Treyarch toont battle royale-modus Blackout van Call of Duty: Black Ops 4

Treyarch heeft een trailer gepubliceerd met beelden van Blackout van Call of Duty: Black Ops 4. Volgens de ontwikkelaar gaat het bij de battle royal-modus om de grootste plattegrond tot nu toe in de shooterserie.

CoD: Black Ops 4 Blackout

Blackout is de battle royal-modus van Call of Duty: Black Ops 4 waarin tot aan tachtig spelers elkaar bestrijden. De modus bevat een aantal karakters en wapens van eerdere games in de serie. Op de plattegrond die Treyarch publiceerde is te zien dat onder andere Nuketown Island, Hydro Dam en Fracking Tower onderdeel uitmaken van het spel.

In de trailer is daarnaast te zien dat spelers onder andere helikopters, speedboten en quads kunnen inzetten en zich ook onderwater en met wingsuites kunnen verplaatsen. Daarnaast is kortstondig een zombie te ontwaren en landen er crates.

Call of Duty: Black Ops 4 verschijnt 12 oktober voor de pc en consoles. Op 10 september start de bèta van Blackout voor de PlayStation 4, gevolgd door testen op de Xbox One en pc.

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

06-09-2018 • 21:16

61

Reacties (61)

61
61
18
3
0
31
Wijzig sortering
Morgen zal er een livestream plaats vinden om 20:00 over Black Out >
"Drop in for a studio livestream on Friday, September 7th at 11am/PT to hear from Dan Bunting and David Vonderhaar about the upcoming #BlackOps4 Blackout Beta." https://twitter.com/Treyarch/status/1037777473319129090
Ik zie nog steeds geen andere game engine en weer de zelfde crap als meer dan 10 jaar geleden met MW uit 2007 (toen was de rek er echt uit en tijd voor nieuwe) beetje opgepoetst hier en daar wat poly's meer,skybox zelfde textuur als grind, en alles buiten speelbaar veld op 5 meter ziet er uit als 16bit lego.

[Reactie gewijzigd door 42dpi op 1 augustus 2024 01:45]

Nou, nou. Titanfall 2 is gemaakt in de hoogbejaarde Source engine. De leeftijd van de engine maakt zover ik weet geen bal uit zolang je de onderdelen waaruit de engine bestaat vervangt en nieuwe dingen toevoegt om zo'n engine vers te houden.

De IW engine werd in 2005 gemaakt. Inmiddels zijn we bij IW 7.0 en die is in 2016 uitgekomen. Als we van jouw statement moeten uitgaan word Doom Eternal gemaakt in een engine die 22 jaar oud is.

Maar goed ik snap het statement wel. De IW engine word gewoon slecht onderhouden en de toevoegingen zijn minimalistisch. Die engine is een grote grap als het vergelijkt met Source, Frostbite en Cry.
IW engine is een gemodificeerde versie van Id tech 3 laatste stabiele versie van id tech 3 was in 2005.

Id engine van doom is steeds zo hevig aangepast en herbouwd dat het niet de vergelijking kan hebben met IW engine, Id tech 7 heeft 10 keer meer geometrische details dan 6, terwijl IW engine steeds maar aanpassing heeft in licht, water, en AI en bijna niks grafisch. https://en.wikipedia.org/wiki/IW_engine

Steeds updates die bij andere engines er al lang en breed in zitten omdat ze van de grond op bouwen.
Nogmaals. Het maakt geen ene bal uit hoe oud een engine is en waarop hij is gebaseerd. Zolang ie maar vers is. En dat geld voor alle engines op de markt. Denk je nu werkelijk dat alle engines van ID tot de grond toe opnieuw zijn opgebouwd? Ha! nee hoor. Ook dat zijn allemaal modificaties, aanpassingen, upgrades en toevoegingen waarbij de wortels allemaal terug gaan naar de Quake engine.

De verantwoordelijke voor het updaten van de IW engine zijn gewoon te lui of te greedy om de engine een fatsoenlijke upgrade te geven. Alle modificaties moeten snel gebeuren en alles wat je niet direct ziet laten ze maar achterwegen.

[Reactie gewijzigd door rickboy333 op 1 augustus 2024 01:45]

IW engine is een gemodificeerde versie van Id tech 3 laatste stabiele versie van id tech 3 was in 2005.
Oke, wat is het verschil met Source?
Ik hoop niet dat je nu verwacht dat ik je het verschil ga uitleggen van een engine die steeds voor één game wordt gebruikt en een engine die gebruikt word voor 52 bijna verschillende spellen. Anders vergelijk even de Unreal engine met IW misschien makkelijker.
Mijn punt was meer dat Source ook 'maar' een aangepaste Id tech engine is.
Nou, nou. Titanfall 2 is gemaakt in de hoogbejaarde Source engine.
Kleine kanttekening is wel dat Respawn Entertainment gigantisch veel aan de Source engine heeft veranderd, maar ik snap je punt :)
Het zou een keer leuk zijn om een vergelijk te zien tussen de investeringen van de engines van BF en COD. Waar Frostbite immense stappen heeft gemaakt kan je van COD eigenlijk vrij weinig zeggen.

Graphics
Audio
Physics
Levolution
Destruction

Het ziet er interessant uit. Alhoewel de Battle Royale eigenlijk gewoon een greep naar cash is, het is nou immers gewoon zeer populair en een makkelijke grab. Ik had toch meer verwacht wat de engine betreft.

[Reactie gewijzigd door dindr op 1 augustus 2024 01:45]

Dice heeft ook genoeg fouten gemaakt: BF heroes/BF play for free/BF Hardline maar niet door niet te investeren in een nieuwe engine of hevige revisie.

COD is al jaren Cash en grab geweest, zoveel mogelijke kleuren skins/loot boxen en net iets andere dingen het scherm opslingeren en hopen op het beste, wat tot advanced warfare is gelukt.

Niet gezegd ik ben jaren COD fan geweest COD, COD2, COD4, World at war, black ops duizenden uren game play, daarna was het same old same old met maffe space wars exo skeletons en zelfde out dated engine.

En de COD engine is nog steeds gebaseerd op de id Tech 3 uit 1999 18 jaar oud.
BF Heroes een fout ligt eens toe?
Niet goed doorgepakt in eens stopgezet, ik heb mij best vermaakt met Heroes, en helemaal jammer wat Dice heeft gedaan tegen revive network is ook stom geweest ik snap ze wel met copyright actief verdedigen maar laat ze dan afspraken maken, ik zou best willen betalen om weer BF2/2142 en zelf Heroes te spelen.
Anoniem: 1026419 @42dpi7 september 2018 16:17
Mensen spelen nog counter-strike 1.6 en games als Minecraft.

Elke keer legio's zeilende nerds (heb er ook aan meegedaan helaas :/ ) die de games toch nooit kopen. Elke keer hetzelfde gezeik. Laat lekker gaan joh.

Koop je de game niet, opgelost.
Omdat die open servers hebben mensen kunnen zelf een server opzetten zonder tussenkomst van de ontwikkelaar (hoogstens een activatie server) maar Dice/EA kiest er voor zelf alles te gaan uithuren en niemand anders toe te laten, dan is het in eens niet rendabel voor hun en trekken ze de stekker er uit.

Ik mis echt BF2142 en BF2 ziet er voor geen meter meer uit maar de game play was gewoon leuk. En door de revive network was wel duidelijk dat er genoeg vraag naar was.

En bij COD mis ik de openheid van mods en map making dit heb ik veel gedaan in de tijd dat ze het nog kon.
En ja ik wordt ouder en misschien is het nostalgie maar games gaan steeds sneller op zwart omdat er niet genoeg monopolie inkomsten worden gehaald.
Anoniem: 1026419 @42dpi7 september 2018 18:12
Oudere battlefield's hebben die geen deticateds? Oprechte vraag

Ik reageerde op het engine gezeur, snap dat er meerdere factoren zijn aan het succes van die games. Maar ik haalde ze aan vanwege de verouderde graphics en engine.
Zo zullen er genoeg Single-Player voorbeelden zijn

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 1026419 op 1 augustus 2024 01:45]

Jawel maar allemaal via licentie van DICE/EA thirdpartys verhuurders dus niet je eigen thuis/dedi server vanaf BF2142 sowieso daarvoor not sure.

Cod2 kan ik gewoon nog spelen (key check wordt niet meer gedaan en hij is nog te koop op steam )
En ik kan een eigen server opzetten. BF2 is native niet meer te spelen er zijn patches en workarounds maar niks native 1-0 COD. Cod2 heeft ook heeft ook geen online rank, skins, lootboxes dus zal ze wss jeuken wat je er mee doet.

Tot COD tot MW1 kon je je eigen server opzetten draaien en doen MW nonrank dacht ik.

BF call home Key check was sowieso onderbeheer van Dice/EA (zelfs account beheer bij BF2142) en niet meer native te spelen compleet waardeloos geworden.
Leuk zo'n trailer, maar lijkt mij totaal geen realistisch beeld van de game ervaring.

