Software-update: VirtualBox 4.3.14

VirtualBox logo (90 pix)Oracle heeft versie 4.3.14 van VirtualBox uitgebracht. VirtualBox kan worden gebruikt om andere besturingssystemen in een virtuele omgeving op een computer te installeren. Op die manier is het mogelijk om verschillende besturingssystemen op dezelfde hardware naast elkaar en tegelijkertijd te gebruiken. VirtualBox is beschikbaar voor Windows XP en hoger, OS X, Linux en Solaris, en is in staat om een groot aantal gastbesturingssystemen te draaien.

In versie 4.3 van VirtualBox is onder meer de complete virtualisatiecode herschreven, wat diverse problemen heeft verholpen en ook diverse prestatieverbeteringen laat zien. Verder zijn er videocapturing en ondersteuning voor ipv6, kunnen diverse virtuele machines die op dezelfde computer draaien nu via het interne netwerk met elkaar communiceren en is er ondersteuning voor multitouchschermen. Deze zevende update bevat verder nog de volgende verbeteringen:

The following items were fixed and/or added:
  • VMM: more fixes for MSR emulation on certain hardware (bugs #12784, #12949, #13034)
  • VMM: improve MSI handling under rare circumstances (only relevant for the ICH9 chipset)
  • VMM: fixed #UD exception for 64-bit guests with the EFER.SCE bit and the SYSCALL instruction (VT-x only; 4.3 regression; bug #13008)
  • VMM: fixed timekeeping after resuming SMP guests
  • VMM: properly wake up a halted VCPU on NMI/SMI
  • GUI: fixed a potential crash
  • GUI: fixed stuck AltGr key on Windows hosts (bug #2537)
  • GUI: fixed a potential error during the version check
  • GUI: shortcut change should not require Enter/Return (or other trigger) to confirm (bugs #12828, #12847, #12937, #13087)
  • GUI: fixed update check which was broken due to changing the location of the root certificates (bug #13096)
  • VBoxManage: fixed typo in showvminfo --machinereadable (bug #13176)
  • NAT: fixed inbound half-close (bug #13116)
  • NAT: fixed slow upload speed under certain conditions (bug #10034)
  • NAT Network: fixed potential loss of inbound TCP data
  • NAT Network: fixed potential infinite stalls of TCP connections over IPv6
  • NAT Network: fixed resets of TCP connections on Windows hosts
  • NAT Network: fixed inbound half-close on Mac OS X hosts
  • NAT Network: fixed socket leak on Solaris hosts
  • NAT Network: fixed ping of mapped host loopback on Mac OS X and Solaris hosts, fixed proxying of IMCP errors on Mac OS X
  • Host-Only Network: fixed SNMP ifConnectorPresent value on Windows (bug #13143)
  • Storage: fixed a possible crash with CD/DVD passthrough under certain circumstances
  • Storage: fixed a crash when trying to open an inaccessible QED or QCOW image (bug #12613)
  • Storage: fixed data corruption or read errors under rare circumstances
  • AHCI: fixed a crash under rare circumstances
  • USB: performance fixes
  • ICH9: properly reset MSI capability on reset
  • Keyboard: active modifier keys during suspend were stuck after resuming the host
  • 3D: fixed misbehavior with huge guests (i.e. guest more than 4GB guest memory
  • 3D: several fixes
  • API: properly detect the Windows 8.1 guest OS type (bug #13090)
  • ExtPack: cleanup of dangling uninstallation directories
  • Linux hosts / guests: compile fix for EL7 (bug #12638)
  • Linux Additions: made 3D pass-through work with recent versions of Mesa in the guest (bug #12941)
  • Linux Additions: Linux 3.16 fixes (bug #13123)
  • Mac OS X hosts: when scanning for host CD/DVD devices also consider BlueRay devices
  • OS/2 Additions: fixed gengradd.dll library name (bug #12785)
  • Solaris Additions: fixed permissions of files and directories located on shared folders
  • Windows host installer: fixed the need for rebooting Windows after installation or upgrade, extended logging for NetFlt/NetAdp (un)installation

