De Duitse overheid steekt 8 miljoen euro in Rockfish Games, de maker van de Everspace-games. Deze 'grootste financiële steun aan een Duitse gamestudio' helpt bij de ontwikkeling van het volgende deel in de serie ruimteshooters. Het geld komt niet in één keer beschikbaar.
De gamestudio in Hamburg krijgt de 8 miljoen euro uit dit overheidsfonds de komende vijf jaar uitgekeerd. Rockfish creëert met dat geld diverse nieuwe rollen binnen het bedrijf, meldt het in een persbericht. De kapitaalinjectie komt van het Duitse ministerie voor Onderzoek, Technologie en Ruimtevaart en is voor de ontwikkeling van het volgende deel in de Everspace-gameserie.
Dit programma voor overheidsfinanciering droeg al bij aan de ontwikkeling van de dlc Wrath of the Ancients, die in mei 2025 uitkwam voor Everspace 2. Die uitbreiding voegde vier nieuwe sterrenstelsels toe aan het universum van de game, een nieuw schip om mee te spelen en een verhaal dat verder gaat dan de basisgame. Meer dan 25 ontwikkelaars, artiesten en programmeurs werkten in Duitsland aan dit project. De eerste Everspace-game was mogelijk dankzij crowdfunding.
'Goede deal voor Duitse belastingbetaler'
Rockfish benadrukt nu bij de nieuwe overheidsfinanciering zijn rol in de Duitse game-industrie, de ambities van de Duitse overheid op dat gebied en de inkomsten die vanuit het buitenland de Duitse economie binnenkomen. Volgens ceo en medeoprichter Michael Schade komt ongeveer 85 procent van de omzet van Rockfish van buiten Duitsland. Doordat de gamestudio onafhankelijk is en zijn games zelf publiceert, valt de winst onder de Duitse belasting. De overheidssteun is volgens Schade dus een goede deal voor Duitse belastingbetalers.