Software-update: Raspbian November 2018

Raspberry Pi logo (80 pix)De Raspberry Pi is een veelzijdig ontwikkelbordje waarop verschillende besturingssystemen kunnen worden gezet, afhankelijk van het doel waarvoor het ingezet gaat worden. De Raspberry Pi Foundation levert zelf Raspbian aan, dat op Debian is gebaseerd. Van Raspbian is nu een nieuwe versie verschenen en de belangrijkste veranderingen daarin zijn dat VLC Media Player is toegevoegd met hardware acceleratie, Thonny voorzien is van een update naar versie 3 en de configuratie van de desktopomgeving nu echt centraal gedaan wordt. De releasevideo ziet er als volgt uit:

A NEW RASPBIAN UPDATE: MULTIMEDIA, PYTHON AND MORE

Today we’re releasing a new update for Raspbian, including a multimedia player, updated Thonny, and more. Here’s Simon with everything you need to know.

Versienummer November 2018
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux
Website Raspberry Pi Foundation
Download https://www.raspberrypi.org/downloads/
Licentietype GPL

Door Japke Rosink

Meukposter

20-11-2018 • 15:44

3

Submitter: Raven

Bron: Raspberry Pi Foundation

Update-historie

Reacties (3)

3
3
2
1
0
0
Wijzig sortering
Sinds deze maand is er een derde versie beschikbaar van Raspbian
- Raspbian Stretch with desktop and recommended software
- Raspbian Stretch with desktop
- Raspbian Stretch Lite

geen idee welke van de twee desktop versies overeenkomt met de vorige desktop versie

voor pihole (ondertussen v4.0) gebruik ik steeds de Lite versie, helaas loopt Raspbian flink achter op de current releases van software, zoals b.v. unbound. Dat maakt het noodzakelijk om bijvoorbeeld unbound zelf te compileren (laatste versie is 1.8.1)

Ik ben op de hoogte van het bestaan van test releases van Raspbian, waar meer recente versies in opgenomen zijn, maar ben nogal huiverig om deze te gebruiken voor een essentiele service, zoals DNS.
geen idee welke van de twee desktop versies overeenkomt met de vorige desktop versie
Die met de recommended software.
De vorige desktop versie (.zip) was al iets van 1,7/1,8GB. Net als de huidige 'with desktop and recommended software' versie. De 'with desktop' versie is 1,0GB. Aanzienlijk kleiner.
Ik had laatst nog Raspbian Stretch Lite gedownload om het te vergelijken met DietPi. De ISO bleek alsnog twee keer zo groot t.o.v. de DietPi ISO voor de Raspberry Pi. Raspbian Stretch Lite kent geen GUI, hetzelfde geldt voor DietPi daaruit trok ik toen al gelijk de conclusie dat het nogal bloatwared moet zijn. Toen heb ik gelijk maar besloten de ISO te verwijderen en het bij DietPi te houden, waar tevens mij Pi-Hole installatie op draait.

[Reactie gewijzigd door Indir op 24 juli 2024 23:30]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.