Review door de redactie
|
Round-up - Externe ssd's - Nieuw: Crucial, Kingston, Samsung, Transcend en WD Voor deze round-up hebben we dik 20 externe ssd's getest. Deze 'USB-sticks on steroids' zijn ideaal voor back-ups of het verplaatsen van grote hoeveelheden data. |
|
|
Productreview - Transcend ESD310 256GB Zwart review door ovd1995 Leuk formaat en op papier goede specificaties. Jammer genoeg niet geschikt voor mijn gebruik en gaat dus terug. Het schrijven begint snel met ongeveer 650 MB/s maar na 25GB aan grote videobestanden wordt de SSD te heet (zelfs te heet om aan te raken voor mijn… |
Reviews door gebruikers
Scoreverdeling
Tja dit is geen al te beste deal met minder dan 10 procent aan snelle buffer en de rest @ 65 MB/s.
Alleen aan te raden wanneer rond de 15 euro of lager maar zeker niet boven de 20 euro.
De echte schrijfsnelheid komt voor de eerste 10 GB ook al niet boven de 400 MB/s.
Gammele dopjes maken het beeld compleet van budget spul.
De prestaties van mijn 128 GB exemplaar zitten tussen een hele slechte externe SSD en een goede flash drive.
Pro Tip: Koop een ADATA SC610 van 500GB die schrijft met 400 MB/s voor 40 euro.
PW:
https://tweakers.net/pricewatch/2017616/adata-sc610-500gb-zwart.html
(bovendien kost bij de SC610 een GB maar 8 cent vs 20 cent bij deze Transcend)
N.B. de review van tweakers zelf geeft een te rooskleurig beeld van een grote 1 TB drive.
Die zal een (iets?) grotere SLC buffer hebben en daardoor langer een hogere snelheid volhouden.
Pluspunten
USB A & USB C Compact en lichtgewicht Geen Kabel nodig, kan direct in slot
Minpunten
SLC Buffer van slechts 10 GB Los zittende dopjes Slechte snelle prestaties ( < 10% = snel) Te heet om aan te raken bij schrijven Na buffer van 10 GB nog maar 65 MB/s Dure prijsklasse maar niet de prestaties Geen draag bevestiging of bescherming Geen LED indicatie
Eindoordeel
Snelle externe SSD voor een lage prijs in een klein formaat. Zowel de 256GB als de 1TB zijn lekker snel. Als je hem in één keer helemaal vol schrijft gaat hij wel in temperatuurbeveiliging.
Pluspunten
Snel USB en Type C Werkt met iPad
Minpunten
Heethoofd Dopjes raken kwijt
Eindoordeel
Transcend ESD310 256GB Zwart
Leuk formaat en op papier goede specificaties. Jammer genoeg niet geschikt voor mijn gebruik en gaat dus terug.
Het schrijven begint snel met ongeveer 650 MB/s maar na 25GB aan grote videobestanden wordt de SSD te heet (zelfs te heet om aan te raken voor mijn gevoel) en gaat het schrijven met maar 65 MB/s.
Lezen gaat wel mooi rap met een constante 1 GB/s zelfs na 100 GB, de bottleneck lag tijdens het testen eerder bij mijn NVMe SSD dan de Transcend SSD. Ook mijn SSD RAID0 setup had het zwaar en kon de Transcend niet bijhouden.
Pluspunten
Zowel USB-A als USB-C Klein formaat (Langdurig) Lezen gaat snel
Minpunten
Wordt al warm zonder schijfactiviteit Dopjes zijn makkelijk te verliezen Langdurig schrijven gaat traag Wordt snel heet
Eindoordeel
Transcend ESD310 512GB Zwart
Top ding, voldoet ruimschoots voor DJ gebruik.
Pluspunten
USB-A en USB-C Klein Prijs
Minpunten
Losse dopjes
Eindoordeel
Transcend ESD310 512GB Zwart
Een back-up van mijn C schijf was erg snel gemaakt, maar een back-up van mijn D schijf duurde lang, waarschijnlijk omdat hier veel foto's op staan. Stick wordt behoorlijk warm bij het maken van een back-up. Losse afdekdopjes , daar moet je goed op letten.
Pluspunten
Compact Betaalbaar Snel met grotere bestanden
Minpunten
wordt erg warm minder snel met kleinere bestanden Losse afdekdopjes
Eindoordeel
Transcend ESD310 2TB Zilver
Dit is de handigste externe harde schijf die er mijns inziens te vinden is: geweldig handzaam/compact, snel en met de uitstekende fysieke kwaliteit die ik gewend van Transcend. Ook super makkelijk dat hij een USB A/B- en USB-C-aansluiting heeft; net wat je uitkomt.
