Minecraft viert release Minecraft-film met interactief portal in Amsterdam

A Minecraft Movie verschijnt in april dit jaar in de bioscoop. Om dat te vieren, kunnen fans van de game eind deze maand zelf de wereld van A Minecraft Movie instappen via een speciale portal op het Museumplein in Amsterdam. Fans komen via de portal terecht in de 'Nether Lands'.

Het gaat om een Mixed Reality-portaal, gemaakt door A Minecraft Movie en Doritos. Gebruikers kunnen de portal scannen met hun telefoon, waarna ze fysiek door de poort stappen en in de 'Nether Lands' terechtkomen. De Nether is de onderwereld uit Minecraft, maar de naam doet ook denken aan de 'Netherlands', oftewel Nederland, wat reden was om de portal neer te zetten. Door zelf fysiek met de telefoon te bewegen kun je door de Nether Lands navigeren.

Gebruikers kunnen niet alleen rondkijken in de wereld, maar ook acties uitvoeren. Door op het scherm te tikken kun je bijvoorbeeld blokken mijnen, resources verzamelen en wapens maken. Ook zit er een game verbonden aan de portal. Wie de game helemaal uitspeelt, maakt kans op een massief 18-karaats gouden vierkante Doritos-chip, die volgens de organisaties een waarde van duizend euro heeft.

De portal staat slechts één dag op het Museumplein in Amsterdam. Op 28 maart is deze tussen 09.00 en 18.00 uur gratis te bezoeken. Daarnaast wordt de portal digitaal beschikbaar via meer dan 135 digitale schermen rondom bioscopen in Nederland, waarop een QR-code verschijnt die gescand kan worden. Wie de Nether Lands op 28 maart liever vanuit huis bezoekt, kan dat die dag doen via de website van Doritos.

De portal wordt neergezet in aanloop naar de bioscooprelease van A Minecraft Movie, die op 2 april verschijnt. In deze liveactionfilm komen vier mensen via een portaal in de Minecraft-wereld. Met behulp van hoofdpersonage Steve proberen zij te ontsnappen. Steve wordt door Jack Black gespeeld in de film. Verder doen Jason Momoa, Kate McKinnon, Jemaine Clement en Jennifer Coolidge mee.

Door Eveline Meijer

Nieuwsredacteur

20-03-2025 • 11:29

21

Reacties (21)

21
20
12
0
0
4
Wijzig sortering
Ben benieuwd hoe de film ontvangen wordt, vond het er zelf maar erg matig uitzien. :X
mijn kids hebben de trailer gezien (7 en 10) en ze waren dol enthousiast.
we gaan hem daarom ook in de bios kijken, niet voor ons maar voor de kids
Niet voor ons maar de kids zegt die dan.. daar geloof je zelf toch niets van :P haha
haha ik ga er ook van genieten hoor, speel al minecraft vanaf de beta :)
Hier nog 1 hoor, laatst nog op een druilerige Zondag met de kids (zij op switch, wij ps5) hele dag gebouwd :D
Dit soort films zijn altijd vrij matig volgens mij, maar wij Tweakers zitten meestal ook niet echt in de doelgroep denk ik. :P
Toffe actie denk ik, de link naar Dorito's werkt bij mij alleen niet (meer): https://www.doritos.nl/portal
Maar die werkt waarschijnlijk alleen op de dag zelf bedenk ik mij nu net.

