Software-update: CCleaner 5.34.6207

CCleaner logo (75 pix) Piriform heeft versie 5.34 van CCleaner uitgebracht. Met dit programma kunnen diverse onderdelen van Windows worden opgeschoond. Hierbij valt te denken aan tijdelijke Windows- en internetbestanden, maar ook aan overbodige rommel van een groot aantal andere programma's, waaronder Windows Media Player, Google Toolbar, Microsoft Office, Photoshop, WinRAR en ga zo maar door. Bovendien is het aantal programma's waarvan CCleaner de rommel kan opruimen, eenvoudig uit te breiden met het programma CCEnhancer.

Naast opruimen kan CCleaner ook fouten in het register en in snelkoppelingen verhelpen en de lijst met programma's die starten met Windows aanpassen, en is het mogelijk om cookies te beheren. Naast gratis uitvoering is er ook een pro-versie, die onder meer een automatische updatefunctie biedt. In deze uitgave zijn enkele kleine verbeteringen aangebracht:

Browser Cleaning
  • Firefox: Internet History cleaning rule no longer removes Favicon content
General
  • Minor GUI improvements
  • Minor bug fixes

CCleaner 5.11 screenshot (620 pix)

Versienummer 5.34.6207
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows XP, Windows Vista, Windows 8, Windows 10
Website Piriform Ltd.
Download https://www.piriform.com/ccleaner/builds
Licentietype Freeware/Betaald

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

12-09-2017 • 13:45

20

Bron: Piriform Ltd.

Update-historie

25-06 CCleaner 6.37 0
28-05 CCleaner 6.36 3
17-04 CCleaner 6.35 1
19-03 CCleaner 6.34 8
20-02 CCleaner 6.33 12
22-01 CCleaner 6.32 7
11-12 CCleaner 6.31 2
15-11 CCleaner 6.30 24
17-10 CCleaner 6.29 16
09-'24 CCleaner 6.28 5
Meer historie

Reacties (20)

20
19
17
0
0
2
Wijzig sortering
Fijn programma voor het opruimen van alle (internet) rommel , windows herstelpunten en het uitschakelen auto opstart programma's .
Gebruik het al jaren en installeer het vaak op pc van familie en vrienden.

Jammer van de soms toegevoegde chrome installer ( ben ik 1 keer te snel doorheen geklikt ;( ) , maar ja het is gratis
Moet je vooral doen, Windows Herstelpunten verwijderen... die dingen zijn er voor een reden, en als je vindt dat ze teveel plaats innemen, dan kan je beter de instelling veranderen. Of als je ze toch niet nodig hebt, zet het dan gewoon uit.

Ik mijd CCleaner als de pest, zowel privé, als op mijn werk.
Vaak zijn pc's met problemen niet te repareren omdat CCleaner herstelpunten heeft verwijderd, of log bestanden van een paar kB die weg zijn omdat ze "teveel plaats innemen", en daardoor een rollback niet lukt. Dan is vaak de enige oplossing een herinstallatie, wat voorkomen had kunnen worden als CCleaner niet gebruikt was.
Herstelpunten kun je prima weghalen. Herstelpunten helemaal uitzetten. ;)

Verder heb ik prima ervaringen met CCleaner, zowel voor mezelf als voor familie/vrienden. Snel de meeste rommel weghalen en zo het systeem wat schoner maken. Ook de registry cleanup vind ik erg prettig.
Ccleaner laat het laatste herstelpunt staan
Ik gebruik het al jaren tot volle tevredenheid. Ook bij collega's/familie/vrienden een aantal PC's hiermee weer een 2e leven gegeven door het af en toe te laten draaien. Vooral de 1e keer opruimen duurt dan lang, maar daarintegen start de PC dan weer binnen bv. 2 ipv 15 minuten...

Herstelpunten weghalen is niet hetzelfde als "alle herstelpunten weghalen".

Wat voor tools gebruik jij om de enorme hoeveelheid clutter op je systeem te verwijderen? En waarmee schoon je je registry op?
Geen enkele tool, zo af en toe schijfopruiming van Windows zelf. Mijn systeem loopt al 6 jaar als een zonnetje. Ongebruikte bestanden maken een systeem niet traag, de rotzooi die allemaal geladen wordt als de PC opstart maakt de PC traag.

Als ik soms PC's zie, met Skype, Tomtom, TuneUp hier, TuneUp daar, defrag tools, en andere meuk die de pc zogenaamd "sneller" maken, dan wordt ik niet goed. Weg dat spul en de PC loopt weer lekker.
Ben het met je eens wat betreft alle meuk die vaak -al dan niet zichtbaar- opstart. Meestal meegekomen met "handige tooltjes" (die jij bedoeld waarschijnlijk) waarbij men niet allerlei vinkjes heeft weggehaald.

