Flexbeta heeft zeven verschillende compressieprogramma's vergeleken en een review online gezet. Alhoewel veel computergebruikers vaak bestanden comprimeren om te kunnen verzenden of online te plaatsen, worden niet zo vaak reviews geschreven over datacompressors. Waarschijnlijk vindt dit haar oorzaak in het feit dat de meeste mensen, als ze eenmaal hebben gekozen voor één programma, niet snel meer overstappen. Interessant dus om te zien of er spectaculaire resultaten zijn die het overstappen waard zijn.
Zeven verschillende compressieprogramma's, waarvan twee gratis, krijgen negen verschillende bestandsformaten, waaronder WAV, MP3, AVI en PDF voorgeschoteld, om in te pakken. De tijd die ze nodig hebben wordt gemeten en de grootte van het uiteindelijke bestand wordt bepaald. Al snel blijkt dat er een verband bestaat tussen benodigde tijd en compressie; over het algemeen betekent meer tijd ook meer compressie. Om dit in één maatstaf uit te drukken wordt ook de compressie tot tijd-verhouding uitgerekend. Alle programma's, 7Zip, PowerArchiver, StuffIt, WinAce, WinRar, WinZip en Uharc worden op hun meest krachtige instelling getest; van Uharc wordt ook een lichtere compressie getest.
De snelste van de test blijkt PowerArchiver, die ook in de compressie tot tijd-verhouding het niet slecht doet. De krachtigste inpakker blijkt Uharc in de ALZ-stand, maar de tijd die inpakken dan kost maakt deze nauwelijks het overwegen waard. De winnaar van de test is Uharc in de LZP-stand. Alhoewel de gebruikersinterface niet de gemakkelijkste is, is de compressie nauwelijks slechter dan die in de ALZ-stand, maar vele malen sneller. Hier bovenop is Uharc gratis te verkrijgen. Het minder verspreid zijn dan bijvoorbeeld Zip is geen probleem, aangezien ook zelf-uitpakkende bestanden gemaakt kunnen worden.