Een op de veertien vrouwen vindt partner via internet

Bij HCCNet lezen we dat tegenwoordig zeven procent van de vrouwen een partner op internet heeft leren kennen. Vooral degenen die hun partner pas na hun dertigste hebben ontmoet, wenden zich vaker tot internet. Websites die als ontmoetingsplaats dienen trekken dan ook grote bezoekersaantallen; Relatieplanet heeft bijvoorbeeld meer dan 350.000 leden. Toch heeft internet niet alleen maar een goede invloed op relaties; steeds meer mensen gaan uit elkaar vanwege het chatgedrag van een van beiden, zo bleek uit eerder onderzoek.

Rood hartPersonen die via het internet met een ander hebben geflirt zien dat zelf praktisch nooit als incorrect gedrag, maar de partner voelt zich hier toch vaak gekwetst en verraden door. Hierbij doet het er niet eens toe of de internetrelatie ooit in het echt gezien is of niet. Verwacht wordt dat internet in de toekomst de grootste vorm van ontrouw zal worden, waarbij zelfs nog vermeld wordt dat dit wellicht nu al zo is.

Door Mark Timmer

02-01-2004 • 12:39

52

Submitter: Heineken

Bron: HCCnet

Reacties (52)

52
51
32
6
1
0
Wijzig sortering
Ik heb zelf mijn huidige vriendin alweer 6 jaar leren kennen via Yahoo messenger. Daaruit is een hele goede relatie gekomen die nu alweer bijna 5 jaar duurt. Onze relatie is begonnen als een gewone chatsessie. We waren beiden een beetje verveeld en gewoon op zoek naar kletskameraadjes - niet op zoek naar sex dus of naar een relatie. Een jaar later is op de een of andere manier dan toch de vonk overgeslagen en hebben we met succes een live-date gehad.

Veel mensen zitten echter een beetje 'wanhopig' te zoeken via Internet. Dit zorgt er voor dat ze gemakkelijke slachtoffers worden voor de dating-mafia. Ik geloof nooit dat er 350.000 echte leden zitten bij relatieplanet.nl. Die cijfers worden vaak vervalst en/of gemanipuleerd. Een datingsite leeft namelijk bij de gratie van het aantal leden.Hoe meer leden, hoe meer de bezoeker de indruk heeft dat er toch iemand tussen moet zitten naar zijn gading.

Mijn ervaring met dating-sites (niet als bezoeker maar wel als ex-uitbater van een gratis dating-site) is dat betalende dating-sites altijd uitdraaien op oplichterij en dat gratis dating-sites altijd uitdraaien op bedrog. 90% van de vrouwen op een gratis dating-site zijn namelijk mannen of zijn vrouwen die via de gratis dating-site slachtoffers zoeken voor betaalde dating-sites. De betaalde dating-sites schroeven kunstmatig het aantal leden op, schromen hierbij niet om valse advertenties te plaatsen (met "geleende" foto's en valse teksten).

Het is zeker een populaire business. Ik ben er indertijd mee gestopt omdat ik a) een goed bod had gekregen voor de website en b) het toch schier onmogelijk was om een goede website op te zetten vanwege het grote aantal valse advertenties. Tijdens mijn periode als uitbater had ik 2000+ leden die allen actief waren en waaruit drie relaties zijn gekomen (op 1 jaar tijd). Het is dus zeker niet DE oplossing en de kans om iemand te vinden is nog steeds kleiner dan bij de plaatselijke sportclub of het cafe om de hoek.

Edit: ik heb indertijd nog samen met Tros Radar aan een reportage meegewerkt waarin we een koppel hebben ontmaskerd wat verantwoordelijk was voor zowat ALLE valse dating-sites die enkel op geld uit waren. Helaas is er toen geen 'gedupeerde' opgestaan om een rechtszaak te beginnen. Blijkbaar wou niemand zich toen uitgeven als gedupeerd internet-dater. Het gevolg is dat deze mensen nog steeds actief zijn.
Anoniem: 1788 @intGod2 januari 2004 14:33
Ik denk dat inet voor 30+ ers een goede manier is, maar dat onder de 25 over het algemeen de kroeg beter is. Het hangt af van hoe goed je bent in het inschatten van het karakter van een persoon uit de paar zinnen die in zijn of haar profiel staan, van hoe goed je jezelf kent, en hoe goed je de persoonskenmerken weet van iemand die bij je past. Daar moet je simpelweg ervaring voor hebben.

Maargoed, ik ben op zoek naar een persoon die echt uitblinkt in interpersoonlijke vaardigheden, ambitieus is en creatief. Ik destileer die punten wel uit het profiel en anders uit het eerste berichtje wel, en filter dus ook 'nep-contact' wel. Ben overigens nog geen 30, maar die-hard uitgaansfiguur en leg daar ook heel makkelijk contact.

