Versie 1.0 van Circuit Zandvoort is beschikbaar voor rFactor 2

Op de dag dat officieel bekendgemaakt is dat de Formule 1 weer naar Nederland komt, is de 1.0-update van Circuit Zandvoort voor rFactor 2 uitgebracht. De Nederlandse racebaan was al sinds 2017 beschikbaar als bèta.

Bezitters van racesimulatiegame rFactor 2 kunnen Circuit Zandvoort downloaden via de Steam Workshop. De baan staat daar nog onder de naam Zandvoort 2017, maar op dinsdag is de 1.0-update verschenen die de racetrack weer helemaal up-to-date maakt.

Volgens de changelog is de baan aangepast naar de 2019-configuratie en zijn er tal van verbeteringen doorgevoerd. Er wordt al jaren gewerkt aan de digitale versie van Circuit Zandvoort, de eerste bèta kwam in augustus 2017 uit.

Het is mogelijk om op de racebaan te rijden met de gratis demoversie van rFactor 2. Dat kan dan in een McLaren MP4/8, de USF2000, Radical SR3 RSX of de Nissan GT500. Formule 1-bolides zitten standaard niet in rFactor 2, maar er zijn wel mods die F1-auto's toevoegen.

De 1.0-update van Circuit Zandvoort zal vermoedelijk niet de laatste zijn, want de verwachting is dat het circuit wordt aangepast voor de komst van de Formule 1. Raceorganisatie FIA maakte dinsdag bekend dat er in 2020 weer een Grote Prijs van Nederland komt.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

14-05-2019 • 18:30

33

Reacties (33)

33
33
24
2
0
6
Wijzig sortering
https://youtu.be/EWQLqISApBM

Is dit al de nieuwe versie? De laatste bocht lijkt licht gebanked te zijn(een van de nieuwe wijzigingen)
De versie zoals we die vandaag uitgebracht hebben, komt overeen met Zandvoort zoals het er vandaag de dag bij ligt. Uiteraard gaan we het komende jaar de aanpassingen aan het circuit volgen zodat we ook in 2020 op de goede layout kunnen rijden. Afhankelijk van hoe drastisch de wijzigingen zijn zullen we die ofwel als nieuwe layout toevoegen, ofwel deze layout aanpassen.
Volgens onze Jantje Lammers,
https://racingnews365.nl/...rt-moet-doen-voor-f1-race
Best een flinke lijst.
Bedankt voor de link, dat zijn er best een flink aantal, inderdaad. Werk aan de winkel dus! :)
Zo is Zandvoort in het echt ook. Maar je hebt gelijk dat ze Zandvoort voor de F1 willen aanpassen en die bocht zal dan een grotere banking krijgen. Het circuit in rF2 is momenteel gelijk aan hoe Zandvoort nu is, wie weet krijgen we de veranderingen er volgend jaar ook bij, zal wel een hendig marketing momentje zijn :)
Dat lijkt maar zo door het overdreven overhellen van de head cam.
Zeer netjes. Iedereen met een proper stuur en pedalen zou rFactor 2 moeten spelen ipv Project Cars ;)
Waarom? (Serieuze vraag) Dacht dat PC het juist wel goed deed.
Slightly Mad Studios heeft voor PC (en PC2) als basis de rF1 engine gebruikt in licentie. De physics engine is dus in grote lijnen hetzelfde als die in rF1. De graphics engine hebben ze compleet herschreven.

rF2 is een doorontwikkeling van rF1. Daarbij is de physics engine fors verbeterd. Heel plat gezegd bestaat een physics engine voor een race simulatie uit een aaneenschakeling van rigid bodies waarmee de auto zelf, de ophanging van de wielen e.d. wordt gesimuleerd plus een gespecialiseerd model voor de banden. In rF1 draaide de physics op 360 Hz (rigid bodies en banden) waarbij inputs van de controllers ook maximaal 360 Hz werden uitgelezen en FFB output gekoppeld was aan de framerate (het is gebruikelijk dat physics en graphics in simulaties gescheiden zijn en op verschillende cores draaien). Vergelijk je dit nu met rF2 dan zijn er veel meer rigid bodies in het automodel opgenomen, waardoor we ook zaken als "chassis flex" kunnen modelleren (zeker 5x zo veel) en het model draait nu op 400 Hz. Het bandenmodel is vele malen complexer geworden, waarbij elke band uit honderden elementjes bestaat, elk met hun eigen temperatuur, slijtage, etc. met als gevolg dat we de grip, vervorming, druk e.d. heel nauwkeurig kunnen modelleren. Bovendien draait het bandenmodel op een fors hogere frequentie, namelijk 2400 Hz, wat ook nodig is omdat een band heel snel beweegt. Inputs en FFB draaien op 400 Hz.

Ter vergelijking ridid bodies en banden physics draaien bij Assetto Corsa (vanaf netKar Pro tot en met ACC) op 333 Hz en bij iRacing op 360 Hz. Uiteraard is de kwaliteit van een physics engine natuurlijk niet uitsluitend afhankelijk van de frequentie waarop hij draait, of het aantal rigid bodies en vrijheidsgraden wat gemodelleerd wordt maar het geeft wel een beeld van de nauwkeurigheid waarmee er gerekend kan worden.