VirtualBox 4.3.0 screenshot (620 pix)

Versienummer 4.3.14
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, Windows XP, macOS, Solaris, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows 8
Website Oracle
Download https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
Bestandsgrootte 111,00MB
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

16-07-2014 • 06:57

29

Bron: Oracle

Reacties (29)

29
29
22
1
1
3
Wijzig sortering
Ik merk dat ik na de update mijn VM's niet meer kan starten. Heb last van hetzelfde probleem als ook op het VirtualBox forum gemeld wordt (o.a. deze).

Ik blijf nog even op 4.3.12. :+
Over het algemeen als ik in een changelog 'Complete rewrote / rebuilt XXX' lees dan blijf ik per definitie van die versie af. In dergelijke gevallen kan ik alleen maar de pessimist zijn en de kleine lettertjes er bij bedenken: "... and added a large pile of regression bugs too".
Klopt, maar een downgrade naar 4.3.12 lost het probleem eerst op.

Ik was van tevoren ook enigsinds terughoudend, maar ik wou kijken of het wat performance problemen bij mij op zou lossen.
Dat geldt voor de hele 4.3 reeks, niet specifiek deze 14e update. Na 13 pogingen zouden de meeste regressies er wel uit mogen zijn. Ongetwijfeld binnenkort een nieuwe poging met .15.
Anoniem: 67950 @ThaMe9017 juli 2014 17:02
"Ik merk dat ik na de update mijn VM's niet meer kan starten."

Dat probleem heb ik ook ondervonden.
Ik ben er inmiddels achter dat en Avast antivirus en Sandboxie niet mogen draaien.

De enige reden daarvoor die ik dan meteen kan bedenken is dat beide gebruik maken van enige vorm van virtualisatie.

De optie hardwaregestuurde virualisatie uitschakelen in Avast antivirus biedt helaas geen uitkomst.
Ook niet de avast service stoppen/manual start. Sandboxie service op manual gaat goed alleen na 1 keer Sandboxie activeren moet het systeem opnieuw worden gestart.

"De complete virtualisatiecode herschreven" heeft nare consequenties...

Edit: avast is 'offline' te draaien (zonder realtime-shield) wanneer men alle aswXXX.sys drivers uitschakelt op aswMonFlt.sys na welke een dependency is van de avast service. Avast virtualisation driver.sys, VM monitor.sys e.d. geven dus een conflict.

Wachten op een volgende release..!

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 67950 op 24 juli 2024 02:33]

Ik gebruikte altijd VMWare Fusion op mijn MacBook, maar sinds ik Vagrant heb ontdekt gebruikt ik uitsluitend VirtualBox (via vagrant), werkt prima.
Mag ik vragen wat voor invloed Vagrant heeft op je werkzaamheden met Virtualbox?
Met 2 commando's heb je bijvoorbeeld een draaiende (nix) vm incl. development tools (php, mysql etc).
Met Vagrant configureer en beheer je de VMs en VirtualBox is echt alleen nog maar Host.
Mag ik vragen wat voor invloed Vagrant heeft op je werkzaamheden met Virtualbox?
Vooral dat heel veel dingen net iets makkelijk worden, met name het automatiseren van bepaalde taken. Op zich doet Vragant niets wat je niet met de hand of met andere scripts kunt doen, maar het zorgt er wel voor dat alles crossplatform werkt (zowel het host platform als de hypervisor.)

Ik gebruik Vagrant persoonlijk vooral om te zorgen dat ik kan ontwikkelen op een omgeving die identiek is aan de server (wat software betreft.)
Je kan Vagrant trouwens tegenwoordig ook (betaald) met VMWare gebruiken. Dat wil ik nog een keer proberen omdat de snelheid van je shared folders echt bedroevend is qua IO in virtualbox. NFS brengt daar wat verbetering in, maar het blijft traag.
Je kan Vagrant trouwens tegenwoordig ook (betaald) met VMWare gebruiken. Dat wil ik nog een keer proberen omdat de snelheid van je shared folders echt bedroevend is qua IO in virtualbox. NFS brengt daar wat verbetering in, maar het blijft traag.
Ja dat had ik gezien, maar die licentie is ongeveer een factor 10 te duur, $79 is echt absurd. Foor $7.90 had ik het direct geprobeerd.

