Valve onthult VR-headset die standalone kan worden gebruikt

Valve heeft zijn nieuwe VR-bril, de Steam Frame, aangekondigd. De headset werkt draadloos en wordt geleverd met twee controllers. De headset kan zowel met andere hardware als standalone gebruikt worden. De Steam Frame komt begin 2026 beschikbaar. De prijs is nog niet bekend.

De Steam Frame is een draadloze VR-headset met twee controllers die ook gebruikt kan worden om niet-VR-games te spelen. De headset werkt met een 6GHz-USB-adapter met twee radios: een van die radios verzorgt de streaming van de audio en het beeld en de andere maakt verbinding met het wifinetwerk. Het apparaat maakt gebruik van twee lcd‑panelen met een resolutie van 2160×2160 pixels en een variabele verversingssnelheid van 72 tot 144Hz. Het field‑of‑view bedraagt 110 graden.

De Steam Frame heeft twee speakers aan beide kanten van de headset. De headset heeft vier camera's die de tracking van de headset en de controllers verzorgen en twee binnencamera's voor het volgen van de ogen van de gebruiker. Deze binnencamera's verzorgen bovendien de foveated streaming, een nieuwe technologie die volgens Valve 'doorgaans een meer dan tien keer betere beeldkwaliteit' oplevert. De technologie werkt door low‑latencyoogbewegingen te gebruiken om alleen de pixels met de hoogste kwaliteit te verzenden naar het punt waar de gebruiker naar kijkt.

De Steam Frame kan ook stand-alone gebruikt worden en is standaard uitgerust met SteamOS 3. De headset maakt gebruik van een Snapdragon 8 Gen 3-processor in combinatie met 16GB lpddr5x-geheugen. De opslagruimte bedraagt 256GB of 1TB, afhankelijk van de gekozen configuratie. Het apparaat heeft een 21,6Wh-accu en kan opgeladen worden met een snelheid van maximaal 45W. De VR-headset ondersteunt verder Wi-Fi 7 en Bluetooth 5.3 en weegt inclusief hoofdband 440 gram. De twee controllers maken elk gebruik van één AA-batterij. Daarmee kunnen spelers de controllers veertig uur gebruiken, beweert Valve. De controllers wegen inclusief batterij 130 gram.

Steam Frame

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

12-11-2025 • 19:30

106

Submitter: Marlinc

Reacties (106)

Sorteer op:

Weergave:

Ik wil graag een VR headset die ik echt kan bezitten dus mijn aankoop hangt volledig af of je hem kan gebruiken zonder online account en zonder online installatie. Als dat wel verplicht is is dat ook ok mits de bootloader geen lockt heeft en mensen dus een alternatief OS kunnen maken / installeren.

Uit princiepe koop ik namelijk geen hardware die ik niet echt kan bezitten, en voor mij is de afhankelijkheid van een online dienst voor gebruik geen bezit. Voor nu zit ik vast aan een instabiele DPVR E4 headset omdat dit de enige is die ik kon vinden zonder online download voor de driver en zonder verplicht online account. Ik wil die heel graag vervangen want hij crasht willekeurig.
Uit de video van LTT haal ik dat je wel vrijheid hebt. Er draait linux op, met een translatie laag (FEX) om x86 op ARM te spelen. En je kan android apk's sideloaden. Plus streamen vanaf pc met de dongle.
Uit de video van LTT haal ik dat je wel vrijheid hebt. Er draait linux op, met een translatie laag (FEX) om x86 op ARM te spelen. En je kan android apk's sideloaden. Plus streamen vanaf pc met de dongle.
Er waren de laatste maanden indicaties dat Valve werkte aan Arm-ondersteuning en translate, ben benieuwd hoe goed het gaat werken!
Waarom vind je het zo belangrijk dat je de headset ‘echt’ kunt ‘bezitten’?
Als ik honderden euro's ga uitgeven aan een aankoop wil ik zelf kunnen beslissen of en hoe ik die gebruik, niet aan de fabrikant. Wat dat betreft heb ik de mentaliteit van Louis Rossmann. Ik verwacht echt geen volledige functionaliteit als ik dat op die manier doe, maar ik wil wel iets om mijn apparatuur werkend te houden.