Het enige minpunt is dat die bij langer gebruik opwarmt, maar buiten de zomer is dat in de praktijk voor mij geen probleem. Op basis van mijn ervaring en de andere reviews, krijg ik het beeld dat de mate van (het effect van) de opwarming afhangt van de gebruiksintensiteit: zet je in één keer tientallen GB's over, dan ontstaat een probleem, blijf je daaronder, dan is er niet echt een probleem.
Pluspunten
Robuust gebouwd Lekker snel Handig in gebruik Goed merk
Minpunten
Warmt op
Eindoordeel
Transcend ESD310 256GB Zwart
Het einde van al mijn USB flashdisks.
Wat een vooruitgang zeg, zo snel, zo ongecompliceerd, ook op de Macbook.
Hij komt als ex-fat geformatteerd aan en werkt zowel op USB-c als op USB-A.
Heb direct een hele zwik oude usb sticks weggegooid, wat een verbetering zeg, had ik veel eerder moeten doen.
Update aug 2025:
Na een jaar licht gebruik is de USB-c kant uitgevallen, Leverancier heeft omgeruild onder garantie. Sterretje eraf.
Pluspunten
Snel prima prijs/kwaliteit Goed merk
Minpunten
schijnt wat warm te worden USB-c kant defect na 1 jaar
Eindoordeel
Transcend ESD310 1TB Zwart
Dit dingetje heeft echt het format van de usb-stick! Ook de twee connectors zijn erg handig. Het feit dat de dopjes maar een richting erop kunnen stoort met niet heel erg.
Hij is snel als hij begint te schrijven, maar wordt al snel erg heet en dan gaat hij in zijn thermische beveiliging. Ik had bij iemand anders gelezen dat dat ergens na 70GB gebeurt, maar bij mij is dat al na iets van 10GB bij grote files, en veel sneller bij kleine files... Dan gaat hij naar 60-70MB/s en lijkt het niet erg op een ssd meer, maar meer een snelle USB-stick...
Ik vind hem dus vooral geschikt voor files die je maar een keer schrijft of kleine incremental backups: dan is hij snel en handig...
Pluspunten
leuk klein dingetje niet al te duur initiele snelheid hoog USBC en USBA
Minpunten
wordt erg heet wordt heel snel heel langzaam lijkt een meer dan een opzicht op een USB-stick ipv ssd...
Eindoordeel
Transcend ESD310 512GB Zwart
Ik ben onder de indruk van de snelheid van het apparaat. Zo juist een bestand van 27GB ernaar toe gekopieerd. Snelheid 325 MB/S.
Jammer is dat de connectors afgedekt worden door dopjes. Raak je makkelijk kwijt. Bovendien zijn de dopjes niet symetrisch, dus altijd even checken of ze er goed op zitten.
Pluspunten
Snel, echt snel Klein USB-A en USB-c
Minpunten
Connectors
Eindoordeel
Transcend ESD310 1TB Zwart
Snelheid USB-A 10gbit port: 740MB/s write, 950MB/s read
Snelheid USB-C 20gbit port: 790MB/s write, 1GB/s read
Wat minder dan de geadverteerde snelheden dus. Wel consistente snelheid met 100GB aan grote bestanden-test.
Kapjes zijn waardeloos. Heb zelf de neiging om het USB-A kapje met secondelijm vast te maken omdat ik die toch niet ga gebruiken in mijn situatie. Kapjes zijn ook niet symmetrisch, dus opletten hoe je de kapjes erop doet. Erg jammer, zeker omdat USB-C zelf een symmetrische aansluiting is. Enorme design-flaw. Hier irriteer ik me behoorlijk mateloos aan omdat over de rest van het product duidelijk goed nagedacht is. Had het product, dat behoorlijk dun is, even 0.5mm dikker gemaakt waardoor symmetrische kapjes mogelijk waren geweest.
Pluspunten
Hoewel de adverteerde snelheden niet worden gehaald, wel snel Consistente snelheid met 100GB grote bestanden-test Geen irritante LED USB-A en USB-C
Minpunten
Haalt minder dan de geadverteerde snelheden Design flaw #1: kapjes zijn lossig Design flaw #2: kapjes zijn niet symmetrisch (je kan ze er verkeerd op doen)
Eindoordeel
Transcend ESD310 256GB Zwart
Een supersnelle externe SSD disk in de vorm van een USB-stick, altijd handig. Ik haal 630MB/s bigfile writespeed op mijn computer. Geen idee of het sneller kan, maar ik vind het snel genoeg.
Een ster minder vanwege de minpunten.
Pluspunten
Klein en zeer snel USB-A en USB-C
Minpunten
Kapjes zitten te los Niet geschikt voor sleutelbos
/i/2004919628.png?f=fpa)
/u/1887334/crop639d88e6c67c0_cropped.png?f=community)
/u/989405/crop59f7977250996_cropped.png?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/695084/crop637a634d9c8c0_cropped.jpg?f=community)