Software-update: Windows Server 2003 Service Pack 1 RC2

Windows Server 2003-gebruikers kunnen vanaf Microsofts Download Center de tweede release candidate van Service Pack 1 downloaden. RC2 is beschikbaar voor zowel de reguliere 32-bits-uitvoering als de IA-64-versie van Windows Server 2003. De nieuwe service pack bevat voornamelijk security fixes en een nieuwe wizard genaamd Security Configuration. De finalversie van Service Pack 1 wordt in de eerste helft van 2005 verwacht, maar vermoedelijk zal de service pack tijdens de Windows Hardware Engineering Conference in april worden uitgebracht. Op dit moment bevatten onderstaande downloads de recentste serive packs:

*Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 Release Candidate 2 (32-bit)
*Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 Release Candidate 2 (64-bit)

Versienummer Service Pack 1 RC2
Besturingssystemen Windows Server 2003, Windows Server 2003 IA-64
Website Microsoft
Download http://download.microsoft.com/download/7/6/5/765ed74b-06ef-403d-b0a5-2b406c51d1a3/WindowsServer2003-KB889101-SP1-x86-ENU.exe
Bestandsgrootte 334,99MB
Licentietype Freeware

Reacties (23)

23
21
8
1
0
5
Wijzig sortering
Idd grimson, ben het helemaal met je eens.

Waarom heb ik toch het idee dat alles wat Microsoft doet de laatste tijd allemaal maanden of zelfs jaren moet duren.

En dan nog gaat het vaak gepaard met uitstel, patches die niet werken, vervallen functionaliteit en ga zo maar door.

Het wordt eens tijd dat ze die organisatie daar is een beetje op orde gaan brengen of meer developers aan gaan nemen en die beter gaan betalen.

Leuk dat ze met anti-spyware tools komen en al dat soort crap, maar het echte werk blijft nu liggen.

Ze zijn alleen nog maar patches aan het maken voor consumentenproducten (zie ook XP SP2, wat heeft een bedrijf in godsnaam aan SP2).

Waar is de tijd van NT 4.0, toen er om de haverklap een nieuwe SP uitkwam.

Ik implementeer al zeker 7 jaar lang Microsoft oplossingen bij bedrijven en ik heb bij elke nieuwe versie steeds meer tijd nodig en loop tegen steeds meer problemen aan (maar dat ligt dan natuurlijk aan mij zullen de pro-ms'ers nu gaan reageren).

Ik ben ieder geval blij dat ik de overstap naar Linux heb gemaakt :*)
1) SP2 is voor bedrijven zeer handig - lijkt me duidelijk waarom (security). W2003 zat al goed in elkaar, alle desktops moeten op winXP draaien dus dan moet je ook zorgen dat WinXP een goed product is. Met SP2 is WinXP pas echt "voltooid"
2) Wil jij echt elke 3 maanden een nieuw service pack gaan uitrollen over al je servers? Dat soort operaties doe ik het liefst zo min mogelijk, hou niet van downtime en al helemaal niet van hetzelfde werk 4x per jaar
3) waarom krijg je meer problemen? NT4, dat was pas een hel. Windows 2000 en vooral Windows 2003 is een enorme vooruitgang. De tijd die je bezig bent om een server te installeren en configureren is uren minder geworden plus dat de beveiliging enorm veel makkelijker is geworden (zie bijvoorbeeld iis).

Een opmerking dat je naar Linux bent overgestapt en dat pro-ms'ers misschien dit en dat zouden kunnen zeggen, tja, dat slaat echt nergens op. Elk OS heeft zijn kuren en elk OS is zo goed beveiligd als zijn systeembeheerder kundig is :Y)
2) Wil jij echt elke 3 maanden een nieuw service pack gaan uitrollen over al je servers? Dat soort operaties doe ik het liefst zo min mogelijk, hou niet van downtime en al helemaal niet van hetzelfde werk 4x per jaar
Daar heb je SUS voor :Y)
elk OS is zo goed beveiligd als zijn systeembeheerder kundig is
Tja...zie je eigen puntje 2 :z
Ik heb het over servers hier, die doen best belangrijke zaken en die wil je niet zoals de desktops even via SUS updaten :)
Tja.. ik vind het zo jammer dat het zo lang moet duren voordat SP1 uitkomt voor Windows 2003. Ik ben net bezig met het voorbereiden van een 'definitieve' uitrol van Windows 2000 -> Windows 2003 server en graag had ik in plaats van een zooi losse securityhotfixes, laat staan sommige minder goed aangekondige noodzakelijk hotfixes, te moeten installeren een compleet servicepack gehad.
Uiteraard zullen er hotfixes uit blijven komen maar dat er na 2 jaar van introductie nog geen servicepack uitgebracht is wel een beetje jammer..

