Software-update: Mozilla Firefox 38.0.5

Mozilla Firefox 2013 logo (75 pix)Mozilla heeft versie 38.0.5 als opvolger van versie 38.0.1 van zijn webbrowser Firefox uitgebracht. In versie 38, die de basis vormt voor de volgende Extended Support Release, is onder meer ondersteuning voor de Encrypted Media Extensions-api toegevoegd, waardoor video's op YouTube nu ook in html5 worden getoond over een versleutelde verbinding. Verder heeft het instellingenmenu een opfrisbeurt gekregen en werkt het nu met tabbladen, en is er ondersteuning voor Ruby, dat in onder meer Japan gebruikt wordt om aan te geven hoe bepaalde tekst uitgesproken moet worden.

In versie 38.0.5 is onder meer de mogelijkheid toegevoegd om pagina's in Pocket op te slaan om die op een later tijdstip te bekijken, is er een Reader View waarmee artikelen op een 'schone manier' gelezen kunnen worden en zijn verder nog enkele problemen verholpen.

New
  • Keep track of articles and videos with Pocket
  • Clean formatting for articles and blog posts with Reader View
  • Share the active tab or window in a Hello conversation
Fixed
  • A race condition that would cause Firefox to stop painting when switching tabs (bug 1067470)
  • Fixed graphics performance when using the built-in VGA driver on Windows 7
Known Issues
  • Responsive images do not update when the enclosing viewport changes

De volgende downloads zijn beschikbaar:
*Mozilla Firefox 38.0.5 voor Windows (Nederlands)
*Mozilla Firefox 38.0.5 voor Linux (Nederlands)
*Mozilla Firefox 38.0.5 voor OS X (Nederlands)
*Mozilla Firefox 38.0.5 voor Windows (Engels)
*Mozilla Firefox 38.0.5 voor Linux (Engels)
*Mozilla Firefox 38.0.5 voor OS X (Engels)
*Mozilla Firefox 38.0.5 voor Windows (Fries)
*Mozilla Firefox 38.0.5 voor Linux (Fries)
*Mozilla Firefox 38.0.5 voor OS X (Fries)

Mozilla Firefox 38.0 screenshot (620 pix)

Versienummer 38.0.5
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, Windows XP, macOS, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows 8, Windows 10
Website Mozilla Foundation
Download http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html#languages
Bestandsgroottes 38,46MB - 71,80MB
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

02-06-2015 • 16:33

48

Bron: Mozilla Foundation

Reacties (48)

48
48
41
0
0
0
Wijzig sortering
Op de wiki van Mozilla hebben ze bij 38.0.5 het volgende gezet: aka 38.1.
De Pocket integratie en Reader View zorgden er blijkbaar voor dat ze problemen hadden om hun deadlines te halen, dus het zou me niet verbazen als er relatief grote bugs in zitten... Verder zie ik ook dat er een "room sharing"-functie bijkomt in de Hello chat (die ingebouwde chat) en een iOS app hebben ze moeten schrappen omdat het blijkbaar minder vlot gaat dan verwacht.

Edit: ook jammer dat de synchronisatie van de leeslijst nog niet meegeleverd kon worden in de Android app. Anders zou ik relatief makkelijk een website dat ik interessant vind (of niet vlot kan gebruiken op mijn smartphone) kunnen bijhouden om op de desktop verder te behandelen. Maar die functie zal wel snel volgen in de volgende release, lijkt me.

[Reactie gewijzigd door Glodenox op 23 juli 2024 18:09]

Is er een Hello chat? Als in tekstchat? Tot nu toe heb ik alleen de audio/video chat gevonden, wat leuk is, maar ik mis dat ik ook kan typen.
Voor zover ik kan zien is er enkel audio en video mogelijk. Tekst wordt er niet vermeld.

Maar ik heb er nog nooit gebruik van gemaakt (ik heb de knop zelfs van de balk weggehaald), dus ik kan niet uit ervaring spreken.
Audio/video werkt prima en is vergelijkbaar met Skype, maar dan zonder dat je een client hoeft te downloaden of een account moet aanmaken. Link sturen en klaar. Best wel handig!
Pocket heb ik uitgezet in about:config. Wat ik daar mee moet :?
Als ik me niet vergis: zolang je het niet activeert, volgens mij niets (nota: de link activeert niet automatisch, het werkt een beetje zoals de Social API omdat je eerst daar moet inloggen).

Het is de vervanging van een redelijk populaire addon naar een systeem dat in de browser zelf werkt. Het dient om pagina's op te slagen zodat je deze met dezelfde plug-in in andere browsers of zelfs andere systemen verder kan lezen, ook offline. Persoonlijk heb ik er ook geen interesse in.

Wel vreemd dat Mozilla zulk een third-party add-on integreert in Firefox. Ik zal er maar vanuit gaan dat het qua privacy allemaal in orde is... Toen ik het eerst zag dacht ik dat het gebruik zou maken van de Sync-functie in Firefox, maar blijkbaar niet..
Blijkbaar is Pocket gewoon de eerste service voor Firefox waarbij bladwijzers beheerd kunnen worden.
Onder elk van die services in die lijst van services staan de mogelijkheden voor zo'n service: delen, bladwijzers, zijbalk en meldingen. Ik merk op dat er nog geen services zijn voor meldingen. Hoogstwaarschijnlijk zijn ze dit dus wel van plan toe te voegen.

[Reactie gewijzigd door Glodenox op 23 juli 2024 18:09]

Anoniem: 16328 2 juni 2015 17:19
Vreemd met Waterfox zit ik nog op versie 38.0.
Cyberfox is over het algemeen sneller dan Waterfox met het overnemen van fixes en aanpassingen. Zij gaan dan ook sneller over op een andere versie.
Ik heb Cyberfox 38.0.5. vanochtend al geïnstalleerd. De ontwikkelaar ervan is ERG snel met updates.
Anoniem: 16328 @ymmv2 juni 2015 18:34
Ik heb Cyberfox kort getest maar zie geen performance verbetering ten opzichte van Waterfox. Bijkomend nadeel van Cyberfox is dat je een los profile hebt en dus al je favorieten, plugins en instellingen moet importeren/installeren/instellen.
Cyberfox had inderdaad eerst geen eigen profiel, maar nam Fx over. Nu kan je het naast elkaar gebruiken. Om te testen bv ;)
Waterfox is geen official build. Je zult dus op de ontwikkelaar van Waterfox moeten wachten tot hij zijn updates doorgevoerd heeft.
Teruggetrokken? FF ziet de update zelf niet staan en de update via de link op Tweakers mislukt ook.

Update: Paar minuten later doet hij het wel. ;)

[Reactie gewijzigd door Notaname op 23 juli 2024 18:09]

Kreeg een blauw scherm met foutmelding (BSOD), waarna de pc herstarte. Toch maar weer verwijderd dus.

Zou de .5 versie daarom teruggetrokken zijn?
'Gewone' Software hoort normaliter nooit BSOD's te veroorzaken, 99% van de gevallen is hardware defecten of low-level drivers de oorzaak.

Verder kan ik nog niks vinden op google dat deze versie BSODs zou veroorzaken.
Misschien je PC eens natrekken?
Een nieuwe versie van VMWare veroorzaakte ook een BSOD en een 'msi failed' fout.
Zou best kunnen dat het aan m'n pc ligt. Maar goed, het werkt nu weer, met een rigoureuze ingreep.
Ik zie 'm ook net. Alleen de auto update ziet 'm nog niet, met 38.0.1 vindt FF dat hij nog up-to-date is.
Ik heb na het updaten hulp nodig met twee kleine dingetjes:

Ten eerste: wie kan me vertellen waar die integratie met Pocket hem in zit? Ik ben erg geïnteresseerd, maar ik kan nergens een knopje vinden. Ik heb gekeken naar de knoppen die ik toe kon voegen viai "customize", maar daar heb ik niks kunnen vinden.

Ten tweede: nadat ik bij customize ben geweest geeft Firefox opeens niet meer de tabs weer in de "titelbalk" van het Firefox-venster, ondanks dat ik het venster gemaximaliseerd heb. Met andere woorden, ik heb nu weer een Windows-balkje zoals de meeste andere vensters dat hebben. (begeleidend screenshot) Waarom? En hoe maak ik dat ongedaan? Deze heb ik opgelost.

[Reactie gewijzigd door Chotto Toire op 23 juli 2024 18:09]

Ik zie een "Lezersweergave" in de adresbalk (ziet er uit als een open boekje). Die opent een vereenvoudigde versie van de huidige pagina. Misschien doelen ze daar op?
Nee, dat kan hem niet zijn. Dat is het tweede punt op de changelist, terwijl de Pocket-integratie de eerste is.
New
  • Keep track of articles and videos with Pocket
  • Clean formatting for articles and blog posts with Reader View
Om Pocket te activeren moet je hier zijn. Dit kon je ook vinden door op de "Delen"-knop in de interface te klikken en op "meer weergeven" te klikken (dan kom je op de lijst van services voor Firefox uit).

Niet makkelijk om te vinden, hoewel Google het wel als eerste resultaat gaf bij mij ;)

[Reactie gewijzigd door Glodenox op 23 juli 2024 18:09]

Zeer hartelijk dank. :)
Je verwijst hiermee naar de ‘oude’ manier van het activeren van de service, en de tekst ‘Meer weergeven’ kan er in 38.0.5 nog anders uitzien.
Het geïntegreerde Pocket is nog niet actief in de NL-versie van 38.0.5 (alleen de Engelse, Duitse, Japanse, Russische en Spaanse), maar als je het wilt inschakelen kan dat wel via een makkelijk te vinden parameter in about:config, hoewel Mozilla dit niet aanraadt. De interfaceteksten ervan in Firefox zijn dan wel in het Engels, omdat de strings voor de overige talen nog niet zijn vertaald.
Hmm, ja en nu ook pocket erbij. Ik snap dat ze geld moeten verdienen (ik neem aan dat ze hier geld voor krijgen) maar ik heb er nu nog een icoon bij, het wordt een flink rij. Wordt het tijd voor een nieuwe, opensource minimalistische browser, met alles de basics en moderne features als sandboxing? Wordt het tijd voor iets wat Firefox in het begin was tot Navigator? Iets als Midori of Epiphany?

[Reactie gewijzigd door teek2 op 23 juli 2024 18:09]

Pocket kan je uitzetten in about:config door te dubbel klikken op browser.pocket.enabled

Zal mij benieuwen wat Edge, wat de opvolger wordt van IE in W10, voor browser wordt. Hopelijk minimalistisch en snel met goede ondersteuning voor extensies.

[Reactie gewijzigd door desalniettemin op 23 juli 2024 18:09]

Ik heb hem gewoon van de taskbar gesleept.

Enige suggestie hoe ik die reader view kan uitzetten. Is iets dat ik nooit wil gebruiken, dus dat icoontje is voor mij alleen maar zinloos en afleidend als het verschijnt.

Al gevonden:
bron: http://techdows.com/2015/...n-in-the-address-bar.html

in about:Config.
Find the preferences reader.parse-on-load.enabled and change its value to ‘false’.

@desalniettemin
Voor eenieder wat hij prettig vind. Zelf geen FF op mobiel, maar op desktop, en daar heb ik hem niet nodig.

[Reactie gewijzigd door Keypunchie op 23 juli 2024 18:09]

Voor op mijn Nexus 5 vind ik readerview wel handig. Krijg je wat grotere letters en een hoop meuk wordt verwijderd voor betere leesbaarheid.
Dat "nieuwe" configuratie scherm zat er al tijden in maar stond niet in de autocomplete en werdt ook niet gelanceerd vanuit het menu. Je kon er altijd al bij via: about:preferences :) Als ik het goed begrijp zijn ze nu eindelijk afgestapt van dat spuuglelijke en onvriendelijke pop-up schermpje? Zal heel wat legacy-code hebben doen verdwijnen.

Ik ben benieuwd of ze ook zo actief gaan worden met Thunderbird, die mag van mij ook wel dit configuratie scherm krijgen :)

Hoop alleen dat ze niet op de mozilla suite tour gaan steeds meer bloatware toevoegen. Eerst hello wat niet uit te schakelen valt en nu ook al pocket integratie (waar een prima plugin voor was). Laat ze liever aan de structuur voor plugins werken en het zoeken/downloaden van plugins eens moderniseren. Dan alle extra meuk loskoppelen en aanbieden als plugins voor de mensen die dat leuk vinden, desnoods aanbieden als twee bundels met een kale Firefox en Firefox met standaard toeters en bellen die hun leuk vinden.

[Reactie gewijzigd door Ventieldopje op 23 juli 2024 18:09]

Dat venstertje was dacht ik al een release geleden niet meer de standaard. Ik had al zeker een jaar geleden een config-waarde zo ingesteld dat dit in een tab werd weergegeven. De lay-out zag er toen wel een stuk slechter uit dan nu.

De integratie van Pocket past binnen het Services voor Firefox-concept, waarbij andere bladwijzerbeheerders even goed een service kunnen aanmaken om op gelijkaardige manier in de browser te werken. Persoonlijk heb ik liever add-ons, maar dat soort plug-ins een gelijke use flow opleggen heeft ook zijn voordelen voor de gebruiker. Het is duidelijk dat zulke plug-ins wel vrij populair zijn, dus dan kan je het gebruik ervan vergemakkelijken.