Afgezien van de professionele markt is er voor zover mij bekend geen enkele simulatie die beschikbaar is voor consumenten met een model wat net zo geavanceerd is als rFactor 2. Dat gezegd hebbende, ben ik natuurlijk verre van onpartijdig. :)
rFactor 2 heeft echt kwaliteits force feedback en physics, dat maakt het dat het erg realistisch aanvoelt - Waar Project Cars wat steken laat vallen. Dat doet verder niet af aan de ervaring die iemand kan hebben met PC. Maar als je echt wil simmen, dan kom je meestal bij rFactor 2/ iRacing / Assetto Corsa uit ;)
Vergeet Live For Speed niet, misschien wel de beste van allemaal.
Ik zweer bij rFactor 2 en Automoblista. Daarna een treedje lager: Raceroom, Asetto Corsa, Dirt Rally en Richard Burns Rally. Vervolgens kom je vervolgens uit bij: F1 franchise, Dirt Rally 2.0, Dirt 4, Project Cars franchise. En tot slot alles wat maar lijkt op mario kart.
Anoniem: 306567 @Ivysaur14 mei 2019 21:23
Ik mis toch Gran turismo sport in het rijtje.
Valt onder Mario kart. Net als Forza.

Ze proberen het, en voor iemand die NFS gewent is is het pittig en een uitdaging.
Maar blijft best wel arcade..
Anoniem: 306567 @Ting8714 mei 2019 21:54
Gran turismo vergelijken met mario kart.... Gran turismo sport is geen arcade...
GT vergelijken met mario kart is inderdaad gewoon absurd.
Denk dat Gran Turismo mooi in de categorie Simcade valt.
Aardig wat beter dan de Need for Speeds van deze wereld, maar nog een eindje af van Assetto Corsa, iRacing en dergelijke.
Laat 'misschien wel' maar weg. ;)
Ik hou het wel bij iRacing.com.
Ik ook, alleen hoop ik wel dat ze dan snel een rescan doen #soon :X
En niet zo lang wachten als met Silverstone.

[Reactie gewijzigd door JoepW op 24 juli 2024 05:27]

iRacing doet zelden een rescan, alleen van een paar grote amerikaanse (r)ovals tot nu toe.
Zandvoort is een stuk gladder tegenwoordig maar er zitten sinds het nieuwe asfalt wat extra lichte kuilen in de baan. Het grote materiaal wat het verse asfalt had neergelegd stond een paar keer te lang stil, aangezien het onder het asfalt het zelfde losse zand is als de duinen er naast, zakten de vrachtwagens een paar cm naar beneden. Net op de ideale lijn.
De Audi S bocht is ook best anders, de curbs aan de binnenkant glooien nu omhoog ipv. van vlak met de weg en ligt vol met dwarse drempels. Afsnijden daar is nu geen optie meer zonder schade.
Al die nieuwe updates zitten in de rFactor 2 versie.
Gladder? Heb juist meer grip, rij 2 seconden sneller per rondje op het nieuwe asfalt. Zeker in vochtige omstandigheden waren delen van de Tarzan & 'Vodafone' spek glad omdat ze ander stukje asfalt hadden geplaatst. Dat asfalt lag ook Hugenholtzbocht die in zijn geheel aardig glad was.

Benieuwd naar de aanpassingen van het circuit voor de F1 race, mooi dat RF2 deze historische 2019 versie digitaal heeft vereeuwigd :)
Ik denk dat @Aerophobia1 met "gladder" bedoelt dat er wat minder hobbels en scheuren in het nieuwe asfalt zitten. Dat betekent niet automatisch dat er minder grip zou zijn. In tegendeel zelfs.
Zolang ze horizon lock in VR niet goed geïmplementeerd hebben en de framerate in VR niet onder controle is, laat ik hem nog steeds links liggen. Heb hem wel gehucht 2 jaar geleden, maar iedere keer dat ik hem weer even test is het nog steeds pruts. Zelfs ACC sinds de 0.6 beta werkt beter in VR
Stiekem hoop ik dat door de extra aandacht Circuit Zandvoort nu ook naar Gran Turismo voor de PS4 komt :9
Anoniem: 474132 @Mariuslol14 mei 2019 19:01
Ik wacht op de Mario Kart versie! :D
De GTS versie is volgens sommigen dezelfde als voor Mario Kart :+
Blijft het huidige circuit toch nog een beetje bewaard voor het nageslacht. Na de F1 zal het wel een grote asfaltvlakte zijn.
Op het huidige circuit kan geen F1 race gereden worden. Luyendijkbocht aanpassing ziet er toch gaaf uit. Zal ongeveer hetzelfde worden als de Arquibancadas bocht op Interlagos.
Doe mij maar Zandvoort in Grand Prix Legends '67 _O_
Vorig jaar heb ik ergens gelezen dat het Circuit Zandvoort waarschijnlijk ?? weer een echt formule F1 Circuit zou worden, maar miljoenen gaat kosten.... Kan er verder niets meer over terug vinden
Iemand hier die wat meer weet
Zou tegek zijn als dit weer een formule F1 Circuit zou worden Vroeger jaren vertoefd daar
UPDATE _/-\o_
21 mrt. 2019 in AUTOSPORT
Formule 1-race in Zandvoort stap dichterbij
https://www.telegraaf.nl/...zandvoort-stap-dichterbij
1934 De helden!
https://www.youtube.com/watch?v=GvwZLaKapjQ
1980
https://www.youtube.com/watch?v=t5yKQFvocR4
1984
https://www.youtube.com/watch?v=uATGlQwzWJM
Max op Zandvoort
https://www.youtube.com/watch?v=Roznaae7J5M

[Reactie gewijzigd door Jeroen hofman op 24 juli 2024 05:27]

Pssst... het is sinds vanmorgen al officieel rond hoor. 2020/21/22 is er een F1 op Zandvoort.
Hi,
Das een goei nieuws , Ook de gemeente Zandvoort pompt er 4 Miljoen in.Maar alles bij elkaar ? vorig jaar hadden ze het over 20-40 miljoen ??

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.