Software-update: CrystalDiskInfo 5.0.1

CrystalDiskInfo logo (75 pix)Crystal Dew World heeft versie 5.0.1 van CrystalDiskInfo uitgebracht. Dit programma, dat onder een aangepaste BSD-licentie wordt uitgebracht, geeft uitgebreide informatie over de drives in computersystemen. Er is ondersteuning voor traditionele harde schijven, maar ook voor ssd's en in mindere mate voor externe usb- en firewire-schijven. Naast het weergeven van smart-informatie is het mogelijk om de aam- en apm-instellingen aan te passen. De verzamelde informatie kan in overzichtelijke grafieken worden weergegeven. Het installatiebestand bevat een advertentiemodule van OpenCandy, maar de portable versie heeft die niet. Het changelog van deze release laat de volgende veranderingen en verbeteringen zien:

Changes in version 5.0.1:
  • Improved Drive Letter Mapping
  • Deleted Seagate's Host Writes/Reads report
  • Fixed Bugs
  • Updated language files

De volgende downloads zijn beschikbaar:
*Installer
*Portable (zip)

CrystalDiskInfo 5.0.1 screenshot (481 pix)

Versienummer 5.0.1
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows XP, Windows Vista
Website Crystal Dew World
Download http://crystalmark.info/download/index-e.html#CrystalDiskInfo
Bestandsgrootte 2,08MB
Licentietype Voorwaarden (GNU/BSD/etc.)

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

15-08-2012 • 12:07

6

Bron: Crystal Dew World

Reacties (6)

6
6
3
1
0
3
Wijzig sortering
Als ze nou ook eens de weergave van de raw value in decimale getallen zouden doen in plaats van hexadecimaal, zou CDI een super programma zijn voor het uitlezen van SMART.

Nu denken mensen aan de hand van bovenstaande screenshot dat de schijf 750 uur heeft gedraaid - de Power-On Hours attribuut. Maar 0x750 in hex geeft 1872 uur. Dit kun je ook verifiëren in het grijze gedeelte aan de rechter zijde.

Dit schept enorm veel verwarring en CDI geeft ook geen uitleg wat Current/Worst/Threshold betekenen. Er kan dus nog een hoop verbeterd worden aan dit programma. :)

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 24 juli 2024 01:57]

Download net de portable versie en krijg 5.0.2 voorgeschoteld.
Gelukkig opent het nu in Firefox als je checkt voor een nieuwe versie. 5.0 opende IE |:(
Fijne tool. Geeft op een duidelijke manier veel info weer. Leest ook van sommige USB disks (zoals WD Elements) de SMART uit. Ik vind het jammer dat ik niet een temperatuur-ofset kan instellen (zoals bv bij SpeedFan). Mijn Samsung green disk liegt zo'n 6 graden (naar beneden natuurlijk).

Ik heb precies zoals het voorbeeldplaatje boven een Reallocated Sector Count van 1. Als je verder leest op de wiki dan zie je dat de schijf een slechte/onbetrouwbare sector heeft gevonden maar deze was nog wel leesbaar. Een schrijfactie naar die sector heft die RSC flag weer op.
Echter, nergens is te vinden welke sector het om gaat of om welk bestand het gaat. Veel gezocht en tools bekeken maar niet gevonden. Er moet toch wel een slimme oplossing hiervoor zijn ipv even 1.5TB te herschrijven?

Aanpassing: het is SMART "C5", Pending Sector Count wat ik bedoelde, verhaal is verder hetzelfde.

[Reactie gewijzigd door zaadstra op 24 juli 2024 01:57]

Op een laptopschijf had ik dit ook eens, een 3-tal ofzo. Ik heb dit kunnen oplossen met een test tool van de fabrikant zelf dat je vanaf CD ofzo moest booten. Deze testte de harde schijf en forceerde bij detectie van de betreffende sectoren dat deze vervangen werden door spare sectoren. Daarna even Windows/NTFS wijsmaken dat de beschadigde sectoren niet meer beschadigd zijn (want die blijven anders gemarkeerd als zijnde beschadigd) en voila, opgelost.
Inmiddels stuurt de link je naar versie 5.0.2a

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.