Software-update: Mozilla Firefox 132.0.1

Mozilla Firefox 2019 logo (79 pix) Mozilla heeft een update voor versie 132 van zijn webbrowser Firefox uitgebracht. Deze uitgave voegt onder meer ondersteuning toe voor Microsoft PlayReady en Wide Color Gamut WebGL. Het eerste maakt streamen in 4k Ultra HD mogelijk en het tweede een breder en levendiger kleurbereik in Windows en macOS. Verder worden thirdpartycookies nu geweigerd als er voor 'strict mode' in Enhanced Tracking Protection wordt gekozen en staat comprimeren van certificaten nu standaard aan. In versie 132.0.1 zijn verder nog de volgende verbeteringen aangebracht:

Fixed
  • Fixed issues causing intermittent video playback problems on some sites. (Bug 1928484, Bug 1928798)
  • Fixed an issue causing themes to reset to default after restarting Firefox, in particular when using the Firefox Color add-on. (Bug 1928082)

De volgende downloads zijn beschikbaar:
*Mozilla Firefox 132.0.1 voor Windows (Nederlands)
*Mozilla Firefox 132.0.1 voor Linux (Nederlands)
*Mozilla Firefox 132.0.1 voor macOS (Nederlands)
*Mozilla Firefox 132.0.1 voor Windows (Engels)
*Mozilla Firefox 132.0.1 voor Linux (Engels)
*Mozilla Firefox 132.0.1 voor macOS (Engels)
*Mozilla Firefox 132.0.1 voor Windows (Fries)
*Mozilla Firefox 132.0.1 voor Linux (Fries)
*Mozilla Firefox 132.0.1 voor macOS (Fries)

Mozilla Firefox - about schem op Windows 11

Versienummer 132.0.1
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux, macOS, Windows 10, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows 11, Windows Server 2022, Windows Server 2025
Website Mozilla Foundation
Download https://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html#languages
Licentietype Voorwaarden (GNU/BSD/etc.)

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

04-11-2024 • 19:00

10

Bron: Mozilla Foundation

Reacties (10)

10
10
6
0
0
4
Wijzig sortering
Hmm, eerder gebruikte ik meestal wel veel Firefox in de tijd dan dat je nog IE had, maar tegenwoordig een beetje vast geplakt geraakt aan Edge. Toch dus misschien maar weer eens Firefox gaan proberen en kijken hoe die nu tegenwoordig dan bevalt.
Werkt super goed voor mij.
Volgend jaar moet ik over van Edge naar Firefox vanwege uBlock Origin. Gebruik veel custom filters en scripts en die worden na Juli 2025 niet meer ondersteund in Edge.
Ik ben recent overgestapt na jaren Firefox naar Brave. Ja, ik weet dat Brave niet een geweldig track record heeft maar het is nu eenmaal Chromium en websites werken er nu eenmaal veel beter dan in Firefox. Het werd me gewoon teveel, waarbij ik soms zelfs niet kon inloggen omdat die bepaalde website dacht dat ik via een CLI probeerde in te loggen.
Ah oke, dat is wel een goede tip dat dus de meeste website toch beter werken met chromium. Dus in die zin is het niet zo verstandig om met Firefox te werken.
Ik ben altijd fan van Firefox vanwege de Noscript plugin, je kan precies regelen wat je van elke website laadt, en alle onzin laadt hij niet. Zovele grote websites zijn toch "achter de schermen" een grote rotzooi met wat ze erbij laden.

Scheelt het internet heel veel dataverkeer als de hele wereld Noscript zou draaien.

[Reactie gewijzigd door kujinshi op 5 november 2024 08:59]

Gebruikte ik vroeger ook. Maar op een gegeven moment werd het echt teveel gedoe.

Nu gewoon uBlock, die veel rommel tegenhoudt. En met de standaard beveiliging en segmentatie die Firefox zelf doet, vind ik het wel prima.
Zelfde hier, houdt zoveel troep tegen, heeft me van veel adware en ransomware gered denk ik.

Hoevaak bezoek je nu nieuwe websites? Dat valt in de praktijk best mee, en de whitelist die je maakt, dat hoef je maar 1x te doen voor al je standaard websites. De whitelist is te exporteren en importeren dus makkelijk om naar andere apparaten over te zetten.
Heel vervelend dat in deze versie na de update ineens allerlei privacygevoelige instellingen (waaronder het aan Mozilla sturen van technische en intereactiegegevens) zijn veranderd en nu ineens lijken te gelden als 'opt out'. Waar het op neer lijkt te komen is dat voortaan bij iedere update van Firefox alle instellingen langs moeten worden gelopen. Bij eerdere updates veranderden deze instellingen niet. Ik overweeg daarom een andere browser te gebruiken.
In deze update is bij mij het probleem met het afspelen van de NPO stream wat zich voordeed in de vorige versie 132.0 opgelost.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.