Software-update: ZoneAlarm Pro 3.5.169

De welbekende firewall ZoneAlarm Pro heeft versie 3.5.169 mogen verwelkomen. De volgende veranderingen zijn terug te vinden in het changelog bij Zone Labs:

  • Addresses issue where Web Filtering was erroneously activated for a limited number of ZoneAlarm Pro customers after receiving the 3.5.166 upgrade
  • Addresses a compatibility issue for users running Win 98 and AOL
ZoneAlarm Pro (screenshot)
Versienummer 3.5.169
Besturingssystemen Windows 9x, Windows NT, Windows 2000, Windows XP
Website Zone Labs
Download http://download.zonelabs.com/bin/free/1025_update/zapSetup_35_169.exe
Bestandsgrootte 3,88MB
Licentietype Shareware

Door Japke Rosink

Meukposter

14-12-2002 • 14:39

16

Submitter: honey

Bron: Zone Labs

Reacties (16)

16
16
14
0
0
0
Wijzig sortering
Is die vreselijke bug nou eigenlijk al verholpen dat je ZoneAlarm na ± 3 maanden gebruik (willekeurig eigenlijk) spontaan je instellingen enzo gaat vergeten ?!?!

Je heb hier een fix voor in de vorm van bestanden weggooien en dat hij ze dan automatisch refreshed, maar dat deed hij niet (goed) meer bij mij en ik werd helemaal gek van constant die "Program Pop-ups" |:(

Dus is die bug al verholpen ?!?!
Je zal me wel een zeur vinden en alle anderen ook...maar betaal nu eens voor een goed stukje software..ik gebruik ZAPro nu al heel lang en het is gewoon goed....voor niets op de eerste rij willen zitten is ook niet alles.. 8-)
Het duurt alleen fucking lang voor Zonelabs gestart is, is , zeker in combinatie met Norton Antivirus. Ook dat ZoneAlarm na 3 dagen totaal 80 Mb aan geheugen inneemt is toch een beetje extreem. Dit was op diverse installaties (ook verse).Moet je maar eens 3 nachten een programma als Kazaa aan laten staan. Bovendien kan het niet draaien als service, zodat je pc als hij nog niet is ingelogd, ook niet beveiligd is.
Ik gebruik thuis nog steeds AtGuard (nieuwste en laatse versie draait ook onder Win2k) en die laad prima, neem geloof ik nog geen MB geheugen in, en draaid als service.
Overigens is dit dezelfde techniek als Norton firewall (AtGuard is opgekocht door symantec), maar dan nog met de oude, betere interface.

Ik kan ook Kerio Firewall aanraden.
Weet alleen niet of die als service start (dacht het wel)
Je moet alleen wel tegen pop-up windowtjes kunnen, want hij vraagt letterlijk alles (AtGuard trouwens ook, maar zo wil ik het).
Het gaat nu helemaal niet om of ik voor een goed stukje software wil betalen of niet (dat wil ik best wel).

Maar de ervaring van een goede firewall die na een tijd(je) niet (goed) meer werkt, zet mij niet ertoe het ook daadwerkelijk te kopen, hoe mooi het ook aangeprijst word.

Dit terzijde, mijn vraag was of die bug nou al verholpen is !!! ?
Wat ik ook probeer met ZoneAlarm of ZoneAlarm Pro, ik blijf problemen houden bij het connecten met Direct Connect. Op een of andere manier wil ZoneAlarm het programma er echt niet doorlaten. Als ik Norton Personal Firewall installeer is er echter niks aan de hand en functioneert DC perfect. Erg jammer opzich, want Norton Personal Firewall is eigenlijk meer dan ik nodig heb en ik wil wel Direct Connect blijven gebruiken...
Toen ik nog DC gebruikte en ZAP 2.6xxx hoefde ik alleen maar de internet security op medium te zetten.

De problemen waren toen voor mij over.
Vervelend aan die Pro versie is dat je hem na 14 dagen (ofzo) moet kopen, dus dat ie dan niet meer werkt. Daarom is het makkelijker om de "eenvoudige" versie te installeren zonder de extra's. Beide versies beschikken over nagenoeg dezelfde firewall, alleen bechikt de Pro versie over een virus killer en technische ondersteuning.

Linkje:
http://download.com.com/3000-2092-10039884.html?part=zonealarm&subj=dl page&tag=button
Bij mij is hij toch echt wel beveiligd als ik niet ingelogd ben (w2k server)..
Die truevector service is gewoon aan het draaien..
Ik vind die nieuwe interface en dan met name de nieuwe kleurstelling iets te overdreven. Vroeger was het gewoon rood/geel met eventueel donkergrijs/zwart. Door er nu weer paars/blauw bij te trekken vind ik gewoon lelijk.
Heeft iemand trouwens nog een link naar de vergelijking tussen ZoneAlarm Free & Pro ?

Dat je overzichtelijk kan zien wat Free niet en wat Pro wel heeft ?