[Reactie gewijzigd door MrRobot op 20 maart 2025 11:46]

'interactief portaal' of 'interactieve portal', maar wat is wat is een 'interactief portal' ?
Jammer dat het op een vrijdag is. Meeste kinderen (toch de doelgroep lijkt me) zitten dan op school. Had wel met mijn jongste zoon heen gewild maar dat gaat dus niet lukken.
Benieuwd hoeveel dames de boel gaan flashen daar
Vind het echt tof om te zien hoe ze zo’n interactieve ervaring neerzetten voor Minecraft-fans. Zelf schrijf ik ook over Minecraft, zoals in deze blog: https://esporthub.nl/mine...site&utm_campaign=content. Misschien leuk als ik eens een blog voor jullie schrijf? Zou graag iets maken wat goed aansluit bij deze community!
Wat een rare zure reactie. Dorito's is gewoon al heel lang bekend rondom gamer marketing.
Kan me nog sponsorships herinneren voor Xbox en specifiek Halo.
Ook hebben ze her en der als marketing stunt een 'gamer' product ontwikkeld. Las zo gauw iets over een stille snack zonder crunch, om mensen op de voice chat niet te irriteren.

Verder hoeft niet altijd een directe inhoudelijke relatie te zijn om ergens je merk op te plakken.
Als kids met een zak Dorito's en een fles Mountain Dew of whatever een populaire game spelen is het voldoende.
Ik heb geprobeerd mezelf tegen te houden, maar ik kan hem niet laten liggen: sponsor-chips :D
Haha blij dat je het toch hebt gedaan, ik vind 'm goed! :P
Ach ja, Amsterdam, de stad waar alles kan.
https://www.amsterdam.nl/...msterdamse-aanpak-gezond/
https://www.rijksoverheid...edsel-wettelijk-ingeperkt
https://www.foodwatch.org...rmt-tegen-junkfoodreclame

Ondertussen wekenlang vergaderen om vleesreclames uit het straatbeeld te verwijderen en zo nog wat duwen en trekken om het ideale straatbeeld van hun heilstaat te creëren en dan komt Dorito's met een sappige marketingcampagne gericht op de Minecraft doelgroep (voornamelijk kinderen en jongeren) en je hoort er he-le-maal niemand meer over :O
Prima citymarketing, lalala geld.
-edit-
Even ter verduidelijking, ik vind het allemaal wel best en prima, kan alleen erg slecht tegen hypocriet beleid. Of ophouden met zeuren over vanalles in de publieke ruimte of je gaat je maar eens aan je eigen regels houden, Amsterdam je moet kiezen.

[Reactie gewijzigd door PalingDrone op 20 maart 2025 13:07]

Amsterdam moet helemaal niets.
Compleet zwart wit denken brengt alleen maar ellende. Het gaat juist om de nuance en uitzonderingen. Regeren in de geest van de wet en regelgeving is over het algemeen een stuk menselijker dan naar de letter van de wet.


Het mooie van nuance is, dat je kan willen dat er er niet meer overal reclame is voor ongezond voedsel, maar je best af en toe een uitzondering kan maken.
Het leven, de mensheid en de wereld is niet zwart wit.
80% minder geconfronteerd worden met ongezond voedsel is hartsitkke mooi.
Het is niet of 100% of 0%.

De misbruik van het woord hypocriet zie ik ook hier weer terug.
Wordt ook gebruikt voor mensen die vegetarisch eten, maar 2x per jaar een biefstukje nemen. Die mensen eten voor 99% vega, who cares dat ze twee keer per jaar tegen hun eigen "principe" ingaan.


Weer ontopic. Leuke manier om de film te promoten. Dat gaan mijn kinderen vast waarderen.
Iets met die vierkante doritos die soms in de zakken zitten gok ik. In een recent verleden een paar keer reclame van voorbij zien komen.
De tijd dat er echte prijzen te winnen vallen met iets dat in de zak zit is allang voorbij.
Ook bij deze actie is het weer alle informatie online opgeven en dan hopen dat de animatie uitkomt op een vierkante doritos.
Geen makkelijkere manier van data verzamelen.
Denk dat het met de meme cultuur van rond/voor 2016 te maken heeft toen waren doritos erg populair rondom memes, games en dus minecraft. Net als mountain dew bijvoorbeeld. Geloof dat het dus daar wel mee te maken heeft

[Reactie gewijzigd door LoboVR op 20 maart 2025 12:12]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.