iets te hoog inschatten.
Als er geen zegels verbroken worden kun je altijd het originele scherm terug zetten.
Het is niet helemaal correct.. Mja..
Anoniem: 80487 @OMEGA_ReD8 maart 2010 10:46
Je geeft er wel een beetje het signaal mee dat he oké is om je apparatuur los te schroeven, waar ik het aan één kan wel mee eens ben maar aan de andere kant ook helemaal niet. De meeste mensen doen er goed aan gewoon niet met de hardware in zelfs hun pc te gaan rommelen, laat staan de hardware in een netbook.
Het is ook prima om je eigen bezittingen te bewerken, laten we dat vooral niet vergeten.

Als je er geen vertrouwen in hebt dat je de juiste skills bezit, dan koop je dit product niet of laat je het iemand doen die je ofwel wel vertrouwt ofwel die garandeert dat het goed gaat.

Makkelijk toch?
Anoniem: 80487 @Jeroen8 maart 2010 16:44
Ik bekijk het ook niet vanuit het oogpunt van de particulier, maar eerder de fabrikant.
Allemaal "DOA"s" door user error.
In deze uitgaan van de blauwe ogen van de betreffende klant lijkt me niet handig voor het bedrijf zelf. Dan kan je het fenomeen garantievoorwaarden net zo goed afschaffen en altijd garant staan voor de werking van het product ongeacht wat er mee gebeurd.
kan is dat je binnen no-time hobyisten tegenkomt op marktplaats en dergelijke sites die het setje proberen te verkopen incl inbouwen,

sterker nog, het lijkt me een ideaal handeltje om netbookjes op te kopen waar al barsten in de schermpjes zitten, en andere defecten (zoals vlekkken of dode en luie pixels tegen asociaal lage prijzen natuurlijk en ze vervolgens ombouwen om ze voor de nieuwprijs weer te verkopen.

geen hond die er naar kraait zou je denken.
geen hond die er naar kraait zou je denken.
Nieuw gezegde? :+
"blaffende hanen bijten niet"
De 10,1"-schermen van Pixel Qi zouden tot de helft minder stroom verbruiken.
Het is een goed alternatief maar is het sowieso niet so. Hoe kleiner het scherm hoe minder stroom ?

10.1 is wel heel erg klein hoor.

Tevens vind ik het een zeer goede oplossing van het stroom verbruik van sommige schermen maar vind het niet vreemd dat ze niet goed op de markt komen als ze er geen details over los laten.

Tevens de garantie van de laptop is dan weg ?

[Reactie gewijzigd door MrRoco op 15 augustus 2024 01:38]

10,1" is standaard netbook diagonaal, zoals het artikel ook aangeeft is dit ter vervanging van de netbook schermen!

Die helft winst is dan ook voor een scherm van dezelfde afmeting.


Maar voor de prijs dat je er extra voor betaald ben je waarschijnlijk beter af met een netbook van een prijsklasse hoger waar ook meteen een batterij duur van 10+uur in zit.

Vraag me af of het ook de voordelen van E-paper zou hebben als het op leesbaarheid aan komt.

[Reactie gewijzigd door Lauwes op 15 augustus 2024 01:38]

Daar ben ik ook wel benieuwd naar.
Ik denk dat de leesbaarheid wel achter uit gaat.
Maar hier ga ik niet over beoordelen zolang er geen reviews of details zijn.

Ik heb geen idee welke kosten aan het pakket zitten verbonden.
Ik denk idd dat je dan beter een book van hogere klasse kan kopen.

maar ik denk ook dat het een kleine investering is. Het scherm kan altijd weer worden herbruikt en hierdoor dus een vrij lange levenduur heeft, wat op den duur dus wel heel stuk zuiniger wordt dan een normaal beeldscherm
eerlijk gezegt vind ik dat een rare opmerking.

juist op de duurdere netbookjes, worden deze schermen steeds interessanter,
als je al een netbook hebt met een zunige cpu en een goede chipset, en kunt er ook nog eens een e-paper scherm inbouwen, wordt het een ding dat wel HEEL lang meegaat,

maar ook in de goedkopere netbookjes zijn leuke dingen te behalen.

neem nu de smartbook, met zuinige ARM cpu, plaats er een veel zwaardere alternative accu in en zo'n e-paper ding, en wat heb je ???? een note-book (extreme), zakagenda / kalender / mail client die een uurtje of 18 mee kan. (de meeste smartbooks verbruiken meer energie voor het scherm dan voor de rest).
Inderdaad, zeker interessant. E-paper leest ook heel gemakkelijk weg.
Wat ik mij alleen afvraag e-paper heeft een langzame refresh. Dit kost
ook de meeste energie. Ik vraag mij af hoe ze dat hebben opgelost.
"What's new about our screens: fast video rate update (refresh), and fully saturated color at low pricing because we use standard manufacturing materials, processes and factories."

Hoe ze het hebben opgelost weet ik niet maar het is kennelijk niet een probleem.
Anoniem: 328788 8 maart 2010 11:35
en wat met de andere diameters? komt er een 9 inch ook voor mijn asus eee 901
sterker nog, kan ik mijn 9 inch vervangen door deze 10.1 inch?
Als het in de behuizing past is er geen reden waarom het niet zo kunnen lijkt mij.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.