Software-update: Visual Studio Code 1.124.0

Visual Studio Code logo (Über) Versie 1.124.0 van Visual Studio Code uitgekomen. Deze opensource code-editor heeft ondersteuning voor IntelliSense, debugging, Git en codesnippets. Downloads zijn beschikbaar voor Windows, Linux en macOS. Ondersteuning voor de gangbare script- en programmeertalen is aanwezig en het kan daarnaast via extensies uitgebreid worden. Microsoft gebruikt tegenwoordig een nieuw uitgaveschema, waarbij het nu wekelijks stabiele versies uitbrengt. De changelog voor deze uitgave kan hieronder worden gevonden.

Visual Studio Code 1.124

Welcome to the 1.124 release of Visual Studio Code. This release makes it faster to work across agent sessions and gives agents more autonomy to finish your tasks.

  • Autopilot: Autopilot, enabled by default, is now smarter to determine when a task is truly done.
  • Background sessions: Quickly send a request in the background and keep composing the next session.
  • Session navigation: Search, jump, and step through agent sessions with the keyboard.
  • Browser history: Revisit and search pages you've already opened in the integrated browser.

Happy Coding!

Visual Studio Code

Versienummer 1.124.0
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux, macOS, Windows 10, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows 11, Windows Server 2022, Windows Server 2025
Website Microsoft
Download https://code.visualstudio.com/#alt-downloads
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

10-06-2026 • 22:09

11

Submitter: belkin

Bron: Microsoft

Reacties (11)

Sorteer op:

Weergave:

Ik vind wekelijkse stabiele updates zo veel voor een stuk software. Is dat echt nodig? Neem aan dat als ik iedere maand update dat dat ook prima werkt.
Bekijk het eens van de andere kant; als ze een keer per maand iets releasen hebben ze misschien de laatste drie a twee weken aan zaken gewerkt die gebruikers helemaal niet willen. Nu kunnen ze elke week opnieuw statistieken bekijken van features die (in kleinere stukken) zijn uitgeleverd, reviews lezen en kijken, etc. Daarnaast worden de updates op de achtergrond uitgevoerd, dus je merkt pas dat je de nieuwe versie hebt zodra je er al mee werkt.
Dat zouden ze kunnen doen ja, maar doen ze dat ook? VSCode is eigenlijk een heel bloated ding geworden, gebruikt zonder toevoegingen al bijna 2GB geheugen (voor een editor!) dus.. Ik weet het niet, het voelt heel anders aan zo'n Microsoft open source project vergeleken met andere open source projecten. 't Is niet bepaald lean and snappy. Dan heb ik liever dat ze zich daarop richten (en dat vergt waarschijnlijk een langzamer release-ritme) dan continu nieuwe features laten beta-testen door de gebruikers.
Weet je een open soort initiatief dat net zover is en het zo geavanceerd is?
Eerlijk gezegd, boeit geheugen gebruik mij geen zier als het toch op mijn laptop draait

Het wordt anders als je VS code gebruikt met Remote Explorer, want dan draait de code op de server. Met een bergje gebruikers ben je dan inderdaad snel door je geheugen heen.

PS, de eerste zin is dus serieus bedoeld en niet om te zeiken

[Reactie gewijzigd door fenrirs op 11 juni 2026 07:19]

Geheugen gebruik als maatstaf of iets zwaar is, is ook niet OK.

Ik had in de J2ME tijd al geleerd toen ik met 128KB als bovengrens moest werken voor MIDP 2.0, dat het altijd een trade off is tussen geheugen gebruiken of opnieuw iets berekenen.

Als het RAM aanwezig is en niet in gebruik, gebruik het dan ook zoveel je nodig hebt om zaken snel te maken.

Dus hoeveel RAM iets gebruikt zegt helemaal niet per se of dat logge software is. Kan juist een optimalisatie keuze zijn geweest
Maar voor een editor gebruikt het werkelijk erg veel. Zoveel, dat compilers zoals Visual C++ compiler trager worden, omdat groot gedeelte van de RAM al in gebruik is. Zegt natuurlijk ook wel hoe slecht deze compiler met resources omgaat.

Ook is alles wel zeer traag in VS Code, hoewel ik het dagelijks gebruik, omdat er nog niet echt een goed alternatief is. Een simple reform van een C++ source file van nog geen 100 regels, duurt regelmatig langer dan 1 minuut. Soms doet het in het geheel niets, en moet ik opnieuw het reformat commando geven.

De manier hoe het Copilot suggesties doet, is onoverzichtelijk en irritant. In het bijzonder wanneer het constant suggesties blijft doen die kant nog wal raken. Ook het inline laten zien van suggesties vind ik hoogst irritant. Dat maakt het naar mijn idee compleet ononverzichtelijk.

Wanneer er ergens een fout in de code aangeeft, blijft het die fout nog heel lang zien, terwijl ik het al meer dan 1 minuut geleden heb verbeterd.

Kortom performance en geheugen resource gebruik is voor mij het grootste probleem met VS Code.
Antwoord op jouw serieuze vraag uit de eerste zin: Nee, op het gebied van editors denk ik niet dat er projecten "zo ver" zijn. Ik kijk wel naar al die mogelijkheden va VSCode en denk: daar heb ik er maar een paar van nodig, vergeleken bij andere editors. In die zin verwacht ik wel weer over te stappen op een andere editor, naar mate er meer en betere support komt voor llm's in open source editors. Want er zijn voor mij best wel veel editors die gewoon goed voldoen.
De Zed tekst editor zou je wel als alternatief kunnen gebruiken. Een stuk zuiniger met resources is het wel. Het is makkelijk bepaalde onderdelen in de interface in- of uit te schakelen. Naarmate je dat nodig hebt voor (specifieke) taken.

AI-functionalieteit is al ingebouwd, heb je geen extensies voor nodig. Ondersteuning voor extensies is er wel, maar er flink minder aanbod, deze edior is nog niet zo lang op de (Windows) markt.

Zelf vind ik deze gratis beschikbare editor fijner in het gebruik dan VS Code, voor mijn doeleinden. Open source is de editor niet, maar dat hoeft de pret niet te drukken. Er is een gratis tier voor hun eigen AI, zij hebben ook betaalde tiers en daarvan worden de ontwkkelkosten betaald.

Je kan Zed ook gemakkelijk aan een lokale LLM koppelen, als je dat prettiger vindt. Of koppel deze direct met je Anthropic/Google/OpenAI/Grok abonnement. Wat je maar wil.

Nu ben ik een verstokte Notepad++ gebruiker, maar merk aan mezelf dat ik toch vaker Zed overweeg te openen. Daar heb ik totaal geen last van met VS Code. Deze heb ik, denk ik, al ruim een jaar geleden voor het laatst gebruikt.

Mijn 2 eurocent.
Volgens mij is het beta teste nog steeds met "Preview feature flags" / "Insiders" versie; dus dat klopt niet helemaal.

Visual Studio Code blijft relatief zwaar qua memory (Net als vele andere software)
Bij mij gebruikt VScode met enkele toevoegingen slechts +/- 650MB
Met hoe snel AI ontwikkeld hebben ze dit bewust gedaan; om zo sneller in te kunnen spelen in de aanpassingen.

In het verleden hadden ze "Insiders" voor dagelijkse updates; echter duurde het vrij lang voordat deze verbeteringen in VS code kwamen.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn