Vorig jaar uitgebrachte game voor NES komt in 2026 uit op Steam en consoles

Een in 2024 uitgekomen game voor het Nintendo Entertainment System uit 1984 komt volgend jaar uit voor Steam, Switch, Xbox en PlayStation. Dat heeft de ontwikkelaar bekendgemaakt. Het gaat om Changeable Guardian ESTIQUE.

Changeable Guardian ESTIQUE
Changeable Guardian ESTIQUE

Amata Games brengt de game volgend jaar uit, maar noemt nog geen exacte datum. De game is een sidescrolling shooter en speelt zich af in de verre toekomst. Een bevriende planeet komt de Aarde redden van de invasie van kwaadaardige aliens, Van-De-Raus. De game speelt zich af in de zes grote steden die de aliens hebben overgenomen.

De game bevat aparte versies die uitkwamen voor de NES en de Famicon. Dat is de Japanse versie van NES. De versies verschillen licht in verhaal en graphics. De game komt uit op Steam en voor alle grote consoles, namelijk de PlayStation 5, Xbox Series X/S en de Nintendo Switch. De ontwikkelaar noemt de Switch en niet de Switch 2.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

06-11-2025 • 20:22

6

Submitter: Sonicfreak

Lees meer

Reacties (6)

Sorteer op:

Weergave:

Zou tof geweest zijn als ze ook een wifi chip in die cartridge hadden gestoken zodat je met je NES online mulitplayer kan doen. Weet niet of dat technisch mogelijk is. Er staat me wel iets bij dat er ooit cartridges waren met extra functies als save games en betere graphics.
Zelda had de mogelijkheid om op te slaan weet ik toevallig. ik denk dat de het geheugen te beperkt is om een gehele multiplayer op een orginele nes te kunnen krijgen
Wellicht verwar je het met de SNES, die had cartridges met extra chips zoals de FX chip in Starfox etc. De NES had dit niet voor zover mij bekend.
De NES had het ook, maar in meer beperkte vorm. MMC of "mapper" chips gaven games meer geheugen en meer rom opslag.
Met 1,8 megahertz(ntsc) 1,66 mhz (PAL) op de cpu van de nes heb ik er een hard hoofd in dat het een wifiverbinding uberhaupt aan kan, laat staan de data verwerken.

[Reactie gewijzigd door hottestbrain op 6 november 2025 21:51]


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn