Software-update: DirectX 9.0b End-User

Afgelopen week werd DirectX 9.0b ontdekt in de redistributable. Als reactie daarop heeft Microsoft deze release in de vorm van de web-setup officieel ter download aangeboden. Op dit moment is alleen de Engelse versie beschikbaar, de overige talen zullen spoedig uitgebracht worden. Zoals gewoonlijk wordt er geen changelog vrijgegeven, maar wel de volgende omschrijving:

Microsoft DirectX is a group of technologies designed to make Windows-based computers an ideal platform for running and displaying applications rich in multimedia elements such as full-color graphics, video, 3D animation, and rich audio. DirectX 9.0b includes security and performance updates, along with many new features across all technologies, which can be accessed by applications using the DirectX 9.0 APIs.
Versienummer 9.0b End-User
Besturingssystemen Windows 9x, Windows 2000, Windows XP
Website Microsoft
Download http://download.microsoft.com/download/7/3/c/73cc71c0-13d9-4274-8d9c-33d8a528a396/dxwebsetup.exe
Bestandsgrootte 293,00kB
Licentietype Freeware

Door Robin Vreuls

Doktersteam

26-07-2003 • 13:10

38

Submitter: Anoniem: 80280

Bron: Microsoft

Reacties (38)

38
38
24
5
1
0
Wijzig sortering
Uhm ik heb een runtime redist gedowned bij Ms en instsalled, en mijn dx9.0b diagnose panel bleef gewoon nederlands hoor.Hij was 31.8mb groot, imo beter dan een websetup.

http://download.microsoft.com/download/c/9/c/c9c8a1d4-7690-4c98-baf3-0 c67e7f3751f/dx90b_redist.exe
Even een kleine waarschuwing: op Windows 2000 servers kan deze install bij de 'critical updates' staan. Toen ik 'm op een server had geinstalleerd wilde deze niet meer booten met de boodschap dat 'redbook.sys' niet meer laadbaar was (BSoD). De server wilde in geen enkele modus meer opstarten (command prompt boot en dan ook redbook.sys willen downloaden?; ik begrijp het ook niet). Na veel gepiel, gepruts en gezoek naar o.a. de RAID driver heb ik via de recovery console het commando 'disable redbook' gegeven om de redbook service uit te schakelen. Daarna bootte de server weer. Via de recovery console vervangen van redbook.sys met een andere - oudere versie - gaf geen resultaat.

TIP: erg voorzichtig als je deze update op Windows 2000 servers uitrolt.

(edit: typefouten en toevoeging vervangen driver)
Waarop ik me afvraag wat DirectX op een Server OS heeft te zoeken....
Anoniem: 42153 26 juli 2003 13:44
Vraagje, waarom zou je uberhaput deze versie (laat staan v. 9a) gebruiken als er nog geen spellen zijn die het ondersteunen/voor gemaakt zijn ??
Die spellen zullen snel genoeg komen hoor. GTA Vice City en nog een aantal spellen maken er al gebruik van (al dan niet volledig).

Verder zat er in DirectX 9.0a een security leak, die deze update dus ook verhelpt :)

Meer info:

http://www.crn.com/sections/BreakingNews/dailyarchives.asp?ArticleID=4 3500

http://www.microsoft.com/technet/treeview/?url=/technet/security/bulle tin/MS03-030.asp
:)
sommige spellen hebben het nodig als je ze wilt kunnen spelen
GTA VC was hiervan dacht ik een voorbeeld

ik had deze DirectX trouwens gister al binnengehaald na een complete reinstall van windows via windows update :)
Anoniem: 68106 @Crash27 juli 2003 02:53
sommige spellen hebben het nodig als je ze wilt kunnen spelen
GTA VC was hiervan dacht ik een voorbeeld
Ik heb hier DirectX 8.1, en GTA VC draait prima hoor... :)
Dan heeft GTA Vice City voor jou DirectX 9.0 geinstalleerd :P
omdat de 8.x niet meer verder ontwikkelt wordt en dus bugs kan bevatten
er zitten ook andere dingen in directx zoals directplay en dergelijke, waarvan een nieuwe versie wel degelijk voordelen kan hebben
Vraagje, waarom zou je uberhaput deze versie (laat staan v. 9a) gebruiken als er nog geen spellen zijn die het ondersteunen/voor gemaakt zijn ??
Er is een vulnerability ontdekt in alle versies van DirectX (5 t/m 9.0a) die via een MIDI file die zo is geconstrueerd dat er een buffer overflow optreedt kwaadwillende code op je machine kan uitvoeren.

Tevens is de 31.8 MB grote redistributable het zelfde als wat je via web setup krijgt als je alle onderdelen downloadt, ik heb het een paar dagen geleden na lang zoeken op hun site gevonden.
Zoals catfish reeds zei: Vorige versies kunnen bugs bevatten.
En vorige versies bevatten blijkbaar inderdaad bugs.