Ter vergelijking, stel ik wis mijn hardeschijf:
- Kan ik offline vanaf mijn USB stick windows installeren
- Kan ik offline alle drivers van mijn video kaart, moederboard, etc installeren.
- Kan ik offline de software van DPVR installeren.
- Kan ik offline backups van mijn games spelen.

Dat is een volledig werkende VR gaming setup die het over 15 jaar nog prima doet mits er niets stuk gaat. Ik ben zelf retro gamer dus ik heb een retro PC uit 2005. Dan vind ik het leuk als alles nog werkt en ik ook in de toekomst nog kan laten zien hoe alles was en genieten van een ouderwets VR spelletje met een klassieke bril.

Maar het is ook een princiepe kwestie, waarom zou een fabrikant rechten moeten hebben om mij te vertellen of ik een hardware product wel of niet kan gebruiken? Waarom moet alles nou weer persee met een verplicht account en verplichte online services.

Dus ik stem met mijn geld om enkel producten te kopen die mij als bezitter van het product respecteren. Mijn PC's doen dat, mijn telefoon doet dat (Volledig unlockbare bootloader en unbrick tools, ik heb de play store er niet eens op staan en gebruik alternatieven die geen accounts nodig hebben om apps te downloaden). Al mijn hardware op de steam controller na voldoet aan deze eis. Dus voor mij is een aankoop hier van afhankelijk.

Als dit een gratis apparaat zou zijn valt er wat over te zeggen, maar ik moet hem zelf betalen dus moet ik hem softwarematig kunnen onderhouden en resetten wanneer ik dat wil. Ik ben tenslotte een tweaker, ik zal hem vast een keer softwarematig slopen en dan moet ik niet de fabrikant moeten bedelen om een fix. De installatie bestanden moeten gewoon beschikbaar zijn zonder authenticatie fratsen na reset.
Valve is doorgaans wel netjes met zn hardware, de kans is groot dat je er standaard Steam koppeling op meekrijgt, maar dat het ook werkt op andere platformen. Als ik kijk naar de Steam Deck dan denk ik dat ook dit apparaat te herinstalleren of aan te passen is. Ook games zijn op Steam offline te spelen (laatst nog gedaan toen mijn internet down was) tenzij de maker van de game zelf iets heeft geklust om dat tegen te gaan. Het is vast niet perfect en nog steeds gemaakt door een bedrijf, maar als het gaat om 'eerlijk' omgaan met je klanten dan is Valve wel 1 van de meest nette grote bedrijven die naar mijn weten geen gekke fratsen uithaalt.
Die ervaring heb ik deels. De steam deck heb ik persoonlijjk niet want ik heb geen interesse in een handheld. Je moet naar mijn weten verplicht inloggen om SteamOS te kunnen gebruiken, maar het feit dat de bootloader open staat en je steamos kunt vervangen door een open platform naar keuze is top. Dan heb ik altijd de vrijheid dat te doen als SteamOS niet meer werkt.

Kijk ik dus naar mijn huidige SteamVR headset ben ik ook blij, je kunt de bestanden van SteamVR gewoon bewaren in een backup. Als je ze start werken die prima ook als je PC niet over steam beschikt, je krijgt dan de oudere UI te zien die prima werkt. Dus hoewel ik dan niet alle functies van Steam Home kan benutten en te maken heb met een oudere UI is dat als nog een goede ervaring en heb ik exact wat ik wil hebben, een werkende headset die games kan spelen.