Windows schijfopruiming pakt het register niet aan, volgens mij. En ik kan me niet voorstellen dat die enorme berg ongeldige entries de zaak meehelpen om snel te starten.
Schijfopruiming pakt inderdaad het register niet aan
Maar ik denk zo, als je kijkt naar de tienduizenden regels die standaard in het register staan, dan maken die 50-200 overgebleven regels niet zoveel verschil in de performance van de computer.

Het register opruimen kan je doen als je precies weet waar elke regel voor is die zo'n programma wil verwijderen. Maar waarom de moeite doen voor iets dat vrijwel geen verschil maakt.

Als een PC mega vervuild is met malware, dan kan het nut hebben, al pakt Malwarebytes ook het register mee...

Al met al, zie ik het nut niet in om bij een goedwerkende PC het register op te ruimen.
Het register opruimen kan je doen als je precies weet waar elke regel voor is die zo'n programma wil verwijderen. Maar waarom de moeite doen voor iets dat vrijwel geen verschil maakt.
Ik zorg zelf wel dat het register aan de schone kant is, met enkele uitsluitingen, maar als je een beetje weet waar het voor staat kan het geen kwaad.

Het is overigens wel handig als het redelijk schoon is, want het kan voorkomen dat bepaalde programma's om wat voor reden raar doen, en bijvoorbeeld niet opnieuw willen installeren omdat het register de installatie vertelt dat het programma al geïnstalleerd is, kan je dus op zo'n manier oplossen door die resterende meuk weg te gooien.
Verder doe ik het sowieso bij het verwijderen van bijvoorbeeld videodrivers of andere belangrijke programma's/drivers die voor de aansturing van het systeem worden gebruikt als deze een nieuwe versie nodig hebben, dat kan helpen om mogelijke problemen te voorkomen.

Je ziet ook vaak zat dat mensen bijvoorbeeld nieuwe videodrivers lopen af te zeiken omdat er van alles crasht of traag lopen of niet willen installeren, ik zit dan eigenlijk gewoon te lachen naar de commentaren omdat ik met dezelfde drivers zo goed als nooit problemen ervaar.
Als een PC mega vervuild is met malware, dan kan het nut hebben, al pakt Malwarebytes ook het register mee...
Eh nee, hiervoor is CCleaner niet bedoelt, dan kan je beter kijken inderdaad naar Malwarebytes / on demand scanning tools zoals Adwcleaner/HitmanPro.
Maar als het echt te ver heen is ben je beter af met een schone image en/of herinstallatie, wel zorgende dat er geen blijvende rootkits genesteld zijn.
Al met al, zie ik het nut niet in om bij een goedwerkende PC het register op te ruimen.
Ja sommigen zien ook het nut niet om een goed werkende auto te onderhouden, maar ja, ieder zijn ding. :)
Ik heb er liever niet al teveel oudere rommel instaan, en soms kan dat na een tijdje toch gigabytes schelen, maar ik ben ook het type dat dagelijks of wekelijks fragmenteerde bestanden op een schijf defragmenteer. (enkel de gefragmenteerde bestanden)
Bij SSD's heeft het qua snelheid geen nut maar qua ruimte verspilling kan het negatieve invloed hebben op de slijtage, een SSD slijt harder des te voller deze staat.

Gebruik CCleaner overigens al jaren probleemloos, inclusief het handmatig opschonen van het register, ik kies echter zelf wel wat ik weg wil gooien.
En dat met een besturingssysteem met waarschijnlijk 180~ programma's geïnstalleerd al meerdere jaren.

[Reactie gewijzigd door CriticalHit_NL op 24 juli 2024 16:42]

Het register hoeft niet aangepakt te worden. Het register wordt namelijk al sinds Windows 7 niet meer slomer omdat er meer data in zit. Het register is opgedeeld in een aantal hives. De user, het OS en de hardware hebben hun eigen hives. Wat jij daar allemaal als user in trapt heeft het OS zelf geen last van.

Buiten dit wordt het register naar de software en user toe, gevirtualiseerd. De software, of jij, spreekt op geen enkele wijze direct met het registry. Als je onder UAC een applicatie uitvoert, krijgt het zelfs zijn eigen gevirtualiseerde registry omgeving.

Zelfde geld voor Windows als OS zelf. Zo'n beetje alles wat het gebruikt zit eigenlijk in de WinSXS map en wordt elders virtueel weergegeven.

Het enige wat Windows vertraagt is door wat er in userspace draait of wat er aan services toegevoegd is.

