Halfgeleiderproducent Sigma Designs heeft tijdens de CES een nieuwe serie socs aangekondigd die voor smarthometoepassingen zijn bedoeld. De Z-Wave 700-serie moet een groot bereik combineren met een laag vermogen.
De Z-Wave 700-serie maakt, zoals de naam duidelijk maakt, gebruik van het z-wave-protocol voor communicatie tussen verschillende apparaten, zoals slimme lampen en slimme sensors. Het nieuwe platform van Sigma Designs is volgens het bedrijf zuinig genoeg om in apparaten met accu of zelfs knoopcellen te worden gebruikt. Een sensor met een 700-soc zou volgens het bedrijf tot tien jaar moeten werken op een enkele knoopcel. De 700-serie zou tachtig procent zuiniger zijn dan de 500-serie.
De chips zijn opgebouwd rond een ARM-processor, die binnenkomende data snel en energiezuinig verwerkt en alleen relevante data via het z-wave-protocol verstuurt. Dankzij het bereik van ongeveer honderd meter zouden de sensornetwerken met de soc aan boord het hele huis, inclusief tuin, kunnen beslaan. Bovendien claimt Sigma de 700-producten tegen lage kosten op de markt te kunnen brengen, waarbij fabrikanten de socs eenvoudig in producten kunnen integreren.