Kijk ik naar de Steam Controller die ik bezit ben ik niet blij, en dat is ook de reden dat ik die de laatste jaren totaal niet meer heb gepakt. Ik vind het niet leuk om aan Steam vast te zitten gezien Steam het patroon heeft om OS ondersteuning te laten vallen. Ik mag ineens een Steam Controller niet meer op Windows 7 gebruiken omdat dat OS niet ondersteund wordt (Dus enkel op mijn moderne PC en niet op de retro PC)? Steam Input zit helaas achter de login muur, zonder in te loggen is die controller zeer slecht, hij doet niet eens alsof het een xbox 360 controller is.

Dus vandaar dat ik skeptisch ben wat valve gaat doen, maar er wel graag een wil hebben als ze hem inderdaad open gooien. Bij de Steam Deck en Steam Machine wordt dat punt actief gebruikt in de marketing dat het een PC is en je de vrijheid hebt om hem te voorzien van je eigen besturing systeem als je dat echt wil. Bij de Steam Frame zeggen ze er niets over en heb ik die garantie dus nog niet.

[Reactie gewijzigd door henk717 op 12 november 2025 23:48]

Het is wel fijn dat, mocht support eindigen, dat je het dan gewoon kan gebruiken zonder gedoe. Ik kan de hardware van mijn PC zo lang gebruiken als ik wil en op welke manier ik maar wil. Dat gaat met bijv. een Meta VR bril niet, daarmee ben je veel meer gebonden aan de grillen van Meta.
Ja en met andere dingen als WMR ook niet. De HP Reverb G2 was nog helemaal niet lang uit toen Microsoft de stekker trok uit WMR, en HP haalde zelf ook maar de schouders op.

En dit was een headset van 600-700 euro!
Die werkt weer onder Windows 11 met behulp van de Oasis Driver https://store.steampowered.com/app/3824490/Oasis_Driver_for_Windows_Mixed_Reality/

Met een recente steamvr update wordt deze automatisch geïnstalleerd.
Oh nice! Maar niet dankzij microsoft of hp :'( Die hebben hun klanten gewoon als een baksteen laten vallen. Voor de originele WMR snap ik dat wel want die waren inmiddels wel verouderd, maar de G2 zeker niet.

In dit geval is het ook niet zulke ingewikkelde hardware en waarschijnlijk geen gesignde firmware waar je omheen moet enzo.
Klopt, en om die reden kwam ik dus zelf bij DPVR uit. Een headset waar ze de firmware niet op orde hebben maar die wel volledig offline te gebruiken is. En gelukkig maar, het is zo erg dat de nieuwste versie mijn headset driver de headset in een eindeloze boot loop laat zitten waar die elke 5 seconden opnieuw verbinding zoekt met displayport. Als dat een ander merk had geweest had ik de headset kunnen weggooien want ze hebben daar geen update meer voor uitgebracht. Maar omdat ik de oude firmware bezit had ik de vrijheid de oudere versie te installeren waar de headset wel werkt op mijn PC.

[Reactie gewijzigd door henk717 op 12 november 2025 23:51]

Heb je dan wel spellen die je daarmee kan doen? Of gebruik je hem puur voor PCVR?

Wel balen van al die firmware problemen. Ik had van dit merk nog nooit gehoord.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 12 november 2025 23:54]

Kijkend naar Meta VR headset (want vrij zeker dat Steam Frame rond zelfde prijs zal zijn) kan Meta (= FB) je account en toegang blokkeren als je "niet actief genoeg" bent op je account.

Tenzij dit recent gewijzigd is (net opgezocht en ik kon die info niet vinden)
Dat is alleen bij Facebook toch? Meta account waar je je spellen op koopt staan volledig los van je Facebook account. (Om die reden en om privacy zodat je Facebook niet gekoppeld is aan je spelletjes)
N=1, maar mijn dummy account is niet geblokkeerd. Toegegeven, ik heb al een tijd niet erop gekeken maar dat komt deels door de zomer en een arm uit de kom.
(want vrij zeker dat Steam Frame rond zelfde prijs zal zijn)
Ehh als ze zeggen "onder de $1000" zal hij niet rond dezelfde prijs zitten. De meta quest 3 zit in amerika op $499 dus als ze in die region hadden gezeten dan hadden ze wel "rond de $500" gezegd.