(Achterliggende gedachte is of Free wel echt dezelfde engine gebruik en niet een aantal dingen niet blocked, wat Pro wel doet)
Wat ik jammer vind van deze personal firewalls is dat ze je complete intranet ontoegankelijk maken door werkelijk alle poorten voor iedereen te blokkeren. Uiteraard moet er wel een optie zijn om dat uit te zetten, maar dat gaat weer ten koste van de veiligheid. Voor mensen die stand-alone draaien dus perfect, maar in een netwerk-omgeving volgens mij niet aan te raden. Zelf hebben we hier inmiddels de zaak met een hardwarematige firewall afgegrendeld, dat is zeker zo effectief als softwarematig, en laat intern al het netwerkverkeer gewoon toe.
Wat ik jammer vind van deze personal firewalls is dat ze je complete intranet ontoegankelijk maken door werkelijk alle poorten voor iedereen te blokkeren. Uiteraard moet er wel een optie zijn om dat uit te zetten, maar dat gaat weer ten koste van de veiligheid. Voor mensen die stand-alone draaien dus perfect, maar in een netwerk-omgeving volgens mij niet aan te raden. Zelf hebben we hier inmiddels de zaak met een hardwarematige firewall afgegrendeld, dat is zeker zo effectief als softwarematig, en laat intern al het netwerkverkeer gewoon toe.
Je spreekt jezelf tegen. Eerst beweer je dat personal firewalls alle poorten blokkeren in een intranet en dat je door het openzetten van die poorten de veiligheid in gevaar brengt. Dan zeg je dat je eigen zaak middels een hardwarematige firewall is 'afgegrendeld' maar dat al het interne netwerkverkeer wel gewoon wordt doorgelaten.

Bovendien is het met ZoneAlarm mogelijk om specifiek bepaalde poorten te openen voor het interne netwerkverkeer. Dat lijkt me vele malen veiliger dan een hardwarematige firewall die gewoon al het interne netwerkeer doorlaat. Het is nog steeds een hardnekkig misverstand dat dure hardwarematige firewalls veiliger zouden zijn dan een firewall applicatie.

[edit] Vaak komen de hacks wel van buitenaf, maar weten hackers zich via gehackte user accounts of dns spoofing zich toegang te verschaffen tot het interne netwerk. Het is daarom van belang dat niet alleen het internetverkeer, maar ook het intere netwerkverkeer gemonitord wordt. Dat men vind dat Zonealarm filesharing intern lastig maakt, heeft meer te maken met onwetendheid hoe je een firewall moet configureren.
Volgens mij komt in de regel de narigheid van buitenaf, niet van binnenuit. Zoals wij het hier hebben is de internet-toegang volledig afgegrendeld, hackende figuren zijn bij ons kansloos om binnen te komen. Intern hebben wij van dat soort gedonder geen last, dus hoeven we intern geen veiligheidsmaatregelen toe te passen.

Met een firewall wil je bereiken dat er van buitenaf niet aan je machine wordt gerotzooid, dat is met de hardware-firewall die wij hebben in de vorm van een alcatel 510 series perfect geregeld, alle poorten zijn naar buiten toe volledig afgegrendeld en onzichtbaar en onvindbaar, volgens mij is dat precies datgene wat een firewall moet doen.

Mijn bezwaar is dat bijvoorbeeld zone-alarm, maar ook norton het file-sharing intern erg lastig maakt, waarbij ik het bovendien nog inefficient vind om op elke machine een firewall te installeren terwijl dat ook centraal geregeld kan zijn.
Als je niet weet wat een firewall doet en hoe je hem moet configureren dan maakt het ook niet uit of je een hardware of een software firewall hebt.

ZoneAlarm is een _Personal_ firewall, dat houdt in dat hij bedoelt is voor thuisgebruik/single user internet users. ZoneAlarm herkent lokale netwerken automatisch en behandelt deze als trusted als je dat wilt (en dat wil je in principe ook gewoon).

Als je een (bedrijfs)netwerk hebt hoef je niet op iedere machine een firewall te hebben, je moet alleen een firewall hebben tussen netwerken onderling. Iedere firewall, zelfs de fisher price firewall van xp, heeft ook mogelijkheden om selectief poorten/adressen te openen sluiten. Hier is allemaal geen hardware firewall voor nodig.

Het is niet de meest ideale firewall voor bedrijfstoepassingen, maar dat heeft meer met extra eisen aan configureerbaarheid en performance te maken. Ook willen bedrijven vaak een wat stringentere beveiliging: hardware firewalls zijn onafhankelijk en vaak fail-over, en bieden opties als packet filtering enz. Overigens zijn dat ook weer allemaal zaken die ook met software firewalls kunnen. Voor persoonlijk gebruik vind ik ZoneAlarm echter een makkelijke en betrouwbare firewall, die ook veel nuttige opties biedt.
met norton ofzo en met dit proggie ook wel denk ik
kun je je internet en netwerk van elkaar scheiden

zo kun je netwerk apart instellen en hetzelfde voor internet

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.