Twee dagen geleden zijn er immers 2 critical bugs gevonden in de vorige versies van DirectX. Vandaar dat Microsoft versie 9.0b released. Hij was toch al geleaked deze week.

Voor meer info over de bugs en de bugfixes:
http://www.microsoft.com/technet/treeview/default.asp?url=/technet/sec urity/bulletin/MS03-030.asp
In DirectX9 zit ook een nieuwe DirectPlay. Er zijn al games die daar gebruik van maken, en om die games online te kunnen spelen MOET je DX9 geinstalleerd hebben, anders kun je simpelweg niet connecten naar een server. Wanneer een gameserver specifiek gebruik maakt van DPlay9, dan kan een PC met DPlay8 daar niet mee communiceren.
als er nog geen spellen zijn die het ondersteunen
Om nog maar te zwijgen over de meeste NVidia kaarten !!
Anoniem: 33358 26 juli 2003 13:26
ik heb de Dirext9b al geinstalleerd, de redistributable versie. Is dit nu gewoon exact hetzelfde of bevat de officiele MS versie meer fixses?
Als je de Redistributable download, dan heb je al alle onderdelen. Met deze websetup moet ie nog alle onderdelen gaan downloaden.

Download deze versie dus als je je OS opnieuw installeert en meteen DirectX 9.0b wilt installeren, zonder dat je alles nog moet downloaden :). (Tenzij je Linux draait :+ :P )
wat is een changelog toch handig om dit soort vragen te beantwoorden he?
dat is een stukje tekst waarin staat wat er allemaal veranderd is in de software in de loop van de tijd :)
Heheh zo bedoelt hij dat niet. Hij bedoelt dat het zeer handig is om de info uit de changelog te halen om te zien wat er veranderd is :)
Hier wel problemen, net geupdate naar DirectX 9.0b maar nu werkt mijn Cinergy 600 TV-kaart niet meer goed, ik kan plots geen zenders meer zoeken :? Niet handmatig en ook niet automatisch :(
Anoniem: 9685 @xabre16v26 juli 2003 22:03
hier zelfde probleem met ati all in wonder 9700 pro :(

update: systeemherstel uitgevoerd naar pre-9.0b en een herinstallatie van de catalyst heeft het weer gefixt bij mij.

volgens een forumthread op rage3d.com zijn ati en ms aan het zoeken voor een oplossing.
is het voor mensen met een directx 8 kaart ook handig om te updaten? kan ik er nog snelheid uithalen, of maakt het allemaal geen bal uit?
ja zeker, sommige (nieuwe) spellen hebben nu eenmaal files nodig die in DirectX9 zitten, als je 8 hebt kun je het spel niet draaien. Het maakt niet uit dat je videokaart niet helemaal DX9 ondersteund, Geforce 4 series bijvoorbeeld,.
Hij lijkt niet echt goed backwards compatible te zijn met <= 9.0, net als 9.0a trouwens. Bij 9.0a werd het probleem geïntroduceerd dat de achtergrondmuziek bij pure pinball ging haperen. 9.0b loste dit gedeeltelijk op, maar vooral directplay lijkt nu niet meer lekker te werken. De aparte directplay8 functies (vanuit directX 8.2) waren in het register damaged/missing, en ik heb nu maar via een directX 9 uninstaller (via majorgeeks.com) en een verse 8.2 (registry errors weg) een verse 9.0 erop gezet, en alles werkt weer als vanouds.

Misschien dat er een 9.0c komt om de problemen op te lossen, anders blijf ik voorlopig even bij 9.0 :)
Misschien dat er een 9.0c komt om de problemen op te lossen, anders blijf ik voorlopig even bij 9.0 :)
Jazeker, er komt een 9.0c. Ik krijg steevast de melding bij het installeren dat de software de Windows Logo Testing niet is gepasseerd. :?
Nee het is zo dat de oneven versies instabiel zijn, en de even versies zijn goed. :+
Hij staat inmiddels ook in de windows update!
Hi stond al een tijdje (dag of 2-3) in de Windows-update, maar die versie werkte niet, ik heb hem 2x proberen downlaoden maar het wilde maar niet lukken.
Met deze lukt het wel.
Anoniem: 69765 @WebRaider26 juli 2003 16:28
Hoe kom je daar nu bij ? Wat bij Windows Update staat werkt altijd :P Tenzij je DirectX 9.0b (4.09.0000.0902) niet als werkend beschouwd.
Mischien een tikkie aan de drukke kant bij MS...... :z
Anoniem: 57031 26 juli 2003 13:34
Alle talen zijn nu al beschikbaar dus... even op de MS site kijken..

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.