Als ze zoiets zeggen van "onder de.." dan zitten ze altijd dicht op de bovengrens anders hadden ze wel een lager bedrag genoemd :)

Hier is het allemaal nog een heel stuk duurder omdat er BTW bovenop komt. In Amerika wordt hun sales tax niet meegerekend omdat het per staat en soms stad verschilt. Als ik het zo hoor zou het me niet verbazen als de EU prijs boven de 1000 euro uitloopt.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 12 november 2025 23:57]

Omdat je Tweaker bent. Het is van jou om mee te klungelen hoe je wilt... of niet!
Ik verwacht dat juist bij deze headset. Het is ook een volwaardige PC. Het draait SteamOS zoals de Steamdeck. Op de Steamdeck kun je ook een ander OS installeren. Daar hoef je geen gekke dingen voor te doen.
Aangezien Valve altijd zegt "dit is gewoon een computer" verwacht ik dat je hier gewoon andere besturingssystemen op kan draaien. Ik verwacht dat Stardust hier snel een versie voor gaat maken.
In de aankondigingsfilm hebben ze het over "open" en "customizable", dus dat klinkt goed voor je
Bij dit soort gear vraag ik me direct af: is dit compatible met bril-dragers? Kunnen er custom-lenzen in? :)
Bij sites als https://vroptician.com/ zijn doorgaans custom lenzen verkrijgbaar. Het is nog niet bekend of dat ook zo makkelijk gaat voor dit model.
Ik heb ook goede ervaringen met https://honsvr.com/ , die zijn een stuk goedkoper dan vr optician. Wel uit China maar de bezorging is erg rap.

Ik heb zowel lenzen van vroptician en van honsvr.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 12 november 2025 20:13]

Wat voor sterkte bril draag je normaal dan?

Werken (oog)lenzen ook?
Normaal tussen -1 en -2 plus wat astigmatisme (cylinders).

En ja natuurlijk werken ooglenzen ook! Alleen het is een gedoe om die steeds in te moeten doen voordat je gaat spelen, ik draag ze normaal niet binnenshuis. Dan draag ik helemaal geen bril ook. Want ik kan dichtbij goed genoeg zien en met bril kan ik weer moeilijker lezen.
Ah zo!

In-apparaat lenzen zijn inderdaad het comfortabelst.

Gaat dat wel snel in en uit? Voor als je met meerdere gebruikers een bril deelt?
Verschilt per model. Ik heb ze voor 3 brillen:

Quest 2 (en 1 en 3S): Gaan redelijk makkelijk, wel een beetje stroef
Quest 3: Deze gaan heel goed met een soort dun richeltje dat om de lens heen klikt
Xreal Air: Deze zijn lastig te verwijderen omdat het met een soort clip zit waar ook het neusstuk weer in gaat, Veruit het minste ontwerp, ook omdat de bril los in de lucht hangt. Maargoed dit is geen VR headset.

Maar nogmaal gaat het prima dus, ja. Sommige modellen hebben zelfs magneetjes heb ik begrepen, maar de mijne niet.
en onze aliexpress kan het ook
LTT vid zei dat het in de planning is maar nog niks officieels.
Volgens LTT kun je een extra spacer krijgen om meer ruimte te hebben voor een bril, en wordt er gekeken of lenzen op sterkte mogelijk zijn.
Ze hebben custom lenzen, in de video van Tested werd er kort over gepraat.
Maar geen lighthouses? Dat is heel jammer, want dat was voor mij de voornaamste reden dat ik heel lang heb getwijfeld over mijn Quest 3, en nu ik er heel wat uren in heb zitten ook wel het allergrootste minpunt ervan.
Ja, dat vind ik ook jammer. Had het op zijn minst als optie uitgebracht. Heb een tijdje een uitstap gemaakt naar de Reverb 2 ook met inside out tracking, maar dat is het toch net niet als je de strakke lighthouses van de Index of de originele CV1 tracking gewend bent. Nu weer gelukkig terug naar de lighthouses met de Varjo Aero.