Edit: hoewel er natuurlijk wel een config-waarde is voor Pocket, wat toch betekent dat er code specifiek voor Pocket in Firefox zit...

Off-topic: leuk om te zien dat ze op Tweakers ook Ingress spelen :) *wijst naar tab in screenshot met de intel map open*

[Reactie gewijzigd door Glodenox op 23 juli 2024 18:09]

Het afscheiden in plug-ins heeft weinig met de use flow te maken mits ze toestaan plugins op de zelfde manier te integreren zoals nu. Dit zouden ze ook kunnen doen met zoekmachines en andere dingen. Al zal een zoekmachine niet meer zijn dan het redirecten naar een url ;)

Je kan zo de browser heel kaal houden en toch de zelfde usability bieden. Als je maar toetstaat plugins diep te laten integreren.
Wat is dit nou weer voor butt update? Extra feature genaamd Pocket van een 3rd party. De firefox conversation is ook zo doelloze feature. Waar gaat het heen met Firefox? :/

Ik gebruik geen Google producten i.v.m privacy, maar dit soort shit ga ik toch maar overwegen om over stappen naar een andere browser.

Edit: beide zijn te disablen via about:config:
loop.enabled = false
browser.pocket.enabled = false

Er is nog een pocket waarvan ik de naam niet meer kan zien, maar deze verwijderd ook de entry in de Bookmarks. Het is de gene met de hele lange string, gewoon even leeg maken en klaar ben je. String:
{"placements":{"PanelUI-contents":["edit-controls","zoom-controls","new-window-button","privatebrowsing-button","save-page-button","print-button","fullscreen-button","find-button","preferences-button","add-ons-button","developer-button","social-share-button","abp-toolbarbutton"],"addon-bar":["addonbar-closebutton","customizableui-special-spring1","status-bar"],"PersonalToolbar":["personal-bookmarks"],"nav-bar":["unified-back-forward-button","noscript-tbb","urlbar-container","reload-button","stop-button","search-container","webrtc-status-button","bookmarks-menu-button","pocket-button","downloads-button","home-button","window-controls","history-panelmenu","loop-button","ghostery-button-container","action-button--firefoxghosterycom-ghostery-button","camelcamelcamel-dot-com-camelizer-toolbarbutton_1429810268139"],"TabsToolbar":["tabbrowser-tabs","new-tab-button","alltabs-button","tabs-closebutton"],"toolbar-menubar":["menubar-items"]},"seen":["abp-toolbarbutton","action-button--firefoxghosterycom-ghostery-button"],"dirtyAreaCache":["addon-bar","PersonalToolbar","nav-bar","TabsToolbar","toolbar-menubar","PanelUI-contents"],"currentVersion":4,"newElementCount":1}

[Reactie gewijzigd door JerX op 23 juli 2024 18:09]

Hmm, die laatste kan ik niet vinden. Dat lijkt me eerder een config-waarde te zijn die de volgorde van je knoppen bijhield (verleden tijd omdat je het verwijderd hebt). De zoekbalk in about:config zoekt namelijk ook in de waardes en daar was blijkbaar al een knop van Pocket bij jou geïnstalleerd. Die verwijderen lijkt me geen goed idee...

Verder geef ik je gelijk in verband met die extra features. Ik vraag me echter wel af of de gemiddelde gebruiker hier ook zo over denkt?

[Reactie gewijzigd door Glodenox op 23 juli 2024 18:09]

Ik zit sinds de release van versie 38.0 weer op 37.02, het laden van een pagina duurde eeuwen zelfs in veilige modus, het leek wel of ik IE gebruikte
Als het zo doorgaat ga ik op een andere browser over want het lijkt alsof elke nieuwe versie minder word ipv beter
Dit lijkt me toch eerder een probleem aan jouw kant, want andere mensen ervaren dit probleem niet. Heb je al eens geprobeerd met de ontwikkelaarstools gekeken waar de vertraging zit in de Netwerk-tab? Daarmee kan je zien of de vertraging zich op het netwerk voordoet of bij de browser zelf.
De 38.0.5 versie staat niet meer op de website. Enkel als BETA versie. Denk dat deze zoals vele hierboven al zeiden teruggetrokken is.
Niks aan het handje, gewoon gedownload via de links boven de schermafbeelding van FF en geïnstalleerd, geen foutmeldingen of blauwe schermen. Wel vreemd die overgang van 1 naar 5. Ook all addons werken. De auto update werkt inderdaad niet.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.