Het einde van DreamHack 2007
Sinds zondagmiddag 12.00 uur is DreamHack 2007 officieel afgelopen. Om klokslag 10.00 uur werd de internetverbinding offline gehaald, maar een aantal gamers speelden via het lokale netwerk nog wel even door. Om 12.00 uur moest het gebouw verlaten zijn, en mocht je om die tijd nog niet uit Elmia zijn dan werd je vriendelijk geholpen en werden je spullen buiten gezet.


Een kleine groep bezoekers bikkelt de nacht van zaterdag op zondag door om rond een uur of acht langzaam op te gaan ruimen. Dan zijn die mensen voor de drukte al op weg naar huis. Met een toren, een beeldscherm, een toetsenbord, een muis, een laptop en een bananendoos voor alle kabels en meuk, was ik snel klaar met inpakken. Sommigen hadden een stuk lastiger: die konden namelijk een zooi blikjes opruimen. Niet te vergeten hun eigen troep, want het zag er nog erger uit dan Campzone.

De organisatie van DreamHack heeft interessante weetjes naar buiten gebracht. Zo zijn er in vier dagen tijd meer dan 80.000 blikjes Jolt Cola verkocht, waren 10.455 computers aangesloten op het netwerk van DreamHack en hebben in totaal ruim 13.000 mensen het computerfestival bezocht. Gezien de blikken bouwwerken die sommigen hebben gemaakt, is dat aantal van verkochte blikjes cafeïnehoudende prik niet helemaal onvoorstelbaar.


DreamHack is een imponerend evenement. De eerste avond gaat de verlichting in de zalen uit en dan valt je mond open van verbazing. De hoeveelheid schermen die dan te zien zijn laat een echte indruk achter. Iedereen die voor het eerst op DreamHack is, blijft de hele avond roepen hoe overweldigend het wel niet is om zoveel computerfanaten bij elkaar te zien. Dit zijn dan niet alleen de gamers van rond de twintig, maar ook kinderen en volwassen lopen rond. Voor een vierdaagse lanparty is het voor Nederlanders en Belgen overigens iets te ver weg. Met de boot of vliegtuig is het nog te doen, maar om met de auto te gaan moet je minsten met drie bestuurders zijn. Voor wie nog nooit op DreamHack is geweest, is het wel een aanrader om er eens een kijkje te gaan nemen.

Rest mij alleen nog maar de mensen van CCTV en Pack4DreamHack te bedanken. Niet alleen voor de gezelligheid tijdens de reis van en naar Zweden, maar ook voor het gebruik van de persruimte en de films. Hopelijk tot een volgende keer, waarschijnlijk dus tot Campzone .