Als ik naar de specs kijk, is dit niet de Index 2 waarop ik had gehoopt, maar eerder een Index lite of Index Go. Ik had persoonlijk graag een concurrent voor het iets hogere segment van de BSB2, Pimax Crystal, Varjo Aero etc gezien.

[Reactie gewijzigd door dhrto op 12 november 2025 19:49]

Ik moet wel zeggen de de Reverb 2 inside out (controller) tracking het echt niet haalt bij wat een Quest 3 doet bijvoorbeeld.

Persoonlijk zie ik inside out tracking wel echt als waar 'mainstream' VR heen gaat (en al is). En natuurlijk een extra optie erbij hebben zou mooi zijn, tegelijkertijd is dat niet gratis natuurlijk.
Bij mij was het niet eens zozeer de controller tracking, maar vooral de af en toe extreme 'jitter' en 'drift' tijdens een langere zit in de motion rig. Extreem irritant en soms onspeelbaar tijdens een langere race sessie. Ik heb dat alleen gehad met de Reverb G2, die toevallig ook de enige was met inside out tracking. Met de andere headsets met externe tracking had/heb ik nergens last van.

EDIT ik ben heel benieuwd in welke prijs klasse dit gaat vallen. Ik lees dat er ook een uitbreidingspoort op de headset komt (net als bij de Index). Wellicht dat er ooit als optie / uitbreiding een module komt voor lighthouse support.

[Reactie gewijzigd door dhrto op 12 november 2025 20:15]

Met de quest heb ik nooit last van drift. Met de Rift had ik dat wel, en die had nota bene externe tracking met USB camera's. Ik had er zelf 4 van maar ik bleef houden dat hij af en toe mijn hoofd in-game 'verplaatste' om een lichte vergissing in tracking te corrigeren en dat was erg vervelend (dat voel je nogal in VR namelijk). Sinds de Quest 1 geen last meer van gehad.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 12 november 2025 21:18]

De ene inside out tracking is de andere ook niet hè... Ik heb geen Reverb 2 gehad, maar de tracking die ik op de Quest 1 had was een stuk minder dan nu op de Quest Pro (hoewel die wel weer de pro controllers heeft die ook anders zijn natuurlijk). De tracking op die Quest Pro is een stuk beter dan het op de CV1 was die ik ook gehad heb (en waar ik in Beat Saber juist vrij vaak problemen met de tracking had).
Nadeel van de CV1 was dat de camera's vrij kieskeurig waren wat betreft de USB chip. Heb toen een aparte USB3 insteek kaart moeten gebruiken met een aparte controller per poort om de 3 camera's zonder problemen aan te sturen.
Heb toen een aparte USB3 insteek kaart moeten gebruiken met een aparte controller per poort om de 3 camera's zonder problemen aan te sturen.
De derde camera mocht ook met USB2 aangesloten worden. Sterker nog, dat werd geadviseerd.
Je hebt gelijk inderdaad. Ik had de 3e camera destijds met een actieve USB2 verlengkabel aangesloten. Wel alles op die ene USB3 insteekkaart met 4 poorten (1x headset en 3x camera).
Het is wachten op grondige tests natuurlijk, maar Linus (LTT) is ook altijd een groot voorstander geweest van outside in tracking met lighthouses en hij was toch wel erg positief over de inside out tracking van de Frame.
Eindelijk weer goeie competitie voor meta. Overigens een kleine toevoeging, de camera's zijn zwart/wit en geen kleur helaas.
Linus vertelde in zijn YT filmpje dat Valve opties biedt (volgens mij via ongebruikte poorten??) om dingen aan te passen/toe te voegen, zoals kleurcamera's ( en geur-modules, etc).

