Software-update: ownCloud Client 1.8.0

ownCloud logo (45 pix)Versie 1.8.0 van ownCloud Client is beschikbaar gekomen. OwnCloud is een opensourceproject waarmee het mogelijk is om in eigen beheer cloudopslag te draaien. Het is eenvoudig op te zetten, want het enige dat je nodig hebt, is een server waarop php en MySQL draaien. Behalve het opslaan en delen van bestanden is het ook mogelijk om bijvoorbeeld muziek te streamen of een kalender en adresboek bij te houden. Clients zijn beschikbaar voor Windows, Linux, OS X (vanaf 10.7), Android en iOS. De changelog van versie 1.8.0 is hieronder te vinden.

Release 1.8.0
  • Mac OS: HIDPI support
  • Support Sharing from desktop: Added a share dialog that can be opened by context menu in the file managers (Win, Mac, Nautilus). It supports public links with password enforcement
  • Enhanced usage of parallel HTTP requests for ownCloud 8 servers
  • Renamed github repository from mirall to client.
  • Mac OS: Use native notification support
  • Selective Sync: allow to enforce selective sync in brandings.
  • Added ability to build on Windows utilizing MingGW
  • SQLite database fixes if running on FAT filesystems
  • Improved detection of changing files to upload from local
  • Preparations for the multi-account feature
  • Fixed experience for Window manager without system tray
  • Build with Qt 5.4
  • Dropped libneon dependency if Qt 5.4 is available
  • Keep files open very short, that avoid lock problems on Windows especially with office software but also others.
  • Merged some NetBSD patches
  • Selective sync support for owncloudcmd
  • Reorganize the source repository
  • Prepared direct download
  • Added Crashreporter feature to be switched on on demand
  • A huge amount of bug fixes in all areas of the client.
  • almost 700 commits since 1.7.1

ownCloud screenshot (620 pix)

Versienummer 1.8.0
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Android, Linux, Windows XP, macOS, Windows Vista, Windows 8
Website ownCloud
Download https://owncloud.org/install/#install-clients
Licentietype Freeware/Betaald

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

26-03-2015 • 12:48

12

Submitter: EdwinB

Bron: ownCloud

Reacties (12)

12
12
12
0
0
0
Wijzig sortering
Is er toevallig iemand die ervaring heeft met het syncen van de Owncload contacts en agenda naar Android devices?

Ik zou het graag gebruiken als (meer open) alternatief voor de (gesloten) Google diensten; maar vrees voor een hoop moeilijkheden als het gaat om mobile devices.

EDIT: Allen bedankt voor jullie reacties - ga het zeker proberen (GPL vind ik altijd een mooi streven)!

[Reactie gewijzigd door Crugster op 24 juli 2024 22:04]

Volgens mij doet OwnCloud CalDAV en CardDAV, daarvoor bestaan meestal apps of native clients (vooral WindowsPhone was in het verleden lastig, hoe het nu zit weet ik niet)

Je kan eventueel ook naar alternatieven kijken (een *DAV-server met een web-frontend, of een alternatief totaalpakket)

[Reactie gewijzigd door begintmeta op 24 juli 2024 22:04]

Ik gebruik hier DAVdroid voor, werkt erg makkelijk en goed.
Gebruik dit inmiddels 2 jaar denk ik, werkt absoluut perfect. Gebruik het om te syncen tussen een paar Android devices en Thunderbird (Lightning) clients. Werkt zoals eerder genoemd via CalDAV en CardDAV, mooie open standaarden.

Helaas probeert Google je richting hun eigen services te pushen dus zit het niet standaard in Android, maar dat is makkelijk opgelost met een 3rd party stukje software zoals DAVDroid.
Yes! Ik heb voor android een sync-client gekocht. Begrijp dat er ook gratis versies zijn.
Werkt bijzonder goed. Voor mij is dit weer een stap verder bij google vandaan.
Letop, Owncloud is zonder waarschuwing overgegaan op een nieuwe versie van PHP.
Als je op je server een oudere versie hebt draaien, dan lukt de update van Owncloud nog wel, maar daarna start hij niet meer op...

Ik heb het dan over de server en niet de cliënt natuurlijk!

[Reactie gewijzigd door aadv op 24 juli 2024 22:04]

En als je dan dan toch gaat upgraden naar versie 8 let dan op als deze op een windows pc staat!
Er zit namelijk een bug in waardoor het syncen vanop een ios toestel niet meer werkt.

Hier is de link naar de oplossing,

https://forum.owncloud.org/viewtopic.php?f=31&t=26421
Yep, was ik ook al achter gekomen. :( :(
Ik heb deze bij 'mijndomein.nl' staan. Kreeg toevallig deze week dan de mail dat 1e in April over gaan op PHP 5.4 :)

[Reactie gewijzigd door cruysen op 24 juli 2024 22:04]

Het gaat hier om een update van de client, terwijl in het plaatje de web-interface wordt weergegeven.
Sinds versie 1.x is het een prima client trouwens.
Sinds owncloud 6.0 (dacht ik) werkt synchronisatie super snel en is het bijna even snel als bittorrentsync. _/-\o_

Wie choco gebruik om owncloud te updaten, heeft waarschijnlijk al de recentste versie binnen gekregen: https://chocolatey.org/packages/owncloud-client
Wij hebben hier ook OwnCloud geprobeerd maar voor ons was de performance juist om te huilen. Vooral omdat wij veel kleine files willen synchoniseren. Uiteindelijk zijn we omgeschakeld naar SeaFile, wat voor ons nu perfect werkt.

[Reactie gewijzigd door arnova op 24 juli 2024 22:04]

Klopt, we hadden ook deze ervaring van traagheid. Wat voor ons de oplossing was, is om de SQL server los te trekken van de webserver, plus duizend meer geheugen. Klein beetje geld uitgegeven, en als de brandweer nu.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.