/edit
Uiteraard is Windows 2003 een goed product maar als het even kan neem ik graag een servicepack mee bij een uitrol 2 jaar na het uitbrengen.
Aangezien er voor sommige producten al niet security gerelateerde hotfixes (al in 2003 uitgebracht) worden vereist voor Windows 2003 server dan had ik deze liever gezien in een comleet servicepack die al eerder uitgebracht had kunnen worden.

Mijn grootste 'probleem';
Sommige niet securitygerelateerde hotfixes heb je pas achteraf nodig omdat je dan pas tegen een bepaald probleem aan loopt die je dan weer met een hotfix moet oplossen. Als Microsoft vaker een SP zou uitbrengen dan werkt dat ook dus preventief.

Sowiezo ben ik het liefst voor een totaal getest concept van een servicepack in plaats van losse fixes. Maar goed....
Als je een server gaat uitrollen dan download en installeer je toch gewoon alle patches en updates die op dat moment beschikbaar zijn. Als je dat meteen na de installatie van Windows doet dan ben je daarna meteen helemaal up-to-date..
Ik neem aan dat je Windowsupdate bedoeld? .. Zover ik weet staan hier alleen security gerelateerde patches op. Ik doel meer op patches die je bijvoorbeeld nodig hebt om andere producten goed te laten werken met Windows Server 2003. Exchange 2003 SP1 vereist al een hotfix bijvoorbeeld. Helemaal up-to-date ben je dus niet op dit moment als je alleen Windowsupdate gebruikt.
En niet iedere server heeft (gelukkig) toegang tot Windowsupdate (SUS/WUS heeft ook niet iedereen :-))
Wacht jij soms altijd op het eerste SP? Als er weinig SP's uitkomen, dan kan dat ook betekenen dat het een relatief goed systeem is. En dat is het ook.
Anoniem: 133985 11 februari 2005 14:53
Jammer dat het dan weer zo lang duurt voor er een Nederlandse uitvoering van het Service Pack is. Ik draai momenteel op Windows Server 2003 als desktop OS. Iemand al een idee wanneer de NLD versie hiervan uitkomt?

P.S. zou iemand kunnen vertellen waar je een ebook kunt downloaden met hoe in te stellen en evt. tweaks voor Windows Server 2003
O nee, heb ik vandaag nog Windows 2003 + SP1 RC1 geslipstreamed. Dit kost me weer een cd.
Een slipstream met een RC van een service pack doe je toch altijd op een RW zeker? :)
nee, eigenlijk niet. :P Misschien moet ik dat eens gaan doen :+

Dan maar weer de Download site van MS onveilig maken :Y)

Ik had deze eergister al gedownload :P
Met de huidige prijs van een leeg cdtje? Dacht het niet, ik probeer en test lekker raak op normale cdtjes hoor...
Prijstechnisch oninteressant of niet, milieuvriendelijk is het sowieso niet.
Nou, nu ik weet dat ik laatst dus RC2 al gedownload heb, (Helaas is mijn bericht weggemod... dat vind ik niet echt vriendelijk ) moet ik toegeven dat ik erg tevrenden ben met deze service pack. Draait echt soepeltjes. :Y)
Het duurt inderdaad veel langer voor een SP uit komt maar het valt wel op dat na NT4 de SP's over het algemeen veel stabieler zijn.. Dus het werpt wel z'n vruchten af. Een klote servicepack als SP5 voor NT4 zijn we al jaren niet meer tegen gekomen.
Het duurt inderdaad veel langer voor een SP uit komt maar het valt wel op dat na NT4 de SP's over het algemeen veel stabieler zijn.. Dus het werpt wel z'n vruchten af. Een klote servicepack als SP5 voor NT4 zijn we al jaren niet meer tegen gekomen.
SP5 was idd zwaar bagger

Maar Win2k SP3 was anders ook bagger en SP4 zat ook vol met bugs.

Nog maar niet te spreken over Windows XP SP2 met al die overbodige rotzooi die je een vals gevoel van veiligheid en heel veel irritatie geeft.

Thuis misschien niet, maar probeer het eens professioneel in te zetten.
Zit hier nu ook C&Q support in voor de A64\\\\\\\'s?
Offtopic: Mooi als ze deze de deur uit hebben, ze hebben al gezegd dat ze zich hierna gaan richten op SP3 voor Xp, hopelijk kunnen ze dan een beetje de scherpe (lees: irritante) kantjes van SP2 eraf schuren.
Heb even een probleem.. Ik kan NERGENS meer opties vinden om ICS (Internet Connection Sharing aan te zetten).. Iemand enig idee waar dat naartoe verdwenen is?? :>

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.