Sinterklaas 82 tm wees ons op dit bericht van Hardwareinfo.net, waar men het heeft over problemen met de Soundblaster Live! Value en VIA's veel gebruikte 686B southbridge. Deze combinatie resulteert namelijk voor velen in spontane vastlopers, tenminste, als er grote bestanden van de ene naar de andere IDE bus verstuurd worden. Het probleem is bij beide partijen bekend, en gelukkig wordt er op dit moment naar een oplossing gezocht.
Via en Creative zijn samen druk bezig met het oplossen van de problemen tussen Creative's SoundBlaster Live! Value geluidskaart en de Via 686B southbridge chipset. De klacht zou zijn, dat mensen die deze 'vervloekte' combinatie gebruiken problemen hebben bij het kopieren van grote bestanden naar de andere IDE-bus. Dus het kopieren van bestanden van bijvoorbeeld de Primary Master naar de Secondary Slave gaat niet goed.
Het probleem is dus bij beide bedrijven bekend geworden, en samen met moederbordenfabrikant FIC wordt er gewerkt aan een oplossing. Op het Gamers.com - ViaHardware.com forum wordt iedereen dan ook opgeroepen om even van zich te laten horen, als er geen problemen optreden bij deze combinatie van hardware.