De mensen van Webwereld schrijven dat er naast een vereniging van internetproviders nu ook een vereniging van internetgebruikers bestaat. Lid van deze nieuwe vereniging genaamd Stichting Internet Gebruikersgroepen Netwerk in Nederland (SIGN-IN) zijn onder andere de gebruikersgroepen van @Home, Chello, Wanadoo en Kabelfoon. De vereniging wil zo een 'een logische tegenhanger van de vereniging van Nederlandse Internet Providers' gaan worden.
SIGN-IN streeft ernaar dat zoveel mogelijk gebruikersgroepen zich binnenkort aansluiten bij het overkoepelend orgaan, zowel van breedbandaanbieders als van reguliere internetproviders. Aanleiding voor de oprichting is volgens SIGN-IN de ‘gang van zaken rondom de consultatie van gebruikersgroepen voor het nieuwe keurmerk van de NLIP’.
Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk gebruikersgroepen zich aansluiten bij de vereniging, zodat ze beter kunnen overleggen met de internetproviders. De gebruikersgroepen voelden zich 'niet serieus' genomen. De nieuwe vereniging hoopt nu dat ze druk uit kunnen oefenen op de plannen van de NLIP om een providerkeurmerk te lanceren. Ze zijn bang dat het keurmerk niet geloofwaardig wordt, omdat de providers zelf de voorwaarden mogen bedenken. Als de NLIP niet wil luisteren naar de eisen van SIGN-IN, zal het een eigen keurmerk invoeren, aldus de voorzitter.
Bedankt voor de tip Traag