"postgres is traag"
Tjonge jonge in welke eeuw leef jij..
Het is aan de meeste Mysql fans een beetje voorbij gegaan, maar het is ongeveer twee jaar geleden sinds postgres mysql eruit trekt qua performance, en zelfs met simpele queries.
Mysql ondersteunt nog geeneens subselects

het blijft toch een beetje "My first database"
Postgres is ook gratis, maar is wel een volwaardige database met subselects, foreign keys, transacties, stored procedures, views, triggers en zo nog wat features waar ze bij Mysql nog niet eens van dromen..
Mysql heeft nog geeneens foreign keys, het mag zich dus nog geen relationele database noemen..
Postgres wordt ook gewoon native ondersteunt door perl en php. Het is net zo "makkelijk" te installeren als mysql. Vooropgesteld dat je genoegen neemt met minimale veiligheid, want wie z'n database veilig wil draaien, zal nooit genoegen nemen met een "makkelijke" installatie en configuratie.
Waarom wordt postgres dan toch veel minder gebruikt?
Omdat er nog steeds mensen zijn zoals jij, die blijven beweren dat postgres langzaam is zonder het ooit gebruikt te hebben.