[Reactie gewijzigd door Tummie555 op 12 november 2025 19:36]

Wel even met de kanttekening dat dat Linus was die aan het spitballen was, niet dat Valve zegt dat er geur-modules komen :+ er zit gewoon een snelle data poort (PCI express geloof ik dat hij zei) dus in theorie kunnen 3rd parties van alles maken om er op te klikken.
In filmpje van "Tested" zeggen ze specifiek wel "dat Valve zelf nog aan het nadenken is over een kleur passthrough accessoire in de toekomst". Hij noemt het ongeveer bij timestamp 7:05
Zijn er ooit echt nuttige dingen gekomen voor de originele Valve Index daarvoor? Naast een ventilator zie ik niet dat er echt wat is geworden van de visie destijds.
Dat had de index ook, die had zelfs een soort ruimte om nieuwe electronica in te stoppen onder de kap voorin. Maar daar is nooit ook maar iets mee gedaan helaas.
Net LTT's video en Valve's eigen video zitten kijken... kan niet wachten op dit ding, die wordt gepreordered zodra dat kan :)

De controller ook... de Steam Machine (of GabeCube zoals iemand in de Youtube comments hem noemt :+) hoeft voor mij niet aangezien ik al een veel krachtigere pc heb die ook in de buurt van de TV staat, maar ziet er wel goed uit. Hyped! :D

Vind het ook geweldig dat ze, zoals ik al hoopte, gewoon PC games op het ding kunnen draaien. Het is uiteraard afwachten welke games er goed op werken, maar het klinkt veelbelovend. Ik hoop dat Beat Saber er goed op draait, dan kan mijn Quest Pro eigenlijk de deur uit.

[Reactie gewijzigd door Finraziel op 12 november 2025 19:35]

Afhankelijk van de prijs een instant buy gezien de goede ervaringen met de deck.

CPU Zen 4 6cores/12 threads 30watts TDP
GPU rdna3 28cu 110-130 watts TDP
8 GB Vram :X
2230 ssd van 512 of 2 tb en SD cardslot waar gelijk de sd van je deck in kan.

Ga zeker reviews afwachten en de prijs. Een om in de gaten te houden de Valve Steam 'Kubus S' (edit : typos)

[Reactie gewijzigd door HanG-BuiK-ZwijN op 12 november 2025 20:02]

Prijs wordt nog spannend, zeker nu sommige computer onderdelen zo duur zijn (opslag en geheugen).
Precies dit. De SD was een schot in de roos voor mij. Ik heb weinig twijfels over Valve.
Het belangrijkste (voor mij) mis ik in de specs:
Fresnel lens of pancake lens?
Ik heb headsets met beide, en ik wil nooit meer terug naar fresnel lens.
Toevallig Linus' video opstaan en hij zei pancake.
Ik had toch meer verwacht van een VR headset die uit komt in 2026. De resolutie en FOV zijn beperkt. Dit zijn allemaal specs die ik in mijn stok oude VR headset ook heb.
Nou ja, stok oude VR headset? Dit zijn vergelijkbare specs als een Q3, al noemen ze in één van de videos een wat grotere binocular overlap tussen je ogen, waar de Q3 redelijk zwak in is. Dus per oog zal de FoV ietsjes beter zijn denk ik dan de Q3.

Qua form factor en streaming zie ik wel echt voordelen. Maar eerlijk is eerlijk, puur op VR gebied lijkt het mogelijk een kleine upgrade tov een Q3, maar niet meer dan dat.
Tegen de tijd dat de Valve Frame uitkomt is de Quest 3 inmiddels 2,5 jaar oud, ik vind dat Seth_Chaos dus wel een punt heeft, op papier zijn de specs weinig verbeterd. De realiteit kan anders zijn natuurlijk.
Ik ben het er dus mee eens dat als je een Q3 al hebt, dat dit niet echt een upgrade lijkt te zijn, en dat is toch jammer na idd 2.5 jaar. Maar om de Q3 nu een stok oude VR headset te noemen? En als hij een Q2 heeft dan is het toch wel een behoorlijk verschil.
En met een Valve Index is het een upgrade, een sidegrade en een downgrade afhankelijk van waar je naar kijkt.
Dat is een effect van deze generatie die heel snel alles oud vindt als het een jaar geleden was. :)
Dat komt door de snelheid waarmee nieuwe techniek zich ontwikkelt. Telefoons en computers zijn niet meer nieuw, op VR gebied wordt er wel nog veel verbeterd.