Als je 80 man over deze oppervlakte uitsmeert ga je nu en dan iemand tegen komen. Dat is niet het soort gameplay wat de doorsnee CoD speler lang zal boeien ben ik bang.
Leuk zo'n trailer, maar lijkt mij totaal geen realistisch beeld van de game ervaring.

Als je 80 man over deze oppervlakte uitsmeert ga je nu en dan iemand tegen komen. Dat is niet het soort gameplay wat de doorsnee CoD speler lang zal boeien ben ik bang.
Denk dat het vooral qua overdrevenheid niet helemaal klopt, qua drukte kan prima, er zijn met Fortnite en PUBG ook gewoon hotspots waar rustig 10 mensen tegelijk landen, als de map maar klein genoeg is of genoeg volk naar bepaalde plekken forceert ontstaan de battles vanzelf :)

Wel moet ik zeggen dat de trailer er wel erg vet uit ziet, als blijkt dat het qua mogelijkheden enigsinds accuraat is zie ik mijzelf dat wel spelen :)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 1 augustus 2024 01:45]

Tja, dat is altijd het probleem. Wil je een BR winnen moet je als laatste overblijven. Dan moet je vooral NIET met 10 man op dezelfde plek gaan landen, dan is de kans des te kleiner.

Ik denk altijd dat mensen die een BR game spelen en hun character maar te grabbel gooien aan de willekeur van zo'n hotspot het genre niet serieus nemen. Die zijn alleen maar tevreden met kills en niet de overwinning van het spelletje ansich.
Ga dan lekker een potje deathmatch doen met 1 ticket per speler. Lekker knallen en uiteindelijk blijft er ook 1 speler over, waarom dan op zo'n grote map?
Omdat sommige mensen liever winnen met 10+ kills dan niks zitten te doen en winnen met 2 kills. Dat is het mooie van BR. Je kunt zelf kiezen hoe je wilt spelen.
Uhmm... Jij hebt er gewoon niet zo veel verstand van. Als je jezelf meteen vol in de actie gooit, er zitten ook potten tussen waarin je dan een killstreak maakt, en er meteen heel goed voorstaat. Dan kun je in dat gebiedje daar alle goede wapens en uitrusting verzamelen. Een uitstekende start.

En in het geval dat je zelf doodgaat, dan heb je dus ook maar een minuutje gespeeld. Helemaal niet erg. Die mensen beginnen dan vaak gewoon meteen aan het volgende potje. En proberen dan weer actievol te winnen.

Als je echt ieder potje jezelf alleen maar probeert te verstoppen, en nooit gaat duelleren, dan begrijp je de essentie van Battle Royale niet. Battle Royale is een actievol shooter genre! Kills maken, je uitrusting verbeteren, en nog meer kills maken! Een heel vlot spelend genre, boordevol actie. Het is bepaald geen "just-hiding-while-others-kill-eachother"-simulator.
Jammer dit.

In het BR genre krijg je 1 leven. Als je elke keer in het geweld dropped en dan na 7x proberen er als laatste uit komt is dit eigenlijk het zelfde als een game met tickets. Je bent eigenlijk een over meerdere sessies uitgesmeerde deathmatch aan het spelen.

Dat iemand zich gaat vervelen als hij even een paar minuten niet meer zijn crosshair ergens op kan richten heeft denk ik meer met persoonlijke instelling te maken. En misschien wat minder suikerhoudende dranken naar binnen werken kan ook rustgevend werken.

Het doel van het spel is winnen. Je krijgt de ruimte om dat zo aan te pakken als nodig inderdaad.

Zoals je misschien niet weet, bij PUBG bestaat ongeveer 84% van de score uit hoe lang je overleeft. Maar 16% uit de kills die er gemaakt worden. Blijkbaar vinden de devellopers van het spel het survival aspect een stuk belangrijker dan het combat gehalte en belonen ze dat ook meer.

Of ik de 'essentie van het BR genre' niet snap ...
Grappig genoeg komen mijn meeste wins wanneer ik in school drop op pubg }>
Er loopt bijna altijd iemand levend een stad uit en die heeft dus alle loot. Als je de PUBG heatmap bekijkt zal je zien dat de winnaars vaker uit stadjes komen dan het platte land zegmaar.
Meestal schiet ik die gast dan neer en dan heb ik alle goede loot en hoef er niet veel moeite voor te doen:)
Dan kom ik je niet vaak tegen blijkbaar :Y)
Ken je het woord teamwork?
Uh, als je met 10 man op dezelfde plek landt, en je wint dat gevecht, dan heb je items voor 10.