Extra opslag op de disk, registry of het geheugen deert Windows helemaal niets. Ik merk sinds Windows 8 al geen merkbaar verschil meer met het opschonen. Bij Windows 7 nog wel een beetje (allemaal nog vrij nieuw, nog niet optimaal).

De enige reden dat ik CCleaner nog misschien 1 keer per jaar over mijn systeem heen gooi, is om de boel op een soortvan centrale plek op te ruimen. Mijn systeem wordt er verder niet sneller van.

Het enige wat CCleaner nu nog doet, is echt dat, cleanen. Gewoon de boel een beetje aanvegen. Het is al een tijdje geen onderdeel meer van het "PC weer als nieuw laten aanvoelen" pakket.
Het klopt wel dat al die services uw pc trager maken. Als je een All in one printer koopt zit er sowieso een background service bij, TomTom had idd ook van die update software. Die kunnen echt uw computer trager maken bij het opstarten. Maar als ik me niet vergist kan je met CC-cleaner ook uw programma's die opstarten uitvinken dus in dat opzicht is het nog wel een goede tool.

Vroeger was Windows meer onderhevig aan het trager en instabieler worden over tijd. Waarschijnlijk is dat met W10 alleen maar beter geworden, zeker als je regelmatig een update doorvoert. Ik heb W10 helemaal getript (omdat het draait op bootcamp) enkel de calculator staat er nog van standaard software en het gaat allemaal erg snel en redelijk stabiel. (Al ben ik nu aan het uitzoeken waarom men Bose NC hapert over bluetooth)

W10 start sneller op dan MacOS maar W10 is super clean (20Gb OS + 20 Gb programma's) en MacOS heeft een meer services draaien en 450Gb aan bestanden en prgramma's. (Dropbox, One password, Creative Cloud, Fitbit, remote mouse) Kheb het nog niet getimed maar het naar mijn gevoel start W10 iets sneller op.

Dus mijn raad zou zijn: Gebruik Registry cleaner enkel als om software weg te krijgen je die standaard niet weg krijgt en om de programma's die automatisch opstarten tegen te houden. Periodiek uw registry cleanen is echt niet meer van de tijd.

Een uitzondering is als je veel errors op uw scherm poppen bij tart-up, boot problemen, blue screens etc, dan is een Registry fix of een driver fix vaak de oplossing. Maar eerst alle rotzooi wegdoen en dan pas registry fixen in safe mode.
Klopt, maar waarom een 3rd party programma gebruiken om je start-ups te regelen, als het even goed kan met msconfig/taakbeheer, of zelfs regedit, als je ze echt kwijt wil.

Dat is het eerste wat ik doe als ik mijn PC installeer, in regedit alle onnodige startups weghalen. Als ik Tomtom 1x per maand wil bijwerken, dan start ik het wel op als ik het nodig heb, zelfde als Steam en dergelijke. Dat hoeft niet te starten als ik de PC aan zet.
Helemaal mee eens wat betreft het vermijden van CCleaner en aanverwanten. Die zorgen alleen maar voor meer ellende als je niet heel goed uitkijkt. De noodzaak is er ook al niet meer voor wat betreft performance. http://news.thewindowsclu...-ccleaner-disagree-80369/
Daarom maak ik regelmatig een image en bewaar mijn belangrijke bestanden apart. Een terugplaatsing van een image met de daarbij behorende bestanden gaat aanzienlijk sneller als een reparatie; na een uur ben ik weer gereed! Daarbij is de computer dan weer erg snel.Ik ben gestopt met al die herstelpunten en logfiles!
Op de downloadsite Filehippo staat nog de vorige versie (5.33.6162) i.p.v. de nieuwste 5.34.6207 die het programma bij opstarten zelf ook al aankondigt.
-
Update: nu is de nieuwste versie ook beschikbaar.

[Reactie gewijzigd door Kalief op 24 juli 2024 16:42]

Kan zijn dat 3rd party mirrors altijd wat trager zijn met het oppakken van updates. :)
Opschonen van office2016 geeft bij mij problemen. De cache bestanden (al gauw een paar GB) worden verwijderd en als gevolg daarvan hoopjes problemen met sharepoint waar de originele bestanden staan.
Pijnlijk nieuwtje, malware in CCleaner: https://www.nu.nl/interne...fecteerd-met-malware.html
Piriform adviseert gebruikers van CCleaner versie 5.33.6162 en CCleaner Cloud versie 1.07.3191 om nieuwe versies van de software te downloaden. De programma’s updaten niet automatisch.

[Reactie gewijzigd door Reptile209 op 24 juli 2024 16:42]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.