Dat is iets van alle tijden. De Commodore 64 kwam uit in 1983, de Amiga (die echt enorm veel beter was) in 1985.

De AI bro's noemen een LLM model al oud als het 3 maanden geleden gereleased is :) Het is een factor van de techniek zelf, niet van de leeftijd.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 12 november 2025 21:25]

Met wat ik tot op heden zie van de Frame is het echt pas de eerste VR headset die mij boeit, zeker wanneer deze interessant geprijsd is.

Het feit dat het Linux draait en APKs makkelijk kan sideloaden betekent er direct een software ecosysteem is waar de meeste VR headsets jaloers op kunnen zijn.

De hardware is 1 ding, maar hoe het samenwerkt is het volgende. Eigenlijk wat Apple doet alleen dan met de openheid die Valve normaliter biedt.

Al met al ben ik wel onder de indruk. Niet vanwege de hardware specs, maar vanwege de verwachtte ervaring. Eigenlijk hetzelfde dat voor de Steam Deck geldt.

De hardware is niks bijzonders, maar het geheel is bizar prettig om mee te werken en doet voor de meeste mensen wat het doet.

Valve is een soort van anti-Apple dat hetzelfde voor elkaar lijkt te krijgen.

De Steam Controller en nieuwe Steam Machine lijkt ook mega interessant te zijn!
Nog geen officiële prijs maar ze zeggen dat ze mikken onder de 1000 dollar (geen beloftes) dus best case scenario 8-900 dat zou wel veel geld zijn voor headset die op papier niet perse echt beter is dan een quest 3.
Ik heb een Pico 4 met een custom face gasket. Daarmee heb ik vergelijkbare specs aan deze headset. Zelfde gewicht, zelfde resolutie, en een hogere FOV. En dat wringt wel een beetje wanneer je beseft dat die inmiddels 4 jaar oud is. Steam zal vast uitblinken in de software en de afwerking. Dat deden ze ook met de SteamDeck, die nog steeds onovertroffen is. Maar of dat de aankoop van deze VR headset voor mij rechtvaardigt? Ik ben nog verre van overtuigd. Zoals ik al zei, ik had meer verwacht.
Pico 4 is 3 jaar oud. Heb er zelf ook 1, en ook enkele extra's zoals face fasket en straps gekocht via aliexpress. Was eigenlijk puur als test, maar had heel snel al mn HTC Vive Pro/'wireless'module/index controllers vervangen, want de image quality was echt een hele grote verbetering, en het veel sneller in gebruik kunnen nemen en weer wegleggen. Sinds kort is overigens SteamVR link 2.0 ook voor de Pico 4 beschikbaar. En dankzij teambeef en andere zijn er een zwik vette oudere PC games die je er native op kunt spelen (via sideloaden), zo vet om Dukenukem3D, doom3, jedi knight en vele andere in VR te spelen.

Had graag toen de Pico 4 Pro gekocht, maar die was hier niet simpel te krijgen en vele malen duurder (die heeft wel eyetracking en de soc is iets sneller en meer geheugen).

Net als jij betwijfel ik of de Valve Frame een behoorlijke vooruitgang is, zeker omdat de resolutie niet beter is en het nog steeds LCD schermen zijn. Met een prijs die tegen de 1000 euro waarschijnlijk gaat zijn denk ik niet dat het voor ons de moeite waard is. Maargoed, zie verder geen andere zo op de horizon voor onder de 1000 euro, ook niet die nieuwe Pimax air.
Ik denk dat veel gaat afhangen van de prijs. Als de specs inderdaad niet zo vernieuwend zijn, maar ook niet slecht zo te zien, dan heb ik hoop dat de prijs veel toegankelijker gaat zijn voor goede VR hardware.