Ik vind VirtualBox prima werken, shared folders zijn wat traag ja, maar dat gebruik ik persoonlijk niet zoveel, over het algemeen draai ik Postgres in VirtualBox, de rest van de omgeving draai ik lokaal (Python in een virtualenv), dus ik heb er momenteel niet echt last van.
Een ander probleem dat ik ondervind wanneer ik "shared folders" gebruik is dat de Windows Junctions niet correct worden afgehandeld en dat er dus oneindig word "gelooped" in die folders. Voor deze reden alleen gebruik ik meestal samba om te serveren met "follow symlinks = no". Uiteraard is dit nog iets trager dan "shared folders".
Toch jammer dat dit nog steeds niet is opgelost: https://www.virtualbox.org/ticket/12860
Misschien dat ik het ticket niet geheel begrijp maar als je van host naar guest wil "connecten" middels OpenGL en 3D acceleration, dat kan toch niet als je de host al benaderd over een ander protocol (zoals RDP)? Het komt een beetje op mij over als "ik wil graag van machine naar machine naar machine en het ene protocol in het andere comprimeren"?

Dit is ook een reden waarom in de whitepapers van (het complexere) Hyper-V 3.0 duidelijk staat welke zaken er wel/niet mogelijk zijn omtrent graphics tussen host & guest maar ook tussen endpoint & guest.

Ik kon op de site/Wiki van VirtualBox niet 1-2-3 vinden dat er een HCL is opgesteld en in welke combinaties zaken wel/niet ondersteund worden; dit in tegenstelling tot de andere "grote 3" zijnde Microsoft, VMware en Citrix.
Ik kon op de site/Wiki van VirtualBox niet 1-2-3 vinden dat er een HCL is opgesteld en in welke combinaties zaken wel/niet ondersteund worden; dit in tegenstelling tot de andere "grote 3" zijnde Microsoft, VMware en Citrix.
VirtualBox is dan ook Desktopvirtualisatie.
VirtualBox is dan ook Desktopvirtualisatie.
Het zou schelen als je dit beargumenteerde. Op basis van de informatie op de site van VirtualBox maar ook op de sites van de 3 genoemde concurrenten, bestaat er niet meer zoiets als "desktop virtualization".

VirtualBox besturingssystemen host: OS X, Solaris, Linux, Windows 8, Windows Server 2012, Windows Server 2008, Windows Vista, Windows Server 2003, Windows XP, Windows 7.

Hyper-V besturingssystemen host: Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 Standard, Enterprise or Datacenter edition, Windows Server 2012 Standard or Datacenter edition, or Windows 8 (or 8.1) Pro or Enterprise.

VMware Workstation besturingssystemen host: http://www.vmware.com/res...ry=software&testConfig=17

Citrix XenServer kan bare-metal zonder enige problemen van een SD-kaartje worden opgestart; hiervan ga ik niet alle supported OS'en vermelden.

Sorry hoor, maar virtualisatie is niet meer gebonden aan "desktop" of "server"; de ene desktop is zwaarder uitgevoerd tegenwoordig dan een instap-server. De ene server kan ook op Windows 8.1 draaien en de volgende desktop op RHEL.

[Reactie gewijzigd door MAX3400 op 24 juli 2024 02:33]

Wat hij bedoeld is dat Virtualbox hosted is (type 2) en niet bare metal zoals ESX of Xen (type 1).

