Sony zal binnenkort voor de Australische rechtbank moeten verschijnen. Een commissie die de gewenstheid van de regiocodering voor de Australische consument onderzoekt, heeft het bedrijf aangeklaagd. De aanklacht is een reactie op een rechtszaak die Sony aangespannen heeft tegen de ACCC, de Australische Concurrentie en Consumenten Commissie, in een poging de chipmodificatie van de PlayStation 2 te stoppen.
Door een vrij simpele aanpassing van de chips is het mogelijk om een PlayStation 2 regiovrij te maken. Hierdoor is het mogelijk om DVD's met een andere regiocodering af te spelen. De ACCC vindt dat de regiocodes nadelig zijn voor de consument en dat het de concurrentie tegenwerkt. De rechtszaak kan grote gevolgen hebben voor de internationale consument, aangezien hiermee een verbod op regiocodering kan worden opgelegd.
De ACCC "vreest dat, als Sony succesvol is, consumenten geld verliezen op PlayStation 2-spellen die ze overzees hebben gekocht tegen goedkopere prijzen, omdat ze niet in Australië gebruikt kunnen worden". Als de aanpak van de commissie succesvol is, heeft hij waarschijnlijk internationale gevolgen. De legaliteit van regiocodes op dvd's kan ermee in twijfel worden getrokken. Deze codes zijn in het leven geroepen om te helpen in de strijd tegen auteursrechtenpiraten. Volgens ACCC kunnen Australische consumenten in bijvoorbeeld de Verenigde Staten filmtitels kopen tegen lagere prijzen en met meer functionaliteit.