Lijkt mij dat als je in het gewone uitgaansleven moeite hebt met goede contacten leggen, je dat op internet alleen maar meer hebt. Ik vind via internet althans veel moeilijker. Reden dat ik het nu wel doe is omdat ik je ook meer zoekmogelijkheden hebt, en mensen kunt ontmoeten ver buiten je regio. Ik heb de planning nl om de streek waar ik nu woon, en inmiddels echt honderden mensen ken, te verlaten voor een nieuwe carriere.
Oh, waren dat die gasten van easydate.tv enzo? Ben ook in een van hun "reacties" getuind, dat kwam me op bergen spam te staan, en ik heb toen drie stuks van hun freeler-accounts nog afgesloten weten te krijgen. Heeft me gelukkig geen geld gekost, wel tijd...
ja in mijn omgeving ken ik er een aantal van af de chat en msn toch een partner aan over gehouden hebben.

je praat makkelijker op internet, geen openingszinnen maar meer praten

ontmoetingen van chatsrooms(web/irc/etcera) en dergelijke zijn ook leuk om te doen opend echt je ogen je verwacht gezichten of mensen en toch zijn ze weer net weer wat anders dan op de chat of juist niet. misschien waarmee je op de chat goed kan praten, kan je in het echt niet en visa versa

* 786562 vso
dat relaties ook stuk kunnen gaan tja, dan zit er toch iets niet goed in de relatie en praten is altijd het moeilijkste in een relatie
Anoniem: 83474 2 januari 2004 15:13
Ik denk dat vrouwen boven de 30 extra moeilijk hebben om ergens uit te gaan en potentiële partner te vinden. Moet je voorstellen dat hun vriendinnen, )(lees: vrouwelijkgeslacht), eerder trouwen of een vaste partner hebben of al kinderen hebben. Dan heb je uiteindelijk geen vrienden meer over die regelmatig met je mee uit willen gaan. Zeker naar plekken om te gaan versieren of versierd te worden; zullen de partner van je vriend(in?) 't dat leuk vinden?

Ik denk daarom dat dit soort vrouwen, het makkelijker vinden om via internet naar ene partner te zoeken. Ook kunnen zij hun potentiële man zo lang als ze willen aan een lijntje houden. Hierdoor worden de echte Players (rokkenjagers) eruit zoveel mogelijk uitgefilterd.

Ik passeer over drie jaar ook de 30 en heb op dit moment geen vaste partner. Ik ga nog wel erg veel uit, niet persé om op jacht te gaan. Maar omdat ik 't leuk vind. Tot nu toe nooit op intenet getracht een partner te vinden, dit door verschillende redenen.

Ik hoop daarom dat vrouwen van mijn leeftijd toch meer uit gaan zodat ik ook een kans krijg mezelf te bewijzen.

Misschien, als ik de 30 passeer, en wanhopig ben, misschien, misschien ga ik jagen via internet. }>
Wat ik niet begrijp: Chatten met mensen van de andere sexe wordt dus kennelijk gezien als een soort overspel. En die kerels die zich suf downen aan de pr0n? Is dat anders??

edit:

Ik zal het wat nader toelichten: het chatten doe je ook met iemand anders die je niet ziet. De ontrouw zou je kunnen toeschrijven aan het begeren van iemand anders. Dat is met pr0n niet anders. Het is het begeren van iemand anders.

Begrijp me niet verkeerd: ik zie beide vormen niet als ontrouw.
Niet ontrouw? Vaker met iemand via MSN lullen dan met je eigen vrouw/vriendin/man/vriend vind ik zeker wel ontrouw! Je tijd niet meer in je eigen relatie willen steken is toch ontrouw... Cyberseksen omdat je elkaar op dat moment niet ontmoet is misschien wel net zo erg als het echt doen. En elkaar ontmoeten na vaak met elkaar gechat te hebben zie ik gewoon als een date en een date met een ander noem ik ook best wel ontrouw. Dat is zoals iemand die ik ken het noemt, de oude schoenen pas weggooien als je nieuwe hebt. Deze persoon is dus ook zo bezig en z'n kinderen en ik hebben het al heel lang door, maar z'n vrouw waar hij 25 jaar mee getrouwd is niet. Waarschijnlijk gaan z'n kinderen dit binnenkort vertellen aan de moeder en dan zal het allemaal wel stuk lopen... Zoiets heb ik al eerder meegemaakt met een oom van me. En een tante heeft ook iedere keer een nieuwe vriend via MSN chatten, maar die gaan na een tijdje weer uit elkaar omdat 1 van de 2 dan weer BLIJFT chatten met iedereen en daten met anderen wat dan ook weer gezien wordt als ontrouw en het dus weer uit gaat...
Ja dat is wat anders.

Ik zie de overeenkomst niet zo.

En mijn broer heeft zijn huidige vrouw ontmoet via internet.
Anoniem: 85215 2 januari 2004 12:42
Ook leuk als je er als vrouw achter komt dat je man al een paar maanden met een andere man chat, terwijl hij zelf denkt dat het een vet lekker blond meisje is van 23 jaar.
nog leuker als je als vrouw erachter komt dat je 45 jarige man steeds meer chat/cybersext met meisjes van 15 jaar... (wat dus regelmatig gebeurd in die chatboxen :|).

Internet is goed voor veel dingen, je kan er inderdaad vrienden/vriendinnen 'ontmoeten', die je anders nooit ontmoet zou hebben. Maar helaas maakt het ook veel stuk dankzij de anonimiteit... (mensen denken dus dat het minder invloed heeft om op internet vreem te gaan, aangezien dit toch niet 'de werkelijkheid' is...)

edit: reactie op Marlibia
----------------------------------
Bij het (intiem) chatten met andere personen, is er ook daadwerkelijk interactie; bij het downloaden en bekijken van porn daarentegen zijn er alleen maar beeldjes die.. tsja.. voor iedereen hetzelfde zijn. Je kan niet praten met de personen erin, je kan niks vragen, niks vertellen.. etc.. Daarom vind ik die vergelijk ook krom.
Je moet er mee om kunnen gaan. Het is anders dan een TV waar je je kind zo achter kunt zitten en dat het wel goed komt. Nee, internet is meer vergelijkbaar met een echte wereld, alleen harder en meer gericht op het individu. Voor de echte wereld krijg je een opvoeding, maar op internet wordt er weinig voorlichting gegeven.
Ja, dan trappen kinderen er wel in om met oude mannen een data oid af te gaan spreken.
cybersext met meisjes van 15 jaar... (wat dus regelmatig gebeurd in die chatboxen :|).
Denk dat dat overdreven is. In Belgie is onlangs een man veroordeeld tot (ik dacht 7 jaar) wegens een chat sessie met een 12 jarig meisje.Cybersexen met minderjarigen kan dus strafbaar zijn, en wordt volgens mij behoorlijk op toegezien.

chatboxen zijn imho een goed media voor contact, het is niet zo dat het overspoeld wordt door bedrog, sex, etc
wat een chatsletten :+

maar even serieus
het is jammer dat er altijd weer mensen moeten zijn die het weer moeten verzieken voor de rest ;(
Het grootse gezeik met de meeste van die dating-sites vind ik dat ze bijna allemaal op de een of andere manier niet goed werken met andere browsers dan IE (en dat geldt ook voor Relatieplanet. Probeer maar eens Uitgebreid zoeken) Hoe ze het voor elkaar krijgen weet ik niet, de meeste "gewone" sites zijn inmiddels geen probleem meer! ;(
Nog irritanter is dat een site als Relatieplanet gratis lijkt, maar dat zodra je denkt je een babe aan de haak te hebben geslagen en je wilt reageren op een ontvangen bericht je ineens moet betalen :X
Nouja, irritant. Die sites bestaan natuurlijk ook niet van liefdadigheid alleen...
Anoniem: 47550 2 januari 2004 12:56
Tja Internet dating is booming business dat is algemeen bekend alleen ik denk dat het aantal dat zijn/haar partner via het internet vind sterk omhoog moet kunnen want op dit moment is daten via het internet net een prijsschieten want iedereen doet zich positiever voor dan ie echt is en tja alleen door veel te daten kom je er achter en nou is het net de vraag of mensen daar wel zin in hebben.
Anoniem: 94185 2 januari 2004 13:17
Is wel een groot aantal, maar ik moet toegeven dat ik mijn eerste vriendinnetje beter heb leren kennen via msn. De mensen gebruiken internet kennelijk ook als medium en dit geeft misschien een verkeerd beeld, want wie van ons heeft nog niet met zijn/haar vriend(in) gechat ed... ?
Ik snap wel dat partners soms moeite hebben als de andere partner met intiem (chatten)met anderen, aan de andere kant sommige mensen zijn na een x aantal maanden/jaren wel uitgepraat of kunnen hun ei niet (meer) kwijt, :7

Verandering van spijs doet eten, ookal zou die andere na verloop van tijd (kunnen)vervelen , het gras is altijd groener aan de andere kant......
Anoniem: 89337 2 januari 2004 13:40
Ik zelf heb mijn (lieve en knappe vriendin :) ) 1 keer ontmoet in een Discotheek, daarna heeft zij mij op "Internet" (chatsite) gezocht waar ik altijd was en via MSN VEEL gechat en toen kwam de aap uit de mouw... we vonden elkaar wel HEEL erg leuk ;)

We hebben elkaar HEEL goed leren kennen via het Internet en sneller en beter dan je normaal doet in het dagelijkse leven, juist doordat die grenzen en blokades er niet zijn.

Nu heb ik het bijna 2.5 jaar met haar en gaat Supergoed :) dus mooie ontwikkeling toch

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.