Apple's nieuwste high-end notebook, de Titanium Powerbook G4, blijkt buitengewoon goed in de smaak te vallen bij het koperspubliek, bericht ZDNet NL. Terwijl de notebook sector een algehele verkoopstijging zag van slechts 2,3 procent, steeg de verkoop van Apple notebooks vorige maand met 31 procent. Ruim de helft van Apple's notebookverkoop komt voor rekening van de Titanium. Het marktaandeel van de Powerbook G4 bedraagt momenteel 16 procent.
De Titanium Powerbook G4 werd op 31 januari tijdens de MacWorld in San Fransisco gepresenteerd. Het apparaatje weegt 2,4kg en heeft een 15,2" LCD scherm met een bijna-breedbeeld resolutie van 1152 bij 768 pixels. Onderhuids bevindt zich een 500MHz G4 processor, een slot-loading DVD-ROM drive, een ATi Rage Mobilitiy 128 graphics chips en een harddisk met een capaciteit tot 30GB:
Momenteel maakt de Titanium 52 procent van de Apple's notebookverkoop uit. Zestien procent van alle computers die door de fabrikant werden verkocht, waren nieuwe PowerBook G4's.Februari was voor notebookbouwers geen maand om over naar huis te schrijven. De hele sector zag een magere verkoopsstijging van 2,3 procent, blijkt uit cijfers van onderzoeksbureau NPD Intelect. Voor Apple komt de stijging als geroepen. In januari lag de verkoop meer dan tien procent lager dan dezelfde maand een jaar geleden.
![]() |