Zie ook http://en.wikipedia.org/wiki/Hypervisor
Het zou schelen als je dit beargumenteerde. Op basis van de informatie op de site van VirtualBox maar ook op de sites van de 3 genoemde concurrenten, bestaat er niet meer zoiets als "desktop virtualization
OK , VirtualBox is geen bare metal hypervisor. Dat noem ik dus Desktopvirtualisatie. VMware Workstation is ook Desktopvirtualisatie waar ESX het niet is. VirtualPC/XP mode is Desktopvirtualisatie terwijl Hyper-V het niet is, etc ... Je hebt dus een OS nodig.
Anoniem: 195813 16 juli 2014 09:47
Eindelijk op de reguliere wijze installeren (zowel HOST als Guest additions onder een EL7 Linux distributie.

Wacht hier al een paar weken op om RedHat 7 op serieuze test te zetten.

;)
Ik draai al enkele weken CentOS7 virtueel, maar gebruik dan ook enkel een command line waardoor de nood aan guest additions zo goed als onbestaande is.
Fijn zo'n hele discussie als de bug niet eens begrepen wordt. De bug gaat erom dat virtualbox (en de draaiende vm) crasht als de vm 3d accelleratie enabled heeft in de volgende 2 gevallen:

1. Je logt in via rdp op de host waar vbox op staat, in mijn geval een win7-professional. Daar start je vbox en de vm. Als die vm de 3d accelleratie gebruikt, bijv via de geinstalleerde guest additions, en die gebruikt functies die rdp niet ondersteunt, zijnde opengl > 1.1 of direct3d > 9.0, dan crasht de vm. In het geval van een Ubuntu vm is het te reproduceren door alleen al via de console-gui in te loggen.

2: je start een vm met VRDP enabled en ook 3d accell en de guest additions geinstalleerd. Als je dan via je rdp client naar de vm connect, en daar wordt weer zo'n zelfde geaccelleerde functie aangeroepen als in geval 1, dan crasht de vm ook.

De oplossing zou zijn om dan geen accelleratie aan te bieden i.c.m. Rdp, maar dat gebeurt dus wel omdat de hardware van de host wel de 3d accelleratie ondersteunt. Dat is de bug. En die heeft m.i. niets met hcl's te maken.
Kun je hiermee ook bijvoorbeeld:
Op een pc waar nu windows 7 op draait, maar waar ook windows xp op kan draaien
dus met dit programma windows xp installeren, en zo toch gebruik kunnen maken
van software die alleen geschikt zou zijn voor windows xp, vanwege drivers?
Bijvoorbeeld wat oudere scanners of printers?

Bart
Dan kan je beter kijken naar VirtualPC en dan voornamelijk http://blogs.technet.com/...4/windows-virtual-pc.aspx
wat ik begrijp vanuit de berichten van Virtual PC is dat er geen x64 structure wordt ondersteund. Hoewel microcomputer niet aangeeft of hij een x32 of 64 draait is het toch de moeite van vermelden waard.

Edit: schijnt een 64bit versie te zijn. Geen idee of het werkt; probeer het even uit

[Reactie gewijzigd door Eminus op 24 juli 2024 02:33]

Geheel correct; de VM kan/mag geen x64 kernel zijn.

Gezien de vraagstelling inderdaad van microcomputer is het niet geheel duidelijk welke XP we het over hebben maar aangezien er over printers, scanners, drivers etc. wordt gepraat, neem ik aan dat het over x86 gaat (want XP x64 is/was niet het meest stabiele OS voor drivers & oudere hardware).
Even ter aanvulling:
Het is windows 7 professional en windows xp professional.
Heb een epson 1260 scanner (zelfs 2x), die komt niet verder dan windows xp.
Max3400:
Daar ga ik zeker even naar kijken, heb meer kennisen die windows xp programma;s willen blijven gebruiken, maar nu plotseling naar windows 8 worden gedirigeerd.

Bedankt voor de reactie.

bart
Mits je printer of scanner via USB doorgegeven kan worden aan de virtuele machine zou dat moeten kunnen ja. De virtuele machine ziet het apparaat dan alsof het rechtstreeks is aangesloten via USB.
Het is een windows 7 professional en windows xp professional
En een Epson perfection 1260 USB scanner (2x zelfs)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.