Hardware.info heeft een review geschreven van een 1GB harde schijf met het formaat van een CompactFlash kaart. Deze welbekende IBM Microdrive is overigens al meer dan een jaar te koop en kost op dit moment € 416, waardoor hij nog steeds goedkoper is dan acht 128MB of vier 256MB CompactFlash kaartjes. Een nadeel is wel dat het 16 gram wegende schijfje alleen in een Type II-slot past. De review gaat niet diep in op de mogelijkheden van de Microdrive in digitale camera's of PDA's. In plaats daarvan sluit men de drive met de meegeleverde converter aan op een notebook, om hem te kunnen vergelijken met een 2GB Type-II drive van Toshiba en de ingebouwde harde schijf. De doorvoersnelheid van de IBM ligt op een redelijk niveau, maar het stroom- en CPU-gebruik worden als nadelen aangewezen:
Het schijfje is uiterst degelijk uitgevoerd en kan tegen een stootje, helemaal als het bewaard wordt in een van de twee stevige reisdoosjes. IBM heeft een converter naar PCMCIA meegeleverd, waarmee de schijf in de uitbreidingspoort van een notebook past. In combinatie met een notebook vallen de prestaties ook nog eens enorm mee: 1,4 MByte/s.
Het belangrijkste nadeel is het stroomverbruik. Omdat de Microdrive vooral in draagbare, door batterijen of accu's gevoede producten gebruikt zal worden, is dat toch wel een serieus minpunt.
Bedankt Yo-L voor de submit.