De bedoeling is dat de wapens redelijk situationeel zijn en dat er voldoende utility items zijn opdat een rugzak vol stuff (materials, meerdere wapens, consumables) je een groot voordeel geeft wanneer de cirkel voldoende krimpt. In een rustig deel van de map kun je misschien ongestoord items rapen, maar het is efficiënter om de items van je medespelers te looten.

Er zijn veel mensen die denken dat ze goede spelers zijn omdat ze in een hoekje droppen terwijl de andere spelers elkaar om zeep helpen. Maar vervolgens worden ze uit hun hoek gedreven door de storm en hebben ze geen items waardoor ze kansloos doodgaan in de endgame. Als je Fortnite-streams bekijkt, dan zie je dat alle succesvolle spelers erg agressief te werk gaan.
Ziet er plezanter uit dan pubg moet ik zeggen. Ben benieuwd.
Ik snap überhaupt die hele hype om PUBG / Fortnite niet. Heb beide gespeeld, vind het beide gewoon helemaal niks.
Heb hetzelfde.
Te weinig actie in de sessie. En mocht je doodgaan is je potje al voorbij.

Maar ik snap de adreline rush wel. En de extase mocht je 1ste worden.
Vergelijk het met MOBA-games. Daar vonden velen ook niks aan: "lol, je farmt voor 20 minuten, vecht tweemaal en de match is over". Dus had je games als Bloodline Champions zonder farmen met enkel teamfights. Die games waren al snel dood.

Blijkt dat de gewone speler best wel even een rustig moment apprecieert.

Overigens doen BR-games iets heel slim met "doodgaan". Ok, je gaat dood, en je kunt meteen opnieuw op play klikken en een minuut later hang je weer aan je parachute. De games maken een overwinning (of personal best) een langdurig en spannend proces, terwijl een verlies zó voorbij is. Dit lost een groot probleem op waarmee MOBA's en hero shooters te maken hadden: je werd de helft van de tijd platgestampt, en onderzoek had aangetoond dat de negatieve impact van verliezen groter was dan de positieve impact van winnen, waardoor uiteindelijk iedereen miserabel was en de scheldwoorden in het rond vlogen.

[Reactie gewijzigd door Enai op 1 augustus 2024 01:45]

Bij BF V zit er ook een scheldfilter ingebouwd, die best streng is afgesteld helaas. Best jammer, want daarvoor kon je elkaar tenminste verrot schelden. Nu kan dat natuurlijk nog wel mondeling via de headset :+
Ben benieuwd naar de Beta inderdaad. We zullen zien.
Dat ziet er gaaf uit zeg! Ik ben wel heel benieuwd.
Dit ga ik zeker volgen.
Ga de beta wel spelen,maar denk de volledige game niet.Al ziet deze trailer weer goed uit.
Je kan alleen de BETA spelen als je de game gepre-ordered hebt
PC heeft een open beta een week later na PS4.
Correctie is vereist hier. Een week na de start van de PS4 Beta zijn alle beta's namelijk al ten einde. Beetje jammer als je dan nog aan komt zetten. De open beta voor de PC duurt maar 48 uur verspreidt over drie dagen: van zaterdag 15 september om 19:00 uur tot maandag 17 september om 19:00 uur. Alleen een gratis aan te maken Battle.net account is vereist.
Bol bestellen en annuleren 🙊🤫
Nee hoor heb de beta al op me ps4 :)
Anoniem: 298195 6 september 2018 21:26
lijkt wel een mix van Battelfield en Rainbow six siege
Just curious, waar zie jij elementen van Rainbow Six Siege? :)

Ik zie laser tripwires > Kapkan? :+
Ik zie ze niet door muren of iets dergelijks schieten of heel tactisch te werk gaan, behalve in het showdown(lijkt op de cod 4 map?) gedeelte met de zombies :P

[Reactie gewijzigd door falcon123 op 1 augustus 2024 01:45]

Ik zag plaatsbare schrikdraad en cover, zo'n metalen plaat die uit elkaar schuift. Dat deed me denken aan siege;)
Spel draait niet locked op een frame-rate maar 60fps op bepaalde platforms is ook (nog) niet duidelijk.

https://www.gameinformer....ut-call-of-dutys-blackout
Zou dit niet met 1000 players zijn? Of is dat een ander spel?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.