Maar goed, dat is hoop natuurlijk :+ Of dat echt zo gaat zijn is nog maar sterk de vraag. Hopelijk maken ze rap de prijzen bekend, gezien al die hardware toch al vrij vlug zou moeten uitkomen.
Yep, dit is niet de Index 2 waarop ik gehoopt had. Naar mijn mening meer een Index lite of Index Go. Geen ondersteuning voor lighthouse tracking is al helemaal een gemis voor mij.
De prijs zal vermoedelijk ook wel lager liggen dan een Index.
Ze mikken blijkbaar onder 1000 maar geen beloftes. Dat zou alsnog wel veel geld zijn.
Het is wat je wil natuurlijk. Op GoT zei iemand dat er over 'minder dan duizend dollar' gesproken zou worden, dus waarschijnlijk 999... dan kun je als je hem ook standalone wil laten werken en eye tracking geven niet ook nog eens grensverleggende displays meegeven helaas. Linus gaf wel aan dat in ieder geval in de tijd die hij bij de demo van Valve had veel minder last van licht reflecties in de pancake lenzen had dan bij eerdere VR headsets, hoewel hij de kanttekening maakt dat hij het later zelf verder moet testen met lichtere content. Maar het lijkt er dus op dat ze daar toch nog wel een stap vooruit zetten.

Zelf vind ik het belangrijk dat een VR headset lekker makkelijk op je hoofd te zetten is en je gelijk kunt gaan. Daarmee is het standalone aspect erg fijn, dan kan ik een aantal lichtere games gewoon op de headset zelf hebben staan. Verder vind ik ook streamen van mijn PC al helemaal prima, en het klinkt alsof ze dat met de foveated streaming alleen maar beter maken, evenals met de dedicated antenne voor streaming. Ik ben dus wel erg enthousiast over dit apparaat, ook omdat het me in staat stelt me los te maken van Meta (en zonder naar de eigenlijk net zo erge Chinese concurrent te gaan). Maar als die dingen niet zo belangrijk zijn en je hoopte op een hogere resolutie en FoV, ja dan begrijp ik dat het tegen kan vallen.
Alleen al SteamOS en ook nog eens FEX is voor mij wel genoeg om mijn Q3 in te ruilen hoor. Ik ben geen enorme specs persoon maar compatibiliteit met mijn library en third-party software maken in mijn ogen veel goed.
Zelf zit ik het meest te wachten op OLED. Voor de lol heb ik vorige week de Quest1 weer eens aangesloten en stond versteld van het contrast en de levendigheid.
Welke oude headset doel je dan precies op? Want 2160x2160 per oog is veel hoger dan dat van de Index.
Ik heb bijvoorbeeld een Vive Pro 2 met 2448 × 2448 per oog en 120 graden FoV, die komt uit mei 2021 als ik me niet vergis.
Met foveated streaming optimaliseer je hoeveelheid data die je draadloos streamed niet hoeveel je pc rendered. Volgens mij haal je het in de war met foveated rendering.
Ze hebben ook een nieuwe controller en de Steam Machine aangekondigd:


YouTube: Steam Hardware Announcement
Linus heeft er ook een mooie preview van gepost. Ziet er goed uit!
Had deze al als tip ingezonde :P
VR bril, boeien! Nieuwe Steam controller en Steam Machine zijn veel belangrjiker nieuws imho.
Hangt er vanaf. Ik vind de Steam machine helemaal niet interessant. Hardware van een oudere game laptop, max 8 GB VRAM, Steam noemt het een 4K60 machine, ja als je oudere games speelt. Nieuwe AAA games hebben niet genoeg aan die 8 GB met 4K textures.

En dan oudere 7000 generatie GPU, waar met de 9000 serie juist FSR 4 te vinden is. Nee gewoon een laptop in een vierkant doosje met SteamOS erop geflashed. Zo voelt het.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn