Ente Paste is Pastebin-alternatief met versleuteling en alleen eenmalige pastes

De op privacy gerichte foto-opslagdienst Ente brengt een nieuwe tool uit waarmee gebruikers snel een notitie kunnen delen met andere gebruikers. Die lijkt wat op Pastebin. De tool maakt versleutelde links aan en is zonder account te gebruiken.

De nieuwe tool heet Ente Paste. Ente Paste is een simpele webapp waarmee gebruikers berichten van maximaal 4000 tekens kunnen delen met elkaar. Dat is volgens de dienst handig om bijvoorbeeld snel api-keys of andere korte notities te delen met anderen. De dienst heeft daarmee veel weg van Pastebin, maar met het voordeel dat alle data end-to-end versleuteld is. Overigens is ook dat niet helemaal nieuw. Er zijn veel verschillende alternatieve diensten die ook zo'n service aanbieden, zoals PrivateBin en Paste.sh.

Ente Paste kan worden gebruikt zonder account; sterker nog, accounts maken is helemaal niet mogelijk. Notities worden standaard eenmalig beschikbaar gemaakt. Ze zijn na één keer lezen niet nogmaals te openen. Dat is vergelijkbaar met Pastebins burn-after-readfunctionaliteit, maar bij Ente Paste is dat niet optioneel.

Ente zegt gegevens maximaal 24 uur te bewaren. De tool is verder opensource beschikbaar onder een AGPL-3.0-licentie, net als de rest van Entes tools.

Ente Paste

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

27-02-2026 • 15:38

15

Submitter: Bedge85

Reacties (15)

Sorteer op:

Weergave:

Gevaar van zulke sites is dat je nogal snel hoster wordt van links naar hoogst illegaal materiaal, waardoor je al snel in de problemen kan komen. Zo was er een belg die een eigen file sharing site hostte, een goed bedoelde plek voor mensen om hun afbeeldingen of videos anoniem op te zetten om te kunnen delen met anderen. De politie was zijn huis binnengevallen en heeft alles wat hij aan computers had ingenomen omdat een paar pedofielen op gegeven moment zijn server zijn gaan gebruiken, volgens mij moest hij na een jaar of 2 procederen een halfjaar de gevangenis in.
Daarom kunnen dit soort services beter decentraal werken. Bijvoorbeeld via ipfs of welk protocol er dan ook populair is tegenwoordig.

Regelgevingen als DSA zorgen ervoor dat het accepteren van andermans content (al is het in dit geval alleen tekst) risicovoller wordt omwille van het probleem dat je noemt.
Als de data niet te lezen is en maar 1 keer werkt hoe bewijs je dan precies wat er gehost wordt? Volgens mij vrijwel niet mogelijk zonder dat je linkjes gaat onderscheppen zodat je die als eerste bezoekt.
Ah ja, dat klopt met deze opzet. Zelfs als de service voor malafide doeleinden wordt gebruikt, kan men niet zomaar aan bewijsmateriaal komen.

Maar idealiter wil je het natuurlijk helemaal niet zover laten komen, dat je iets moet bewijzen. En als dienstverlener ben je in deze opzet niet anoniem.
Met een one-time share is dat niet heel nuttig. Een Ente Paste is geen 2e keer te openen, dus niet geschikt om massaal illegale content-links te delen. En daarmee tevens ook voor de hoster niet zo'n hoog risico omdat daarmee ook bewijsmateriaal snel vernietigd is.
Is dat een reeel gevaar bij deze dienst? Want het gaat slechts om éénmalig gebruik en max 4000 tekens. Dus foto’s en video’s gaan hem niet worden en bovendien kunnen de berichten slechts één keer gedeeld worden.

En als je de dienst gebruikt voor niet-illegale zaken, is er sowieso niks aan de hand.
Ik vind Hemmelig.app heel wat makkelijker voor dit soort dingen:
  • Optioneel wachtwoord om via een ander kanaal als 2FA door te sturen
  • Meer instellingen met sane defaults (max. views, expiration, beperking voor IP/CIDR)
  • Je kunt ook een request aanmaken, zodat anderen hun gevoelige gegevens versleuteld met jou kunnen delen
  • Bestanden bijvoegen
  • Een API en een CLI client

[Reactie gewijzigd door guillaume op 27 februari 2026 16:48]

zo te zien is hemmelig ook open source, interessant. Ik gebruik vaak pwpush , en ga deze toch ook eens vergelijken
Ja open-soure en self-hostable.

Ja pwpush is mij wat te commercieel en biedt naar mijn weten geen extra functionaliteit. Hemmelig heeft bijv. ook SSO en een password generator (en API en CLI, zoals gezegd).

Bij het verzoeken om informatie, kun je ook een webhook instellen, zodat je een pushbericht krijgt zodra de gebruiker de informatie heeft ingevuld. Als je zelf een instance host, dan heb je ook nog webhooks om real-time op de hoogte te worden gebracht van bepaalde events (viewed/burned) via bijv. push notifications.

[Reactie gewijzigd door guillaume op 27 februari 2026 18:37]

Mooi, heb het wel gehad met pastebin en het team erachter. Meer alternatieven is beter.
AuteurTijsZonderH Nieuwscoördinator 27 februari 2026 18:11
Artikel is al 2,5 uur online en niemand heeft de easter egg nog gevonden. I am disappoint.
Voelde 'm aankomen na deze hint maar je hebt mij te pakken (RR).
AuteurTijsZonderH Nieuwscoördinator @mtoni27 februari 2026 18:25
Yes hahaha
Dit is een handige manier om je Tweakers wachtwoord te versturen?

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn